Skocz do zawartości
modrzew

Czy siać kukurydzę na kiszonkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
modrzew    5

Witam
Interesuje mnie czy na 10 szt (2 krowy i 8 byków) jest warto zasiać kukurydzę na kiszonkę? Ile jej zasiać? Czy będzie duża różnica w przyrostach byków? Teraz są karmione sianem i zasuszoną lucerną + śruta i odpady ziemniaków.
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

tomasz38    4

każda pasza ma swoje właściwości a i krowie trzeba urozmaicić, zasiej kolego sobie ok hektara na próbę i wg mnie powinieneś być zadowolony, dobierz tylko odpowiednia odmianę do posiadanej gleby

modrzew    5

Dzięki za odp. A polecasz jakąś odmianę? ziemia to 1/2 klasa glina ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Konrad2510    16

zasiej buraków i masz wysłodki ☺u mnie hf po osypce i wyslodkach rośnie po 800 oczywiście nie każdy trafia się co w24 miesiące urośnie 600

modrzew    5
Napisano (edytowany)

Ja nie mam byków rasowych a często bez kiszonki dochodzi do 800kg :)
A buraki to nie zbyt dobry pomysł bo po 1 daleko cukrownia a po 2 nie mam sprzętu do buraków :)

Edytowano przez modrzew

tomasz38    4

A ja tam jestem za kiszonką z kukurydzy, robota łatwa bo zawsze ktoś skosi wystarczy zwieźć "udeptać" i przykryć, nie trzeba sprzętu do wycinania i wożenia, wystarczy taczka i widły do kartofli.

Co do odmiany to proponuje polskiego KONESERA ze Smolic lub GEOXX z firmy RAGT, sieję i nawet jak jest sucho to zawsze jest sporo.

mimi007    38

Jeżeli będziesz sial punktowo przypuśćmy na 75cm i zastosujesz dość dobre nawożenie to 0,5ha na 10 szt masz w sam raz, ja sieje na 45 poznaniakiem w tym roku wyszło tak ze miałem 0,7ha, gnoj standardowo i jak miesiąc temu otwarlem to do kwietnia mają co jeść także 10szt, plus dostają siano i śrute
Pomijając fakt ze miałem na Vkl. a tamten rok był dość sprzyjający dla qq, także wywnioskuj sobie sam z mojej odpowiedzi ile masz zasiac :D

kali2107    44

posiej ułana nimbe lub glejt. masz w kolejności lepszą, średnia i dobra. cena od 180 do 150 za 50 na tys nasion. na pół ha. pozdrawiam

hardkor113    19

A ja polecam danubio dobra odmiana dwa lata temu przy ogromnej suszy wyrosla do okolo 3-3,20 metra i kolbe dosyc duza mial.

podlasiak89    0
Napisano (edytowany)

Ja masz czym skosic lub najac maszyny to siej i sie nie zastanawiaj. Na 1 2klasie? Ja w 2016 na V klasie mialem ziarnowki 13.300t 27%wilgotbosci ziarna przy nawozeniu 250kg mocznika przedsiewnie 150kg npk w podsiewacz i 150kg mocznika w fazie 8liscia po oprysku na perz bo wydzierzawilem ziemie na ktorej od wojny siana byla ekologiczna mieszanka zbozowa jara;)
Ziarno lg 30.229
Kiszona mas 27

Edytowano przez podlasiak89

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się