Polecane posty

jahooo    9231

raczej patrząc na giełde bym się z tym nie zgodził, co najwyżej w Stanach nie rosną od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Cedrob  640-650 paszówka netto z gospodarstwa na zamojszczyźnie. SMSa dostałem wczoraj. Czyli powoli ale w górę ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Czy za jęczmień 700 brutto to dobra cena na tą chwilę? Jak myślicie warto do wiosny trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agri Plus Grodków

Pszenica paszowa 663 brutto

Jęczmień paszowy 556 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

agrolok pszenica paszowa 640 netto jęczmień paszowy 625 netto z odbiorem z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2
20 godzin temu, melon10641 napisał:

Cedrob  640-650 paszówka netto z gospodarstwa na zamojszczyźnie. SMSa dostałem wczoraj. Czyli powoli ale w górę ;) 

 

po 655zł netto z gospodarstwa poszła wczoraj do unexu. 50 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

podlaskie lokalna firma handlowa za paszwą oferuje 650-660 netto ale babka wysprzęgliła że od grudnia rusza realizacja kontraktu czyli cena pójdzie w góre na bank. jeszcze trochę potrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
7 godzin temu, eheskey napisał:

po 655zł netto z gospodarstwa poszła wczoraj do unexu. 50 ton

paszówka czy konsumpcyjna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
3 godziny temu, BENNY82 napisał:

podlaskie lokalna firma handlowa za paszwą oferuje 650-660 netto ale babka wysprzęgliła że od grudnia rusza realizacja kontraktu czyli cena pójdzie w góre na bank. jeszcze trochę potrzymam.

U kogo? Może byc priv. 

1 godzinę temu, lukaczmarek napisał:

U mnie na miejscu płacę za pszenicę paszową 670 netto, pszenżyto 610 netto jęczmień 640 netto

A z odbiorem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

to zależy gdzie jest odbiór. Jak uda się znaleźć transport w jedną stronę ze spedycji to wychodzi jakieś 13 zł do tony za każde 100 km przy ilościach całosamochodowych

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pękala - 600 brutto

Lipsko koło Zamościa - 650 brutto

Brody Małe - od 660 zł brutto

Witron Łabunie - 620 zł brutto

Ceny pszenicy paszowej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Lokalna spółka rolna ;pszenica ,kukurydza,jęczmień wszystko sprzedaje po 700 netto:1619_spy_tone5:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
20 minut temu, Kondziu1832 napisał:

@andrzej1988  widać po cenach ze opłacało się sypać w magazyn 

Gdzie się opłacało jak pisze że u niego po 600 brutto, a my w żniwa po 630 płaciliśmy netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@lukaczmarek jaki rejon i na jakie ilości? Ja akurat jestem z okolic po 650zl/t. Jakos sobie nie przypominam aby cena w żniwa była większa jak 600zl/t? Zaznaczam u nas! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Dolnośląskie na żniwa cena pszenicy paszowej max 610netto .dziś 660netto 50 zł na tonie to myślę że się opłacało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z tego co rozmawiam z ludźmi to niezależnie od ceny jęczmienia nie będzie. Nie wiem czemu ale ludzie boją się siać jęczmienia jarego na sprzedaż a uważam że koszt produkcji tony jęczmienia jest niższy od tony pszenicy, gdzie na pszenicę ozimą nakłady już ponieśliśmy nie małe. Zapotrzebowanie na jęczmień jest spore, kuzyn co roku kupuje zboże na paszę to w tym roku nawet tony jęczmienia nie kupił.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj