Wojtek026

Przyczepy rolnicze - wysokość platformy od podłoża

Polecane posty

Wojtek026    76

   Mam prośbę, jakby ktoś miał chwilę i mógłby zmierzyć wysokość platformy od podłoża w swojej przyczepie i podać tą wartość oraz model przyczepy to było by fajnie i pewnie przydało by się wielu innym userom, od pewnego czasu intereje się zakupem przyczepy i zastanawiało mnie dlaczego producenci podają podobne wartości a przyczepy wyglądają jakby były te wysokości zupełnie inne i nie myliłem się np, metalfach w t710/1 podaje że wysokość platformy od podłoża to 1150mm a  rzeczywistości to 1140mm ale za to w pronarze t653/2 to 1060mm a producent podaje 1130mm, jakby ktoś zmierzył i podał będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja mam 1050 i co w związku z tym? mam przerobić bo jakiś rzemieślnik zrobił 1cm wyższa albo niższa? lekcje odrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Uuu , to różnice są ogromne . Hmm , jakaś komisja śledcza by się przydała :ph34r: :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wiem co ten temat wniesie dobrego :) Trochę śmiechu...


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Róznica moze być w tym czy jest z ładunkiem czy na pusto z ładunkiem prostuja sie resory i siadaja opony i jest nizej  :)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

weź pod uwagę na jakich kołach. dla przykładu dla przyczepy którą kupiłem ostatnio dane były podane dla jakichś opon 400 na feldze 18, a w opcji były opony tirowskie - 365/65/22.5 i już mamy inną wysokość platformy :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

dobrze prawisz .

Nie  rozumiem  tylko jakie  to ma  znaczenie? jak komus odpowiada przyczepa , ładowność, budowa, cena i ogólnie wszystko - to raczej 10 mm  w tą  czy  10 cm  w  tamtą w  wysokości - kryterium  wyboru nie będzie :P .

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dla wielu jest, zależ co na nią ładują i czym - czasem jakiś ładowacz, jakaś hala jest na styku i wtedy jakieś 5cm może mieć znaczenie :)

dla przykładu - nie kupiłem 12t tylko 10 ton bo była niższa o 20 cm. 10 ma burty 60+60cm a 12 ma 60+80


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Ludzie tu nie o 10mm ale o 10cm mi chodziło i nie potrzebna żadna komisja śledcza tylko zdrowy rozsądek, planuje kupno przyczepy a będzie mi potrzebna  do wrzystkiego a w tym i do lasu a tutaj każdy centymetr im niżej tym lepiej i o tyle moje zdziwienie było duże gdy zaczełem porównywać dane techniczne i przeglądać fotki przyczep 6t że np. metalfach jest wyraźnie wyższy od pronaru chociaż różnica w wysokości w danych technicznych to tylko 2cm, ale po pomiarach na placu zrobiło się 8cm a 8cm to już jest dużo!!!

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

straszne... musisz przypakować widełkami w oborze to te 8cm nie będzie spędzało Ci snu z powiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ponowie wypowiedź - porównuj koła!!!

pod którymś ze zdjęć w galerii była dyskusja o wysokości ramy - tam któryś z użytkowników - chyba XTRO pisał ze wybrał Wieltonkę bo była najniższa - poszukaj fotki bodaj wieltonki 12t long z dużą ilością komentarzy - tam mi się kojarzy ta dyskusja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dzięki ale na wielton nie patrzę dla mnie pronar i metalfach ewentualnie ursus wchodzi w grę, nie mam nic do metalfachu bo uczciwie wysokość podał ale pronar że taki niski to było by fajnie tylko skąd się to wzieło czyżby jakaś modernizacja a w danych zostało czy inny powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

widze ze patrzysz na tanie przyczepy, zobacz pogadaj z dilerem.

Ja rok temu kupiłem pronara bo był jednym z najtańszych, jak sie później okazało można było kupić wieltona/zasławkę za 2-3tys więcej co przy kwocie 41tysięcy nie stanowiło już żadnej różnicy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Tego nie wiem, bo nie mam. Pronara mam rok bo odbierałem jakoś dzien czy dwa dni po świętach i jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń

 

[galleryimg=619810]

zaraz po odbiorze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie tylko od kół zależy wysokość ale i od ładowności, im większa przyczepa tym będzie wyższa i koledze nie chodzi chyba o gabaryt, tylko o wysokość podłogi od podłoża. Jedne z niższych to z Ursusa, mam taką 6t (w galerii) i podłoga jest naprawdę nisko, aż czasem by się chciało by była wyższa (wywracanie do tyłu) bo nie idzie usypać wysokiej pryzmy.  Np; D-47 ma dużo wyżej dno od podłoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dzięki @ptaszyna bo o to właśnie mi chodziło, d606 ursus jest niska a czy pronarka dt606 tak samo ma wysokość czy jest wyższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A konkretnie jaką ładowność szukasz ?

Wszystkie przyczepy, Wielton,  Pronar, Zasław, Mataltech itp  mają ceny porównywalne, różnica 2-3 tyś a Pronar przeważnie najtańszy. Ale różnica w  wykonaniu jest duża.

Jak ja kupowałem to oglądałem tylko Zasłwa i Wieltona, bo to są producenci którzy według mnie najlepiej dopracowują swoje produkty, Mataltech wiele pozostawiał do życzenia, Pronar nie zachwicił mnie.

A oglądałeś Wieltona 6 tonową która ma ramę w jak w 14 tonowej przyczepię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co nie zmienia faktu ze ta sama przyczepa - np przytoczony tu ursus d606 na małych kołach będzie miał platformę powiedzmy na 105cm od ziemi a ta sama przyczepa na kołach tirowskich może mieć 110cm od podłoża.

A tu widzę ze z jakiegoś powodu centymaetry mają znaczenie to trzeba o tym pamietać, tak samo czytając dane techniczne na stronach firm - one powinny być podane przy standardowym ogumieniu - i pewnie dla każdej serii przyczep każdego producenta co innego jest tym standardowym :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dzieki @tomek73 wielton 6t ma te burty 80cm, mnie interesuje najbardziej pronarka bo cena no i wysokość od podłoża to chyba najniższa przyczepa z tych tańszych, a zauważyłem że ma takie resory grube 2 pióra a starsze 653 miały tradycyjnie 2mio piórowe resory czy te nowe 2 piórowe są  lepsze? ogólnie ta pronarka  653/2 i 653/1 to czym się różnią poza tym że jedna to 6tka a 2ga 5tka bo poza tym to chyba wszystko to samo te same resory i rama a 5tka trochę taniej mi wyjdzie, że na koła szersze wyjdzie czy warto do 6tki dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj