Polecane posty

jahooo    9233

Patrząc 3 lata wstecz na giełdzie, z początkiem lipca zawsze była wysoka cena na zboża. Ważne, jak nisko spadnie w sierpniu, bo to będzie kształtować cenę w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

dzwoniłem do Wipaszu to kupują kuku po 650 zł netto.

to raczej się opłaca suszyć i chwilę przetrzymać kuku.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

dziś podzwoniłem do kilku punktów  ,pytałem o pszenżyto , 540-545/t zł raczej z tendencją spadkową ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Patrzcie lepiej na giełdy i co się dzieje w Europie u Usa, dopiero potem piszcie o tendencjach spadkowych. Ktoś kto chce się naszym kosztem nachapać niech kupuje na Ukrainie albo załatwi tira z Hiszpanii. Tam podobno plony zajebiaszcze. Pszenica 180 euro z tendencją wzrostową, a tu próbują obniżać ceny pod hasłem czyszczenia magazynów. Pszenica z nowych zbiorów będzie do mielenia za jakieś 2-2,5 miesiąca, więc nie słuchajcie głupot. Pszenice wyglądają w naszych rejonach imponująco, podobnie jak rok temu. Skończyło się na tym, że wyglądająca na 11 ton sypnęła 8. W tym roku może być podobnie, chyba że ulewy jeszcze bardziej obniżą plon i jego jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nowa będzie do mielenia pod koniec lipca, także znacznie szybciej.... Wiadomo w żniwa to czysta spekulacja, ale ja już drugi rok z rzędu będę sprzedawał w żniwa bo po prostu stodoła i strychy będą w tym czasie zasypane czym innym.... U mnie FDW kontraktują pszenice na żniwa po 650 netto, zobaczymy jak to będzie wyglądało na wolnym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nowa będzie do mielenia pod koniec lipca, także znacznie szybciej.... Wiadomo w żniwa to czysta spekulacja, ale ja już drugi rok z rzędu będę sprzedawał w żniwa bo po prostu stodoła i strychy będą w tym czasie zasypane czym innym.... U mnie FDW kontraktują pszenice na żniwa po 650 netto, zobaczymy jak to będzie wyglądało na wolnym rynku.

Oj z chęcią bym za tyle podpisał! U mnie narazie nikt nie chce pisać kontraktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521

Patrząc 3 lata wstecz na giełdzie, z początkiem lipca zawsze była wysoka cena na zboża. Ważne, jak nisko spadnie w sierpniu, bo to będzie kształtować cenę w żniwa.

Przecież w żniwa powinna byc tańsza żeby warto było składować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A czy czasem w  żniwa w 2015 pszenica nie była droższa jak na wiosnę 2016???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Witam czy ktoś handlował z firmą  VVS pl sp.z.O.o  MROCZA  czy są wypłacalni  jak wygląda współpraca ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Oj z chęcią bym za tyle podpisał! U mnie narazie nikt nie chce pisać kontraktów

 

No ja bym też podpisał ale Woźniak w ostatnim roku miał problemy z płatnościami(kłopoty z salmonellą, ptasią grypą)... Także jest spore ryzyko i się na razie wstrzymuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No ja bym też podpisał ale Woźniak w ostatnim roku miał problemy z płatnościami(kłopoty z salmonellą, ptasią grypą)... Także jest spore ryzyko i się na razie wstrzymuję....

Też słyszałem o ich problemach nie wiem jak w tej chwili ale był moment że mieli spore klopoty i nie placili na czas, też w obecnej sytuacji bym im nie sprzedał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym, który pracuje w paszarni i twierdzi że w magazynach pustki. j**ane agropierdoły ponownie zaczynają akcję paniki. Niech mi ktoś powie skąd oni biorą informację na temat zapasów z polskich zakładów. O suszy w Usa i w Europie jakoś ani słowa, a zapowiada się że giełdy lekko osiągną 185 euro albo i wyżej jak tak dalej pójdzie.

Oglądam oferty na olx a tam jakoś zatrzesięnia ani ofert sprzedaży po 400 ton nie widać.

Nowa pszenica nie będzie zdatna do spożycia w miesiąc po żniwach. Skąd oni mają ten towar do cholery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Sprzedałem do Wozniaka (odział Rogów Sob) dwa tygodnie temu pszenice po 700 netto ,nawet nic nie sprawdzali tylko sypało sie prosto na kosz.Potwierdzam ze mieli problem z płatnosciami ale to bardziej dla vatowców , bo ryczałtowcy dostawali pieniadze na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3466

Niestety manipulacja (nie mylić ze spekulacją ) trwa jak za dawnych czasów . Pamiętacie jak Sawicki mawiał o 5 mln ton zapasów jak go przyciśnięto zeszedł do 1,5 mln ton a i jak to sprawdzono to nie było  zboża bo niby myszy zjadły :) Teraz nie jest lepiej , te same twarze  redagują i prezentują np. agropierdoły . Ci ludzie mają udziały w firmach handlowy i po prostu zarabiają na takiej propagandzie a że  PiS zrobił czystki  prawie w każdym sektorze ale rolnictwo olał i to się zemści na nich . Jak za PO?PSL wymieniano prezesów GUS, KRUS itd. to były krzyki ale Tuskowi musiał się bilans zgadzać teraz cisza wszystko gra nawet Jurgiel pozostał jeszcze z rządów 2006 roku jako jedyny . Po mimo zapewniania że rolnictwo to balast to już inaczej to wygląda gdy spojrzymy na eksport produktów rolnych , jakie obroty ! Ukróca się przekręty na paliwach , alkoholu , podatkach ale jednocześnie nic się nie robi z manipulacją oświadczaną w prost . Oszukiwano rolników np. o zbożach z Ukrainy jak to 2 mln ton zaleje Polskę a to nawet chyba nie będzie 120 tyś. Nikt nic z tym nic nie robił , eksportowano po taniości przez porty a dziś paszarnie mają kłopot by nakupić zbóż . Z Ukrainy nie ma a polskie zboże zajadają na świecie , jak by działał rynek to by ceny wzrosły na tyle by systematycznie wywozić i bilansować popyt /podaż a że zajęto się manipulacją to kto musiał sprzedawał nawet poniżej 600 zł tona a zresztą się wstrzymywał aż do chwili gdy ceny podskakiwały ale to wywożono na eksport a paszarnie nie mogły się dokupić zboża . Nadal przekręt trwa , bilans zbóż liczony jest przez tak zwanych ekspertów  którzy na co dzień zajmują się handlem zbożami i w ich interesie jest manipulowanie rynkiem . Ta chora sytuacja trwa a nawet na tym portalu wielu trolli wieszczyło o tanich zbożach ot choćby 15 stycznia :) dzisiaj nadal tutaj funkcjonują i próbują tak zakręcić by im wierzono . Jedyny sposób to samemu wyciągać wnioski a nie powoływać się na manipulacyjne artykuły, manipulacje , krótko mówiąc nie dać się oszukiwać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/rosja-kolejna-obnizka-prognozy-zbiorow-zboz,72097.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Co jest grane, przygotowałem przyczepe, żmijkę dzwonie na skup a tu pszenica 660 brutto (Malinowski Opatów Świętokrzyskie), ręcę opadają, dopiero była po 720.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Tomaszek masz jeden skup w okolicy czy więcej. Wystaw swoje zboże na necie to przyjadą i wezmą z pocałowaniem w rękę za 720-740 netto. A Malinowskiemu powiedz żeby wyp... lub żeby sobie kupił na Ukrainie. Myślę że do dwóch tygodni wyjaśni się sprawa w USA i ceny mam nadzieję pójdą w drugim kierunku, a nie tym co teraz cwaniaczki drobne tworzą. U nas w młynach dostanie sie spokojnie 730 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Pomyłka 680 brutto a na innym skupie 700. (jęczmień 660) I mówią, że pełne magazyny i  napewno nie będzie droższe chyba że susza w USA.

Edytowano przez Tomaszek8504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Co jest grane, przygotowałem przyczepe, żmijkę dzwonie na skup a tu pszenica 660 brutto (Malinowski Opatów Świętokrzyskie), ręcę opadają, dopiero była po 720.

W skupach zaczęły się żniwa  ! ,taki mamy klimat ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzisiaj sprzedana pszenica po 680 brutto i pszenżyto po 650 brutto okolicznemu hodowcy trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108

Pawelski 

Możesz podać namiary na ten skup??


Wczoraj sprzedana pszenica po 760 brutto ok. Lublina

Podaj namiary na skup??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj