kissmy...

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Polecane posty

kissmy...    67

orientujecie się może gdzie można znaleźć materiały szkoleniowe dotyczące stosowania środków ochrony roślin? opuściłem jeden dzień z dwudniowego szkolenia i teraz zastanawiam się jak nadrobić zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest kurs "na opryskiwacz" jak to na wiosce mówią?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

To jest kurs upoważniający do zakupu środków ochrony roślin, bez niego nie będziesz mógł kupić środków toksycznych 1 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

U mnie wyglądało to tak: wystarczyło być (lub nie jak kto woli) i napisać banalnie prosty test, a i oczywiście wpłacic pieniążki (70zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

organizują je ODR'y z kimś z PIORINu, u nas rok temu chyba 100PLN od łepka.

napisac jakiś test przy którym i tak podpowiadali a zaświadczenie dostali nawet Ci którzy nie byli na egzaminie ale wplacili kasę.

 

zwykła ściema.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Hmm trudno mi powiedzieć, ale znaczną część można znaleźć w szczegółowej uprawie roślin.

U mnie był gość co naprawde ma dużo pojecia na ten temat i robił wykład ze slajdów. Ogólnie mozna było sie dużo dowiedzieć. Widze, że jesteś dość ambitny... ( na moim szkoleniu było co pamiętam o: terminach dawkach sposobach stosowania ŚOR i wszystko co z nimi związane, troche o przechowywaniu, budowie opryskiwaczy, regulowanie, a drugiego dnia był drugi gość co czytał bardziej szczegółowo o poszczególnych opryskach)

kissmy.. jeśli zajmujesz sie opryskami w swoim gosp. to z pewnością wiesz większość tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelikan    0

Nie wierzcie że się czegokolwiek nauczycie. Wielka ŚCIEMA i nic więcej. Zapraszam na taki kurs tych co wymyślili ten przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelikan    0
Nie wierzcie że się czegokolwiek nauczycie. Wielka ŚCIEMA i nic więcej. Zapraszam na taki kurs tych co wymyślili ten przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@snopek4 - masz rację jest tam trochę z SZUR'u ale tak naprawdę to jak ktoś miał tak jak ja na studiach TOŚ (Techniki Ochrony Roślin) to wie więcej bo i więcej materiału miałem na tych zajęciach i więcej wymagano za zaliczeniu przedmiotu gdzie o podpowiedziach można było zapomnieć.

No i zajęcia miałem przez semestr co tydzień po 45 minut a nie dwa dni po 5 - 6 godzin.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak ktoś juz wyżej napisał to ściema, i do tego kosztuje 100 zł.pytania to dla uczniów podastawówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Oczywiście to tylko zbiórka kasy i dwa dni pogadanek o podstawach ,niby test i odbiór zaświadczenia.Kosztowało mnie 75 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas wczoraj szkolenie sie zakończyło koszt to 80zł i bez względu na wynik testu każdy zalicza ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U nas koszt 80zł dwa dni pierdu........pierdu i egzamin, 30 pytań testowych i wszyscy zdali pozytywnie i bezbłędnie (rozwiązywany zespołowo).Najważniejsze aby wpłacić kasę i masz pewne że otrzymasz "żółty papier"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Minoł pierwszy dzień kursu, trwał całe 2 godziny, ciekawe ile będzie jutro ;)

 

EDIT;

 

Koniec kursu, troche śmieszny był ten kurs ale widocznie wszędzie tak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitrus18    0

A co jest gdy opryskuje sie zwykłym plecakowym opryskiwaczem?

Przegapiliśmy ten kurs można się gdzieś zapisać indywidualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Jeśli wykonuje się zabiegi w uprawach przydomowych na własne potrzeby to kurs jest nie potrzeby, jeśli sprzedaje się już plony lub wyprowadza z gospodarstwa np. rozsadę to szkolenie jest potrzebne.

 

W myśl nowych przepisów (rozp. 1107/2009) szkolenie ze stosowania jest potrzebne dla osób profesjonalnie zajmujących się produkcją roślinną oraz do zakupu środków przeznaczonych dla uzytkowników profesjonalnych (nie tylko toksycznych i bardzo toksycznych)


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitrus18    0

No my nie sprzedajemy żadnych plonów jedynie dajemy je zwirzętąm w gospodarstwie a później zwierzęta sprzedajemy.

Tak straszą, że słyszałem że badają ziemię ponoć nie da sie oszukać.

A my dopłaty bierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

@newagro czyli "działkowicze" mogą "nieumiejętnie" stosować ŚOR a opakowania wyrzucać do kosza...

 

@pitrus18 poszukaj w internecie, dużo firm ogłasza się że organizują szkolenia w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@roltech dla działkowiczów pojawiajają się zapisy w etykiecie "dla nieprofesjonalnych użytkowików" i działkowiec bez zaświadczenia o szkoleniu innych kupić nie może. Dodatkowo jak wczytasz się w etykiety środków to zobaczysz że nie wyszyskie opakowania traktowane są jako odpady niebezpieczne i można traktować je jako odpady komunalne.

 

Zgadzam się że tematyka poruszana na szkoleniach ze stosowania środków jest marnej jakości.

Więc może powiedzcie co wam się nie podoba i co chcielibyście się dowiedzieć na takim szkoleniu (oczywiście w tamach programu jaki musi być zrealizowany).


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie ganiłbym tych kursów, bo przekazuję pewną wiedzę. Każdy ma okazję zapoznać się z najnowszymi regulacjami i wymaganiami. Inaczej nie byłoby takich pytań i nie ma sensu porównywania 14-to godzinnego kursu do programu studiów. Ostatnio też byłem na takim kursie za 80zł, wymagania są coraz wyższe i kontrole coraz droższe dla kieszeni. Jeśli ktoś był na kursie, to nie będzie tłumaczenia, nie wiedziałem o tym tamtym, tylko 500 mandatu i potrącenia z dopłaty. Z chęcią poświęcił bym na to więcej czasu, przydałoby się więcej wiedzy o szkodnikach i środkach ochrony, a wielu uczestnikom zależało tylko na papierku i ciągle naciskali na skrócenie zajęć..

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj