Zaloguj się, aby obserwować  
anx

przyczepy metaltech zestaw

Polecane posty

anx    2

witam

 

- chcialbym kupic 2 przyczepy mysle o tych z metaltechu

 

- przyczepy te mialy by chodzic z ciagnikiem o mocy 90 - 95 KM

 

- chcialbym zakupic dwie po 8 ton

 

Myslalem o tym zeby kupic jedna na tandemie TB 8 001 ( latwiej z nia manewrowac ) i druga dwuosiówke DB 8 000

 

i teraz moje zapytanie czy taki zestaw mozna ze soba zczepic ( z przodu tandem z tyłu dwuosiówka ) i legalnie jechac po drodze publicznej ?

 

co sadzicie o takim zestawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

odwrotna kombinacja raczej nie wchodzi w grę, chociaż nie jestem pewien, znajomy zarobił 200zł za podczepiony rozrzutnik do przyczepy 2 osiowej, ale rozrzutnik był na dolny zaczep i uczepił to do przyczepy gdzie zaczep jest wysoko także jeśli przyczepy mają zaczepy, a ta na tandemie ma refulowany zaczep i nacisk osi jest właściwy to chyba możesz to zczepiać dowolnie, bo w kodeksie nie ma nic na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Zależy do czego potrzebujesz. Bo jeżeli na długie trasy to tandem strasznie buja traktorem, jeżeli będzie dużo cofania to tandem ma przewage nad dwuosiówką, No i jeśli chcesz często odczepiać od ciądnika np na miękkim polu to lepiej jednak byłoby dwie dwuosiowe. Kolega ma zestaw 2x 10t pronar właśnie tandem + zwykła i narzeka że na drodze szczególnie jak koleiny są to zetor fortera strasznie buja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

chodzi mi o to ze tandemem byłby uzywal czesciej i miedzy zabudowaniami , bedzie latwiej nia manewrowac ( cofac )

 

tandem słuzyc by mial do wywozu podłoza po pieczarkach , zalezałoby mi na duzej objetosci a nie az tak mocno na nosnosci

 

a ta dwuosiowa głównie do żniw potrzebna z tandemem w duecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To myślę że byłby optymalny zestaw dla takich zastosowań jak podałeś.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Tak to jest legalne tandem-naczepa,a z tyłu przyczepa. Kiedyś pamiętam jeździł taki pociąg charkowiec z naczepą + przyczepa (te ruskie oryginały) dość długie to było, nawet kopcił czasem jak lokomotywa :):)

 

 

A żeby dobrze się jeździło to dobrze by było mieć amortyzację zaczepu na zachodzie takie mają,tylko czy u nas już je robią :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Powiedzcie, co trudnego jest w cofaniu dwuosiowymi ?? ;) Kwestia wprawy i będzie szło tak samo jak jednoosiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Na utwardzonej powierzchni, to masz rację; jesli sie umie ;). Jednak na miekkim lub sliskim podłozu jest kolosalna różnica.

 

No i gdy nacisk idzie na tylną oś ciagnika, zdecydowanie polepsza się uciąg traktor oraz duzo mnie zdzierają się opony przy traktorze.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ale jak jest wąsko to zdecydowanie od dwuosiowej jest lepszy tandem czy jednoosiowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
- chcialbym kupic 2 przyczepy mysle o tych z metaltechu

 

- przyczepy te mialy by chodzic z ciagnikiem o mocy 90 - 95 KM

 

- chcialbym zakupic dwie po 8 ton

 

Myslalem o tym zeby kupic jedna na tandemie TB 8 001 ( latwiej z nia manewrowac ) i druga dwuosiówke DB 8 000 i teraz moje zapytanie czy taki zestaw mozna ze soba zczepic ( z przodu tandem z tyłu dwuosiówka ) i legalnie jechac po drodze publicznej ?

Oczywiście że można takim zestawem legalnie jechać po drodze. Jedyne co powinieneś przestrzegać to DMC. Choć niewielu rolników tego przestrzega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No i jeszcze zestaw składający się z trzech pojazdów (ciągnik i 2 przyczepy) nie mogą przekroczyć 22m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj