marcin615

Siewnik gamma do kukurydzy

Polecane posty

marcin615    0

Witam wszystkich! Czy ktos z was przerabial siewnik gamma aby wysiewal kukurydze, wiem ze sie zmienia tarcze wysiewajace ale rolki gniota ziarno. Opiszcie co zrobiliscie i jakie macie na ten temat zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

widziałem tarcze w agromie do kuku do gammy 30zł sztuka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Mój poprzedni siewnik to był Monocentra miał tarcze z gumowymi wkładkami które 5 lat temu koszt. 30 euro za szt. na pewno pasowałyby do gamy ale w moim przypadku sypały się po 15 ha [może były stare]podejrzyj gdzieś w komisie Siały bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Kiedyś w Topagrar było napisane jak właśnie przerobić gamme do qq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Panowie od świeże trochę temat, bo siew QQ będzie sie zbliżał i mam problem z przeróbką siewnika

 

A mianowicie kupiłem nowe tarcze do QQ (4szt ok 140zł) zrobiłem odrzutniki z krążków do hokeja i niestety rozgniatało mi ziarno.

Orginalne tarcze miały otwór fi 11 mm i duże nasiona sie rozgniatały, wiec rozwierciłem na fi 12mm i w odrzutnikach naciąłem rowki poprzeczne tak żeby lepiuej odrzucały i dalej jest źle bo te bardzo duże nasiona dalej rozgniata a jak sie bardzo małe trafią to wpadają po dwa i jak nie rozgniecie to blokuje sie tarcza i nie sieje ;/

Jeśli ma ktoś to przerobione to proszę o rade i najlepiej zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

też chciałbym przerobić ten siewnik do kukurydzy ponieważ kiedyś kupiłem go na współkę wszyscy po odchodzili i ja tylko nim i sieje i wuja a chciałbym aby sprzęt był wykorzystany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ciekawe czemu tak się dzieje z zróbcie głębsze dziurki w tarczy ja sieje już sporo czasu czasu i tak nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

To tak mierzyłem głębokość otworów i otworki mają 7mm( przy kanałku) , kanałek wypychający nasiona 9mm średnica otworu fi 12mm.

link do zdjęcia jak to u mnie wygląda: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/353955-tarcze-do-siewnika-gamma-5-do-kukurydzy/ (zdj. niestety robione telefonem)

 

tomacha001 jak wywiercę głębszy otworek to będą mi małe nasiona po dwa wpadać a teraz jak wpada dwa to mimo odrzutnika z "ząbkami" to i tak klinuje tarcze a skrajne duże nasionko i tak się nie mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Ja sie poddałem u mnie przy próbach zbyt czesto rozgniata ziarno i co gorsze blokuje tarcze, wiec najmę siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

Ja sie poddałem u mnie przy próbach zbyt czesto rozgniata ziarno i co gorsze blokuje tarcze, wiec najmę siewnik.

 

a gdize kupywaliście tarcze do qq, bo ja nigdzie niemogę dostać

 

przepraszam za szybko chciałem odpisać i nacisnąłem cytowanie,to task jak mówiłem w grene nie mają tych tarcz, na allegro też nie widziałem,sieję swoją qq to może by otwory pasowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

tarcze kupiłem gdzieś na necie ale nie pamiętam strony poszukam jeszcze rachunku może znajdę a z tego co mi się udało na szybko znaleźć to nr katalogowy tarcz do kukurydzy 3041020031 wiec po nim coś znajdziesz. Pamiętam tyle że płaciłem coś ok 40zł za sztukę i na stronie były zdjęcia tych tarcz.

Ale jak siejesz swoją to co takie równe nasiona są?

 

znalazłem rachunek firma gdzie kupiłem nazywa sie Agrol Kutno

http://agrol.abc24.pl/default.asp?kat=70417&pro=540692

jak uda ci się zrobić to czekam na zdjęcia i opis, powodzenia:)

Edytowano przez Grzegorz37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam ja tez od jakiegos czasu próbóje przerobić tarcze od kukurydzy są otwory powiększyłem i nadal albo zrywa sie kołek zabezpieczający albo ziarko gniecie na odrzutniku i powoli trace nadzieje ze cos wyjdzie z tego ale jak coś sie uda to dam znac a może ktos ma już zrobione to niech rzuci fotke tego pozdrwawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

dokładnie to samo jest u mnie wiec jak kupisz tarcze do QQ to ci zbytnio nie pomogą więc chyba nie ma sensu kasy wydawać, lepiej kombinuj coś z tym co masz. Ja mam takie wymiary otworków w tarczach

średnica fi 12 mm (było 11 mm ale rozwierciłem)

głębokość ok 7mm

głębokość kanałka 9 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

dzwoniłem do firmy podanej przez grzegorz37 pani oznajmiła mi że nie trzeba nic więcej wymieniać oprócz tarcz,co prawda poinformowała mnie że jak będzie gruba kukurydza to może być problem opisywany jak wyżej, jeszcze się zastanawiam nad kupnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

nie ma sensu kupować bo szkoda kasy ja nadal kombinuje i nic nie wymysliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

w czym tak naprawdę jest problem? rozumiem to,że może się zrywać ten kołek zabezpieczający ale może by tak całkowicie to zrobić w ten sposób że się zrobi na stałe. co do gniecenia ziarna- rozwiercić otwory jak wyżej było pisane,mnie nurtuje tylko roztaw rzędów,bo jedynie na 55cm idzie go ustawić ale wtedy tylko 4 rzedy mogą siać. problem jest również z zagarniaczem i tym kółkiem z tyłu. koło od buraków oryginalne nie dociśnie tak żeby zakryło ziarno i ptactwo może wybrać i ten wałek chyba nie przykryje tak ziarna. myśleliśmy z sąsiadem żeby może takie małe kółka zamiast tego wałka ale chyba musielibyśmy nalać do nich wody żeby ciężkie były. no chłopaki nie wiem w czym jeszcze moze być problem fakt to tylko moje rozmyślanie na temat przeróbek bo jak kupie tarcze to muszą zdać egzamin... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

zamiast tych wałków zrób płaskownik w kształcie litery v postaw go pionowo a nad nim przyspawaj płaskownik w poziomo żeby opierał się na tym mocowaniu od wałka co masz

Edytowano przez tomacha001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

w czym tak naprawdę jest problem? rozumiem to,że może się zrywać ten kołek zabezpieczający ale może by tak całkowicie to zrobić w ten sposób że się zrobi na stałe. co do gniecenia ziarna- rozwiercić otwory jak wyżej było pisane,mnie nurtuje tylko roztaw rzędów,bo jedynie na 55cm idzie go ustawić ale wtedy tylko 4 rzedy mogą siać. problem jest również z zagarniaczem i tym kółkiem z tyłu. koło od buraków oryginalne nie dociśnie tak żeby zakryło ziarno i ptactwo może wybrać i ten wałek chyba nie przykryje tak ziarna. myśleliśmy z sąsiadem żeby może takie małe kółka zamiast tego wałka ale chyba musielibyśmy nalać do nich wody żeby ciężkie były. no chłopaki nie wiem w czym jeszcze moze być problem fakt to tylko moje rozmyślanie na temat przeróbek bo jak kupie tarcze to muszą zdać egzamin... ;[

 

w czym tak naprawdę jest problem? rozumiem to,że może się zrywać ten kołek zabezpieczający ale może by tak całkowicie to zrobić w ten sposób że się zrobi na stałe. co do gniecenia ziarna- rozwiercić otwory jak wyżej było pisane,mnie nurtuje tylko roztaw rzędów,bo jedynie na 55cm idzie go ustawić ale wtedy tylko 4 rzedy mogą siać. problem jest również z zagarniaczem i tym kółkiem z tyłu. koło od buraków oryginalne nie dociśnie tak żeby zakryło ziarno i ptactwo może wybrać i ten wałek chyba nie przykryje tak ziarna. myśleliśmy z sąsiadem żeby może takie małe kółka zamiast tego wałka ale chyba musielibyśmy nalać do nich wody żeby ciężkie były. no chłopaki nie wiem w czym jeszcze moze być problem fakt to tylko moje rozmyślanie na temat przeróbek bo jak kupie tarcze to muszą zdać egzamin... ;[

problem jest taki ze jak jak wchodzi w tą prowdnice(kanal prowadzący ziarnko w dół) co jest za odrzutnikiem do poprostu niektóre gniecie jak rozwierciłem to po 2 wpadają też jest zle mój nr gg to 4161690 odezwij sie to porozmawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

faktycznie dzieje się tak jak pisaliście.kicha jednym słowem .kombinowaliśmy z sąsiadem ale nic,dobrze że tarcze pożyczyliśmy.gniecie albo jak wpadną 2 to też gniecie i później śruta wpaduje do otworów.

nie ma co

trzymajcie się chłopaki i udanych plonów życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

zamiast tych wałków zrób płaskownik w kształcie litery v postaw go pionowo a nad nim przyspawaj płaskownik w poziomo żeby opierał się na tym mocowaniu od wałka co masz

 

tomacha001 wstaw jakieś zdjęcia jak masz u siebie to zrobione, ułatwiłbyś wszystkim przeróbke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Ja swój siewnik przerobiłem i będe siał nim już trzeci rok. Rozwierciłem tarcze wymontowałem te małe koło(zgarniacz) co gniotło qq a w to miejsce zamontowałem małe szczotki. Szczotki są od tłoka prasy do słomy Z 220 które zgarniają słomę z prowadnic. Troszkę podszlifowałem korpus (kanał prowadzący ziarko w dół)bo niektóte ziarka górują. Troszkę pogłębiłem rowek w tarczy i odwróciłem nożyk. Dospawałem dwa płaskowniki po bokach do redlic żeby żeby sekcja wchodziła głębiej. Zdemontowałem te dwa kółka boczne na sekcji i koło dociskowe te z gumą bo często jakaś bryła podeszła i się zatrzymało. Tam zamontowałem płaskownik w popszek który zagarnia a za tym idzie szerokie koło dociskowe dociążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj