Skocz do zawartości
kissmy...

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Polecane posty

kissmy...    57

orientujecie się może gdzie można znaleźć materiały szkoleniowe dotyczące stosowania środków ochrony roślin? opuściłem jeden dzień z dwudniowego szkolenia i teraz zastanawiam się jak nadrobić zaległości

Wiadomość z agroFakt.pl

szpeniek26    4

To jest kurs upoważniający do zakupu środków ochrony roślin, bez niego nie będziesz mógł kupić środków toksycznych 1 klasy.

snopek4    1

U mnie wyglądało to tak: wystarczyło być (lub nie jak kto woli) i napisać banalnie prosty test, a i oczywiście wpłacic pieniążki (70zł).

Nikita_Bennet    100

organizują je ODR'y z kimś z PIORINu, u nas rok temu chyba 100PLN od łepka.

napisac jakiś test przy którym i tak podpowiadali a zaświadczenie dostali nawet Ci którzy nie byli na egzaminie ale wplacili kasę.

zwykła ściema.

snopek4    1

Hmm trudno mi powiedzieć, ale znaczną część można znaleźć w szczegółowej uprawie roślin.

U mnie był gość co naprawde ma dużo pojecia na ten temat i robił wykład ze slajdów. Ogólnie mozna było sie dużo dowiedzieć. Widze, że jesteś dość ambitny... ( na moim szkoleniu było co pamiętam o: terminach dawkach sposobach stosowania ŚOR i wszystko co z nimi związane, troche o przechowywaniu, budowie opryskiwaczy, regulowanie, a drugiego dnia był drugi gość co czytał bardziej szczegółowo o poszczególnych opryskach)

kissmy.. jeśli zajmujesz sie opryskami w swoim gosp. to z pewnością wiesz większość tych rzeczy.

pelikan    0

Nie wierzcie że się czegokolwiek nauczycie. Wielka ŚCIEMA i nic więcej. Zapraszam na taki kurs tych co wymyślili ten przepis.

pelikan    0
Nie wierzcie że się czegokolwiek nauczycie. Wielka ŚCIEMA i nic więcej. Zapraszam na taki kurs tych co wymyślili ten przepis.

Nikita_Bennet    100

@snopek4 - masz rację jest tam trochę z SZUR'u ale tak naprawdę to jak ktoś miał tak jak ja na studiach TOŚ (Techniki Ochrony Roślin) to wie więcej bo i więcej materiału miałem na tych zajęciach i więcej wymagano za zaliczeniu przedmiotu gdzie o podpowiedziach można było zapomnieć.

No i zajęcia miałem przez semestr co tydzień po 45 minut a nie dwa dni po 5 - 6 godzin.

iron    398

jak ktoś juz wyżej napisał to ściema, i do tego kosztuje 100 zł.pytania to dla uczniów podastawówki

tktomek74    2

Oczywiście to tylko zbiórka kasy i dwa dni pogadanek o podstawach ,niby test i odbiór zaświadczenia.Kosztowało mnie 75 zł.

Miki7211    5

U nas wczoraj szkolenie sie zakończyło koszt to 80zł i bez względu na wynik testu każdy zalicza ;)

ferdek1    3

U nas koszt 80zł dwa dni pierdu........pierdu i egzamin, 30 pytań testowych i wszyscy zdali pozytywnie i bezbłędnie (rozwiązywany zespołowo).Najważniejsze aby wpłacić kasę i masz pewne że otrzymasz "żółty papier"

szpeniek26    4

Minoł pierwszy dzień kursu, trwał całe 2 godziny, ciekawe ile będzie jutro ;)

EDIT;

Koniec kursu, troche śmieszny był ten kurs ale widocznie wszędzie tak jest ;)

pitrus18    0

A co jest gdy opryskuje sie zwykłym plecakowym opryskiwaczem?

Przegapiliśmy ten kurs można się gdzieś zapisać indywidualnie?

newagro    7

Jeśli wykonuje się zabiegi w uprawach przydomowych na własne potrzeby to kurs jest nie potrzeby, jeśli sprzedaje się już plony lub wyprowadza z gospodarstwa np. rozsadę to szkolenie jest potrzebne.

W myśl nowych przepisów (rozp. 1107/2009) szkolenie ze stosowania jest potrzebne dla osób profesjonalnie zajmujących się produkcją roślinną oraz do zakupu środków przeznaczonych dla uzytkowników profesjonalnych (nie tylko toksycznych i bardzo toksycznych)

pitrus18    0

No my nie sprzedajemy żadnych plonów jedynie dajemy je zwirzętąm w gospodarstwie a później zwierzęta sprzedajemy.

Tak straszą, że słyszałem że badają ziemię ponoć nie da sie oszukać.

A my dopłaty bierzemy.

roltech    11

@newagro czyli "działkowicze" mogą "nieumiejętnie" stosować ŚOR a opakowania wyrzucać do kosza...

@pitrus18 poszukaj w internecie, dużo firm ogłasza się że organizują szkolenia w tym zakresie.

newagro    7

@roltech dla działkowiczów pojawiajają się zapisy w etykiecie "dla nieprofesjonalnych użytkowików" i działkowiec bez zaświadczenia o szkoleniu innych kupić nie może. Dodatkowo jak wczytasz się w etykiety środków to zobaczysz że nie wyszyskie opakowania traktowane są jako odpady niebezpieczne i można traktować je jako odpady komunalne.

Zgadzam się że tematyka poruszana na szkoleniach ze stosowania środków jest marnej jakości.

Więc może powiedzcie co wam się nie podoba i co chcielibyście się dowiedzieć na takim szkoleniu (oczywiście w tamach programu jaki musi być zrealizowany).

zorzyk2    50

Nie ganiłbym tych kursów, bo przekazuję pewną wiedzę. Każdy ma okazję zapoznać się z najnowszymi regulacjami i wymaganiami. Inaczej nie byłoby takich pytań i nie ma sensu porównywania 14-to godzinnego kursu do programu studiów. Ostatnio też byłem na takim kursie za 80zł, wymagania są coraz wyższe i kontrole coraz droższe dla kieszeni. Jeśli ktoś był na kursie, to nie będzie tłumaczenia, nie wiedziałem o tym tamtym, tylko 500 mandatu i potrącenia z dopłaty. Z chęcią poświęcił bym na to więcej czasu, przydałoby się więcej wiedzy o szkodnikach i środkach ochrony, a wielu uczestnikom zależało tylko na papierku i ciągle naciskali na skrócenie zajęć..

Edytowano przez zorzyk2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni