duska

prow na ciagnik 90km

Polecane posty

Bogusia    0

Czxy ktos mi moze w kilku zdaniach podac kolejnosc dzialan w związku z zamiarem kupna ciągnika na PROW? Co mam zrobic po kolei zaczynając od tego ze wlasnie w domku zdecydowalismy sie na taki krok.co dalej??? prodsze o rady bo "bawimy 'sie w gospodarstwo od roku i troche jestem w tych przepisach zielona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
w sprawie mocy.... myśleliśmy ostatnio z kolegą o jego wniosku i doszliśmy do wniosku że mogą być problemy z mocą ciągnika który chce wziąć na ten nabór PROW.... wygląda to mniej więcej tak: ma 39 ha, 2 cięgniki:120 i 47 KM...

jego zamiarem jest kupno ciągnika 77KM.... czy sądzicie że można jakoś to dobrze uzasadnić żeby przeszło? do tego 77 konnego ma być ładowacz, czy wyjaśnienie że ma to być ciągnik do pracy z ładowaczem wystarczy?

 

 

Ja bym dla pewnosci przerejstrował na kogos tego 47km i tyle :) po kłopocie. mój kolega tak robi bo ma 2 ciagniki na siebie 112km i 66 i chce kupic 140Km a ma koło 60ha i dla pewnosci tego mnijszego przerejestrowywuje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

bialy2005, też o tym myślałem, na te hektary przysługiwało by około 228 km a po dokładnym zliczeniu tych 3 ciągników byłoby 244 km... weź też pod uwage, że napisane jest w instrukcji dot zasadności doboru maszyn:

 

"Zaproponowana metoda wskaźnikowej oceny doboru ciągników do gospodarstw jest znacznie

łatwiejsza w zastosowaniu, ale też mniej dokładna,(...) a wynik tak przeprowadzonej oceny należy traktować z pewnym

marginesem błędu (około 20%). Dlatego w przypadkach dyskusyjnych konieczne jest

przeprowadzenie bardziej wnikliwej analizy wniosku o dofinansowanie zakupu ciągnika."

 

czyli 20% margines błędu dla 228 KM wynosi około 273 KM na to gospodarstwo, wydaje mi się że powinno coś takiego przejść, ale chodzi też o dobre argumenty za tym że się przekracza tą moc... co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z tego co rozmawiałm z miłym gosciem z agencji to ten margines jest dla trych któzy maja produkcje zwirzeca i wiadomo że taki chodowca krówek mlecznych ma wieksze zapotrzebowanie mocy bo ma mniej czasu- tak mi tłumaczył gosc z agencji :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

no dokładnie, zależy od ilości SD w danym gospodarstwie, dobre uzasadnienie powinno wystarczyć, tak mi się wydaje.... gospodarstwo o którym była mowa zajmuje się trzodą chlewną, czyli wytłumaczenie większej mocy chyba będzie wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Jaki ciągnik mogę dostać max KM na 8 ha własne i 2 ha udokumentowanej dzierżawy mam 8 krów mięsnych i sadze co roku ok 3ha tytoniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mysle ze 60km to maks a przy 4x4 to juz moga marudzic nawet B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Jaki ciągnik mogę dostać max KM na 8 ha własne i 2 ha udokumentowanej dzierżawy mam 8 krów mięsnych i sadze co roku ok 3ha tytoniu ??

a opłaca ci sie brac nowy ciagnik ???????? na prow


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Uprawiam razem ponad 20 ha i póki co opłaca się to a skoro 50% się wraca to co mi szkodzi . Całe życie 60-tką nie będę jeździł . Trzeba się rozwijać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no to pisz ze masz wszystkiego 20 ha bo z poprzedniego posta wywnioskowałem ze masz 10 B)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

No ale na PROW mogę udokumentować tylko 10 ha bo reszta to dzierżawa bez żadnych dokumentów B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

to zrób tak żeby była ona na piśmie - unikniesz wielu problemów i tłumaczeń się.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A jak jest z tymi ciągnikami na PROW bo ja mam pow 25ha i posiadam c330 c360 one się nieliczą bo przekraczają 20 lat, a mam jeszcze Casa rok prod 1989 ma 120km i czy oni go będą brali pod uwagę ??? A chcę wziąć ciągnik o mocy 90km

PS. Dzwoniłem do jakiejś informacji i koleś powiedział że można śmiało brać, a wszyscy mówią że uwzględniaja ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No to ciekawe czy zaliczają 89r czy nie. Ciekawe ile bedzie wniosków, to pewnie ostatnia tura bo już nie mają kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

Witam.

W związku z zaistaniałymi sytuacjami osbistymi jestem zmuszony wymienić sprzęt na nowszy i wydajniejszy.W sprawie dofinansowań jestem zielony.Mam 23(dopłaty biore na 27),mógłbym coś przykombinować tak aby brać na więcej Ha własnej ziemi a uprawiam dobre ponad 70 z dzierżawami,i powiedźcie mi czy mam szanse dostać nowy ciągnik za kasę z uni?.Mam co liczyć na 120-130 KM??,ciągniki które posiadam mają więcej jak 20 lkat,dlatego sie nie liczą.Może ktoś sie orientuje jaka jest sytuacja na Dolnymśląsku?.

Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

W związku z zaistaniałymi sytuacjami osbistymi jestem zmuszony wymienić sprzęt na nowszy i wydajniejszy.W sprawie dofinansowań jestem zielony.Mam 23(dopłaty biore na 27),mógłbym coś przykombinować tak aby brać na więcej Ha własnej ziemi a uprawiam dobre ponad 70 z dzierżawami,i powiedźcie mi czy mam szanse dostać nowy ciągnik za kasę z uni?.Mam co liczyć na 120-130 KM??,ciągniki które posiadam mają więcej jak 20 lkat,dlatego sie nie liczą.Może ktoś sie orientuje jaka jest sytuacja na Dolnymśląsku?.

Proszę o pomoc .

 

Myślę, że jak na taki areał (ponad 70ha) ciągnik 120konny powinieneś z dobrym uzasadnienie dostać bez większych problemów. Mam znajomego co na 40ha(bynajmniej tak mówi) dostałponad 150konnego Deutza. Osobiście staram się na 9ha(swojego)+4ha(udokumentowanej dzierżawy)+7ha(Dzierżawy na "ryj") o ciągnik z przedziału 90-110km (we wniosku Valtra n101)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domikars    0

witam chciałem was się spytać zy mógłbym dostać ciagnik 120-130konny na prow 2014-2020 na 33ha własnego może +6 dzierzawy weżniemy bo mamy 6 ciągników 2 c330 i c360 to z tego co piszecie to ony sie nie liczą bo mają po 20 i ursus 1201 1976 to on też wychodzi bo ma po 20 i jest taka sprawa mam zetora 19lat który 62km który do 2014 wyjdzie i bd miał 20 lub 21 lat więc myślę ze powinniśmy dostać ciągnik na prow bo mamy w planach sprzedać ciągnik mtz 82 1995 rok więc on nie bd grał roli w przedstawieniu.

Więc mam do was pytanie czy by mi przyznali taki ciągnik 120-130konny a mianowicie john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj