Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19687

Lokalna ferma trzody jęczmień 680+ vat,sprzedawał sąsiad

a 40km od Ciebie pchają jęczmień na browar po 650 netto............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Południowa część Świetokrzyskiego, pszenica paszowa 630 z VAT, odbiór kupujacy, załadunek sprzedający. u lokalnego podmiotu skupującego. 

Na większą kase nie ma co liczyć, kupiec z rozbrajającą szczerością powiedział mi, ze więcej nie da bo pojedzie TIR-em 30 km i kupi ziarno z Ukrainy.

 

 

 

Mamy w powiecie Pińczowskim jeden z największych terminali przeładunkowych w Polsce, LHS Gołuchów w Woli Żydowskiej... 

 

Obejrzyjcie fotki:

 

 

https://www.google.com/maps/contrib/108175914355921531019/photos/@50.602923,20.641429,17z/data=!4m3!8m2!3m1!1e1

widziałem te magazyny robią wrażenie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Ferma trzody Konstantowo k. Mroczy woj kujawsko-pomorskie,nie znam numeru telefonu,spróbuję się jutro dowiedzieć,jak wygląda termin płatności,sam kupuję zboże dla świń i ostatnią cenę którą płaciłem 650 brutto wydawało mi się że dużo,w zeszłym tygodniu cena skoczyła do 680 brutto ,chociaż w naszej okolicy co roku jęczmień cenowo przebija jakościową pszenicę

 

 

Dzięki ,tak myślałem co roku sprzedaje do nich ,nie ma problemów.

680 brutto a wcześniej pisałeś 680+vat i tak ładna cena.

Edytowano przez markus1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

680 brutto to ja płaciłem,tuczarni dużo nie ma, interes napędzają rolnicy trzymający do 30 loch w systemie zamkniętym,mało kto sprzedaje ,3,4 rolników na terenie gminy a około 30 dokupuje do 70 ton na sezon

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie 

Piątkowe  kwotacje GoodGrains do otwarcia giełdy w poniedziałek aktualne:)

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 15 - 735pln netto czyli na porcie 765 cena luty, gęstość min. 77 cena na marzec +5pln

Pszenica 14 - 725pln netto czyli na porcie 755 cena luty, gęstość min. 77 cena na marzec +5pln

Pszenica 12.5 - 710pln netto czyli na porcie 740 cena luty, gęstość min. 76 cena na marzec +5pln

Pszenica nowe zbiory 685pln FCA

Rzepak 1900netto loco gospodarstwo luty / marzec 1905netto

Rzepak nowe zbiory 1655pln netto

Pszenżyto 610netto FCA 

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

panowie jakie macie oferty na pszenicę konsumpcyjną z nowych zbiorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Dzięki , w poniedziałek zadzwonię i się dowiem dokładnie , jeszcze jedno czy wypłacają w terminie ?

I jaki termin płatności ?

 

nie było problemów z terminami płatności. Nawet czasem kilka dni wczesniej przelew jest. zwykle mam 14 dni termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

rzepak 1960,- netto TOMAR

żyto 565,-netto DAMŁYN

Ceny netto loco gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal221    1

Sprzedałem do ws trade , wyszło 618zł , potracili 2zł na tonie za niedoładowanie. Załadowałem 23, 180, zapłacili za 20t, resztę maja dopłacić.Do unexu dzwoniłem 3 razy. Raz na stacjonarny raz na komórkę. Na stacjonarnym Pani kazała dzwonić na komórkę. Na komórce raz Pan był na spotkaniu, kazał dzwonić po 16, potem nie odbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25530

Daj znać jak dopłacą te 20%, bo w zeszłym roku ponoć trafiały się firmy płacące przy załadunku 80%, a o te pozostałe 20 % było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

w piątek ostatnie dwa  transporty  port  720zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś wywiezione znajomemu zepsute pszenżyto do lokalnej małej gorzelni 350 zł brutto tona:) Taka ciekawostka...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Na razie odreagowanie lekkie na giełdzie i stagnacja w oczekiwaniu na wyniki przezimowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

z tego co widać pszenica na matifie idzie do góry i nie wiem na jakiej podstawie kolego twierdzisz że tendencja jest spadkowa no chyba że  akurat to ty potrzebujesz kupić tą pszenicę , u nas akurat tego nie widać wręcz ci co kupują tajnie dokładają po zł aby kupić towar a na te warunki pogodowe jak przyjdzie teraz mróz to zobaczymy co się będzie działo na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Na razie od kilku dni delikatne odreagowanie w Stanach, na MATIF też delikatna korekta o 2 euro w dół od ostatniego maksimum . Nie piszę o  "spadkach" tylko delikatnym odreagowaniu. Było już 173 euro, dziś po wzrostach 172,50. A to co się dzieje na krajowym rynku nie ma korelacji z giełdą. Poza tym drożeje paszowe, bo soja poszła do góry i każdy szuka tańszej alternatywy

 

http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=PSZENICA - weź sobie na wykresie tydzień i widać, że lekko spadło poniedziałek i wtorek, ale w ujęciu 3 miesięcy linia trendu jest wzrostowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie mam nic przeciw wzrostom choć cała przenica sprzedana średnio po 635 brutto 75 gestość 13,5 białko także szału niema Rynek krajowy nie zawsze ma odniesienie do giełd światowych, tak jak wschód  Polski do reszty  kraju  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@leo74 To co się stanie, jak przyjdzie mróz ? Normalna rzecz, że w marcu są mrozy.. a mamy jeszcze tydzień do końca lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

To korzenie  które już ruszają zostaną uszkodzone i będzie przesiew . Im wcześniej rusza wegetacja , tym większe ryzyko że powrotne przymrozki narobią szkód . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

No to będzie nawet ten przesiew na upartego, tylko związku z ceną pszenicy w tym przypadku nie widzę.. chyba że wzrost cen mat. siewnego jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Ciekawostka ,dzisiaj odwiedziłem sklep ze zdrową żywnością i paczuszka pszenicy 50g na kiełki była za 2,90zł, kto obliczy po ile wyjdzie tona?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj