Zaloguj się, aby obserwować  
Arni

Honda czy Husqvarna.

Polecane posty

Arni    1

Cześć. Mam pytanie która kosiarka była by lepsza Honda czy Husqvarna? Chodzi mi o awaryjność, bo poprzednia kosiarka się strasznie psuła. Na kosiarkę chce przeznaczyć 1500 góra 2000 zł.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

A dlaczego tylko te dwie firmy ? My mamy kosiarkę firmy SOLO i następna również będzie tej samej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kosiarka czy kosa spalinowa?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego tylko te dwie firmy ? My mamy kosiarkę firmy SOLO i następna również będzie tej samej firmy.

 

Ja polecam tą, na wiosnę kopiliśmy podobną.

http://allegro.pl/item577802313_kosiarka_s...naped_kosz.html

 

A ja ci radzę wybrać coś z silnikiem B&S ponieważ jest więcej osób które je naprawia. Aha i nie kupuj nic poniżej 6 km.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ja mam właśnie z silnikiem B&S 5,5km kupiona za ok. 800 zł z napędem. Sprzęt warty polecenia ;)


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

również polecam partnera. składany w fabryce HQV, ma wszystkie husquarnowskie bajery, silnik B&S i jest tańsza. sami jesteśmy zdecydowani na taką ale najpierw chcemy doprowadzić do śmierci technicznej naszej obecnej która jest w stanie agoni ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

lepiej Husqvarnę bo to dobra trwała marka a z hondy to możesz kupić ale coś mocniejszego na dwóch kołach CBR900rr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Husqvarna nie robi silników do kosiarek, montuje silniki B&S, wię masz masz do wyboru różnie między silnikami Honda i B&S


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tylko nie tecumseh. syf jakich mało.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja mam kosiarke Hondy model HRA 216 i naprawde jestem z niej zadowolony:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
tylko nie tecumseh. syf jakich mało.

 

Dlaczego??? Ja mam Sipme Carmen z silnikiem Tecumseha i jestem bardzo zadowolony. Fakt jest to już stary trup, bo z 96r. i szykuje się wymiana, wiec chętnie poobserwuje ten temat ;). Co do mojej Sipmy to dużo przeżyła, niejeden pieniek wycięła hehe ;), ale już powoli się wyeksploatowała ;). 3 lata temu wymieniłem w niej wózek, bo stary skorodował na amen, ale udało mi się wyhaczyc na szrocie używany w bdb stanie za 70zł (kompletny z kołami), wymalowałem i lata jak malina :P. Co do silnika to jeszcze się kula z tym przebiegiem moim, chociaż jak raz trafiłem z pieniek to ściął się korbowód na wale i musiałem dac do naprawy (30zł). No ale powoli czas zainwestować w nową bo silnik już trochę słaby i nie ma takiej kompresji- w końcu to już 13lat jak ją katuje po moich nierównych rowach i ogrodzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam tecumseh i on się strasznie psuje.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@coolman : mamy kosiarke z tecumsehem. bardzo nie równo pracuje "szarpie", po zimie trzeba sie strasznie uszarpać żeby odpalił, czasem nie chciał palić jak był ciepły, pokrzywiły się też te zabieraki od zapalania. ogólnie nie polecam.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

coolman111 nie wiem dokładnie cos z zapłonem, i teraz też stoi popsuta i jej już nie naprawiamy. A kosić nie miała tak dużo ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja wcześniej miałem kosiarkę z Agroli i też nawet niezły sprzecik przez 8 lat użytkowania 3 awarie ale miała troche roboty kosiła rocznie z 30 arów


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No to fakt, jakbym miał takie problem z moją to też bym odradzał ten silnik. U mnie tak jak wspomniałem raz ściąłem klin na wale, ale to z mojej winy. Na razie też rozglądam się za nową, bo moja już stara jest ;). Zastanawiam się właśnie nad jakąś z silniczkiem honda no i oczywiście aby miała już koła z napędem bo nie chce mi się kolejne 13 lat pchać kosiarki ;). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam kosiarkę Partner z silnikiem Hondy z napędem jest bardzo mocna kosi nawet dużą trawe jestem z niej zadowolony


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc nasza sipma bardzo wiele przeszła i już po kilku poważnych remontach została skatowana do końca. Silnik B&S jest o wiele tańszy w eksploatacji a szczególnie w naprawie. Części są tańsze. No i przynajmniej w naszej okolicy jest więcej osób które znają się na tych silnikach.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kupiłem za 400 zł używke WOLF z silnikiem Kawasaki OHC.Walczy 2 sezony na 40 a i trudno ją zajeżdzic.Oczywiscie ma napęd.Polecam takowe ,a widziałem że można dostać na Aledrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

I nie wiem którą brać. Husqvarna jest bliżej a do hondy trzeba troszkę dalej jechać. A są na af jacyś użytkownicy tych dwóch kosiarek?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam kosiarke która ma silnik hondy i jestem zadowolony z niej bardzo malo pali ma napęd i jest super jak dla mnie silnik 4,5km szerokość koszenia 45cm


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

ja bym ci proponowal brac cos gornozaworowego a wiec honde. B&S chyba wszystkie maja dolnozaworowe czy sie myle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

No ja też jestem za hondą, ale Husqvarnę też rozważam <_<


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

husqvarny są i na B&S i na Hondzie. B&S jest napewno sprawdzoną marką, wielu ludzi sie na nich zna nie bedzie problemów z naprawą. Hondy też napewno nie są tandetne skoro HQV je montuje


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj