Zaloguj się, aby obserwować  
melonx15

pronar 82 SA problemy z włączaniem wom-u

Polecane posty

melonx15    0

mam problemy z załączaniem i wyłączaniem womu w pronarze 82 sa. Chodzi o to że gdy nie jest załączony wom za pomocą przycisków i nie podczepiona jest żadna maszyna to kręci sie wałek stale a pod obciążeniem kręci się słabo dopiero po włączeniu przycisków nabiera odpowiedniej prędkości .Gdy już chodzi pod obciążeniem to nie można go wyłączyć za pomocą przycisków tylko trzeba wajchą pod siedzeniem.

Dlaczego sie kręci mimo iż go nie włączyłem i dlaczego nie chce się wyłączać za pomocą przycisków?

proszę o odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Coś słabo sprężyna sciąga, wez przesmaruj moze gdzies przy tym tłoczku

 

 

U mnie jak był nowy to tez to było ale jakos przestało :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

myslę że regulacja pasów napędowych wom powinna pomóc


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melonx15    0

myslę że regulacja pasów napędowych wom powinna pomóc

 

 

a jak przeprowadzić tą regulację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanoo19    0

u mnie np to była wina przycisku od załączenia ale może to być tez to co mówi kolega Marcin974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

kolego najpierw posprawdzaj włączniki i przesmaruj jak mówia koledzy a jak to nie poradzi to wtedy trzeba będzie regulować pasy


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

A czy w pronarze 82SA wałek ''powinien" po włączeniu szarpnąć czy płynnie wchodzić na obroty?

Jak wałek włącza sie u Was?


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

U mnie to wchodzi płunnie na obroty, chyba jakaś taśma jest za luźna bo w orkanie to ciężko jest mu go ruszyć z miejsca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

I Bardzo dobrze - na pełnych obr silnika możesz właczać wom...

 

 

U nas jest delikatny "start" i rocznie ponad 200mth robi z WOMem i nikt nie wymyśla zeby zaglądać tam do taśm :P

 

To im sie udało. C-360 kombajnem buraczanym jak szarpnie to aż orkan podskoczy a 82SA rusza delikatnie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

U mnie właśnie szarpie... pół biedy jak maszyna jest na 540 obr ale przy 1000 to aż strach włączać. Co najlepsze np w prasie zwijającej gdy komora jest prawie pełna i jest konieczność wyłączenia wałka to ma spory problem żeby ją później ruszyc po prostu sie slizga...dopiero jak juz ruszy to pozniej chodzi normalnie. Co może być przyczyną takiego stanu i jak sobie z tym poradzic...???


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristoph34    0

Bartek 19992 odp. U mnie jak załączam wałak klawiszem to wchodzi od razu na obroty ale u mnie ma lekko bo pracuje z beczkowozem to pompa dużego oporu nie stawia, niedługo będę podpinał rozrzutnik to jak sprawdzę to Ci napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    0

Podkręć taśmę jak nie wiesz jak to zrobić to napisz na moje gg 24775817

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

U mnie właśnie szarpie... pół biedy jak maszyna jest na 540 obr ale przy 1000 to aż strach włączać. Co najlepsze np w prasie zwijającej gdy komora jest prawie pełna i jest konieczność wyłączenia wałka to ma spory problem żeby ją później ruszyc po prostu sie slizga...dopiero jak juz ruszy to pozniej chodzi normalnie. Co może być przyczyną takiego stanu i jak sobie z tym poradzic...???

 

 

Witam

W momencie wypełnionej komory prasy - włączajac WOM należy nacisnąć którąś z dżwigni hydrauliki ,aby spowodować nagły skok ciśnienia w układzie hydraulicznym i wtedy Wom natychmiast zaskoczy.Jest to mankament tej serii ,ale można z tym żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristoph34    0

Sprawdziłem i pod obciążeniem wałek wchodzi na obroty stopniowo bez żadnych tam szarpnięć czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj