duska

prow na ciagnik 90km

Polecane posty

duska    0

Witam

przymierzam sie do zakupu ciagnika John Deere z serii 5020 a dokładnie 5720 i tutaj jest prośba do was. Możecie mi odpowiedzieć jakie jest minimum posiadanego pola aby dostać dofinansowanie na takie cacko. Dość dużo mam pola oddanego pod uprawe od sąsiadów i przydał by mi sie nowy lepszy traktorek.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

w temacie "w sprawie PROW" możesz to napisać, ale nie dziwie sie że tutaj to napisałeś, bo tam już jest dużo nawalone tych postów... :)

 

co do twojego pytania to przy okazji odpowiem, jeśli masz 30ha ogółem, to spokojnie Ci go przyznają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska    0

No tak ale czy ARiMR uwzględnia ta ziemie która jest uprawiana "po sąsiedzku" czyli ja sobie uprawiam a on bierze dofinansowanie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

ARiMR uwzględnia tylko ziemie na którą masz akt notarialny, nie uwzględniają dzierżaw i tym podobnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Z tego co ja wiem to dzierżawy mogą być. Agencja bierze ilość ha z wniosku o płatności bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

nigdy w życiu wystarczy mieć umowy podbite przez sołtysa ale dopłaty za te grunty muszą iśc na ciebie,a i umowa musi być długoterminowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a od kiedy to sołtys w swietle prawa podbija takie dokumenty?

chodzi o poświadczenie o ile dobrze wiem. jeśli wyjdzie jakiś przekręt to sołtys ma sprawę w sądzie.

od poświadczania to jest UG lub notariusz.

to tak na przyszłość.

zresztą z takim potwierdzeniem sołtysa to ja bym nawet nie szedł do ARiMR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Panowie to może być zwykła umowa między sąsiadami. Chodzi tylko o dopłaty bo Agencja bierze dane o powierzchni z wniosku o płatność, i czas min 5 lat. Nie musi być poświadczona notarialnie, przez sołtysa czy kogoś tam jeszcze. W końcu jak cos jest nie tak to My ponosimy za to odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sołtys wedle prawa to też osoba urzędowa,reprezentująca u rząd gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Panowie to może być zwykła umowa między sąsiadami. Chodzi tylko o dopłaty bo Agencja bierze dane o powierzchni z wniosku o płatność, i czas min 5 lat. Nie musi być poświadczona notarialnie, przez sołtysa czy kogoś tam jeszcze. W końcu jak cos jest nie tak to My ponosimy za to odpowiedzialność.

jest dokładnie tak, jak pisze kolega (sam też tak miałem), umowa może być spisana na kolanie pomiędzy dwoma sąsiadami, byle była długoterminowa i wydzierżawiający wpisał wydzierżawione działki do swojego winsoku o dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@ iron - może i osoba urzędowa ale nie prowadzi spisu tego co poświadczył jak np notariusz.

u nas często z KRUSu przysyłali żeby sołtys poświadczył ze taki a taki pracował w rolnictwie (a gość nigdy nie robił w rolnictwie tylko chodziło o załatwienie emerytury ze składek rolników).

zrobiło się raz dym że jest to niezgodne z prawem i skończyło się poświadczanie różnych rzeczy przez sołtysa (podobnie jak u to że KRUS udostępniał dane ludzi w nim ubezpieczonych ludziom z ulicy).

 

A co do PROWu - jak przedmówcy piszą - wniosek o płatności bezpośrednie i powierzchnia tam zawarta.

Ostatnio brałem ziemię w dzierżawę i układ taki, że właściciel bierze dopłatę. Oczywiście działkę wpisałem sobie do dopłat i dopłate mu przekazałem a że on też złożył wniosek o dopłatę to teraz ma 3 letnią sankcję i nie może składać o dopłaty.

Radzę każdemu kto uprawia ziemię żeby poprostował sprawy dzierżaw na zasadzie uprawiający sklada wniosek o dopłatę i przekazuje ją jako czynsz dzierżawny. A najlepiej to już umowa notarialna (koszt nie jest tak wielki) i śpimy spokojnie.

Rozmawiałem swego czasu w ARiMR i niezle akcje były jak się goście nie dogadali kto pisze o dopłatę - sprawy w sądzie + świadkowie kto naprawdę uprawiał ziemię (bo jemu przysługuje dopłata) i ogólnie ludzie naroblili sobie problemów.

Jeśli pan X uprawia ziemię a pan Y pisze o dopłatę to mamy zwykłe oszustwo panowie i potwierdzają nieprawdę obie strony i ten co się na to godzi i ten co pisze o dopłatę mimo, że nie powinien - niestety Polacy to naród złodzieji i kombinatorów ;(

 

 

A co do PROWu - szybkie pytanko - o jakiej mocy ciągniki można wziąć przy powierzchni gospodarstwa 25ha z czego 2 ha to użytki zielone i jaki ciągnik można wziąć przy powierzchni 22 z czego 2,5ha to zielone a jest 4 ha dzierżawy (3 lata z możliwością przedłużenia)?

Pytam bo znajomi myślą o nowych ciągnikach i nie wiedza czy warto bawić się PROWem czy lepiej kupić używkę o większej mocy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U mnie 100km na 19ha przeszło bezproblemowo


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

do kolegi nikita bennet,kolega pytał o PROW a nie o KRUS, z tym to całkiem inna historia i nie mieszaj tu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

iron - sołtys nie jest od poświadczania czegokolwiek ani umów dzierżawy ani innych rzeczy.

Prosze czytaj ze zrozumieniem. KRUS podałem jako przypadek/przykład podobnej głupoty urzędników którzy kazali poświadczać coś do czego sołtys nie może robić.

 

@b0gdan & ferdek1 - dzięki - w piątek powiem kumplowi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@ferdek1 skoro u Ciebie na 19h pszeszło 100, to u mnie na 16 nie powinno być problemu z 90???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

hehe podobny problem u arasssa drapał sie po głowie sam by chciał wziąć ojciec go odstrasza. I też 19 ha własnej reszta dzierżawy ma.


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@mareknh trzeba dobrze uzasadnić, a przeliczają 5KM na 1ha czyli 16*5=80KM to w 100% natomiast te dodatkowe 10KM trzeba dobrze uzasadnić

@ssamik ja mam z dzierżawami 19ha.a własnej 11ha


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Jaką kwotę dali wam na ciągnik? Jak rozwiązaliście sprawę z resztą gotówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Witam, a ta ziema o której koledzy piszą to jest brana do wyliczenia przez Agencje z wniosku dopłat zeszłego roku czy można z bieżącego roku.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Może być z wniosku z tego roku, bo jeśli ktoś składa wniosek o dopłaty po raz pierwszy to jakoś muszą mu to naliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

No włąsnie w tym problem, bo w tym roku biorą naliczanie ESU z wniosków z zeszłego roku, dzwoniłem włąsnie do agencji.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

w sprawie mocy.... myśleliśmy ostatnio z kolegą o jego wniosku i doszliśmy do wniosku że mogą być problemy z mocą ciągnika który chce wziąć na ten nabór PROW.... wygląda to mniej więcej tak: ma 39 ha, 2 cięgniki:120 i 47 KM...

jego zamiarem jest kupno ciągnika 77KM.... czy sądzicie że można jakoś to dobrze uzasadnić żeby przeszło? do tego 77 konnego ma być ładowacz, czy wyjaśnienie że ma to być ciągnik do pracy z ładowaczem wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj