javorskyp

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET''

Polecane posty

javorskyp    8

Interesuje się tą brykieciarką, co o niej sądzicie ?

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Przeniesione z HP do Maszyny > Inne


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Raczej dobra...

ale cena i tak oszałamiająca, ja bym najprędzej tą najmniejszą brał,

a jakie ceny są tych mniejszych?

 

niby fajny sprzęt ale czy nie będzie się psuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Jeśli myślisz robić brykiet tylko dla siebie i dla kilku sąsiadów to nie ma sensu żebyś kupował ten model, wystarczyłby ten 80-100kg/h. Interesuje się tym akurat troszku, bo mój kumpel ma zamiar się tym zająć w krótce i mam mu w tym pomagać, teraz właśnie trwają poszukiwania pierwszej maszyny wraz z rozdrabniaczem tak o wydajności 400-500kg, zobaczymy co z tego wyniknie, najpierw trzeba wszystko zaprojektować i przemyśleć, jak i gdzie postawić, żeby dobrze funkcjonowało. Na targach w Kielcach gościu nam mówił, ze ta o wydajności 50kg może zaspokoić 6 domostw wiele się nie przepracowując, myślę, że miał racje ??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Trudny wybór, przejrzę jeszcze inne oferty...

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sorki ze pisze to tutaj ale nikt mi nie odpisywal w temacie do tego stworzonym. Chodzi mi o rębak do gałęzi. Nie wiecie jak tanio i z czego go zrobić??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale to zabawka jest jak widzę, ja myślę nad rozdrabnianiem do 15 cm.????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

A mam pytanie czy w takiej brykieciarce dało by się zrobić brykiet z papieru?

 

I czy wogule z papieru się da zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Da się. Ten rozdrabniacz też tnie Papier i wiele rożnych rzeczy ale galezi nie ;/

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Z kumplem tak myśleliśmy, żeby zebrać narazie słomę ze 100-150 ha nie wiem ile damy rade bo jest tylko mała sipma... ile będzie się dało tyle zbierze, dobrze że cześć zbóż jest zimowych, głównie jęczmień to bd można wcześnie zacząć. Niedaleko mnie goście tez maja chyba taką właśnie, nawet biznes się im kręci, robią tonę brykietu za 3 tony słomy... Jeśli uda się wziąść młodego rolnika w przyszłym roku to zamierzam dołożyć do interesu i zakupić jakiś ciągnik z turem i prasę zwijkę, ale to dalekieeee plany.... zobaczymy ;) Pozdrawiam

 

P.S jak będziesz miał już jakieś konkrety to pochwal się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

Wszystko ładnie pięknie ale czy robiliście analizę zbytu? Produkować można ale trzeba też sprzedać to co się zrobi. Ja nad brykietowaniem myślałem jak tylko pojawiła się pierwsza brykieciarka biomasera. Ale było to jakiś czas temu i zbytu praktycznie nie było. Ludzie nie mieli przekonania do takiego opału. I tak temat umarł. W zeszłym roku tak coś Mnie ruszyło i kupiłem 600kg brykietu do pieca po bodaj 400zł i przyznam że moje odczucia są mieszane. Owszem palił się dość dobrze, tyle że piec osiągał max 60C i brykiet wypalał się bardzo szybko co wiązało się z jego częstym uzupełnianiem. Przynajmniej w moich warunkach brykiet odpadł, jeśli już to myślę o palniku na owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

griga z jakiej brykieciarki był ten brykiet ?? bo brykiet brykietowi nie zawsze równy . U nas znajomy 2lata temu kupił brykieciarkę z firmy Alchemik i powiem że przez te dwa lata to mniał bardzo mały zbyt ( braliśmy my i jeszcze parę osób ) a wy tym roku coś ludzi tchnęło ( cena innego opału) i dopiero się zaczęło ludzie zaczęli kupować do tego stopnia że już na wakacje majo plan zakupu drugiej brykieciarki z tej samej firmy . Na godzinę 1 brykieciarką zrobią 250kg brykietu.

 

My brykietem opalamy budynek 1200m2 i wychodzi nam o niebo lepiej niż węglem czy drzewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Ciekawe jakie będą ceny węgla w przyszłych latach...

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Rozpoznawaliśmy rynek zbytu i większość szłaby do ciepłowni 15 km od nas także nie daleko, dodatkowo myśleliśmy, żeby dogadać się ze składami które sprzedają węgiel, drewno i nie byłoby problemu bo na cała okolice jest tylko jeden gości z małą brykieciarką. Także ze zbytem okej, teraz tylko żeby wnioski przeszły to można roooobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

No dobra zbyt macie wszystko fajnie pięknie ale jak z trwałością tego brykietu. Ile on tak może leżeć żeby nie zmienił swojej formy. Bo słyszałem ze miesiąc i z takiego brykietu jest pyl. Po prostu się rozsypuje. Wiec na taki skup go wystawisz czy nawet na zimę zapasy kupisz a tu w styczniu zamiast brykietu drobny "mak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

Ja kupowałem z biomasera. Z tego co się orientowałem był ze słomy pszennej. Co do trwałości to fakt po kilku przełożeniach z miejsca na miejsce rozdrabnia się. Dlatego najlepszą formą załadunku były by big-bag-i i od razu do klienta. Dla mnie jeśli już w ogóle miał bym coś o tym myśleć to tylko do pieca z automatycznym podajnikiem, bądź jak ktoś ma dojścia to jakieś elektrownie elektrociepłownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Do ciepłowni byłby odstawiany w big-bagach raz, dwa razy w tygodniu zależy od produkcji, czyli odrazu jak uzbiera się skład na przyczepie jazda... oczywiście cena w ciepłowni nie będzie taka wysoka jak w detalu, ale przynajmniej nie będzie problemu. Do 2012 roku bodajże 25% energii w tego typu zakładach ma pochodzić z alternatywnych źródeł, chcący nie chcący muszą hehe ;) oczywiście przed kupnem brykieciarki będzie wszystko dogadane już dokładniej, narazie były to rozmowy mniej konkretne... ;) Myślę, że za rok o tym czasie będzie wszystko funkcjonować, chyba że coś nie wypali...??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Widzieliście kiedyś brykiet po jakiejś porządnej, hydraulicznej brykieciarce?? Dla mnie osobiście to brykieciarka biomaser to jest porażka i wcale Ci się @griga nie dziwie że zrezygnowałeś z palenia brykietem po maszynie z tej firmy, bo podejrzewam że gorzej się on palił od dobrego drzewa, ale radze Ci się rozejrzeć za brykietem z porządnej maszyny a na pewno nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

To jak mówicie że ta brykieciarka nie jest dobra to jaka by była najlepsza od 50tys do 140 tys taka z dobrą wydajnością ??? Piszcie ludzie.... Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Widzieliście kiedyś brykiet po jakiejś porządnej, hydraulicznej brykieciarce?? Dla mnie osobiście to brykieciarka biomaser to jest porażka i wcale Ci się @griga nie dziwie że zrezygnowałeś z palenia brykietem po maszynie z tej firmy, bo podejrzewam że gorzej się on palił od dobrego drzewa, ale radze Ci się rozejrzeć za brykietem z porządnej maszyny a na pewno nie będziesz żałował.

Ja właśnie takim brykietem pale i jestem zadowolony <_< nie chciałem pisać że brykieciarki z tej firmy są złe bo kto szuka najtańszej brykieciarki tylko dla siebie to taka będzie dobra.

 

Do 140tyś to sie rozejrzyj za brykieciarką z firmy "alchemik". Znajomy ma jedno i jest zadowolony a teraz kupuję drugą. Jeżeli masz jakieś pytania pytaj postaram sie odpowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Teraz pozostało mi czekać na rozpatrzenie wniozku :)

Edytowano przez javorskyp
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

np. taśmociag, prosto do zbiornika. Jakis krotki odcinek, można zrobic stelaż i przkryc jakąś folią i nie bedzie sie kurzyć <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

No. Po kilku miesiącach nareszcie kupiłem tą brykieciarke wszelkie info na PW.

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj