Zaloguj się, aby obserwować  
Szejk

co wybrać?

Polecane posty

Szejk    0

Jaki wał wybrać do agregatu uprawowo siewnego (rurowy, strunowy, packer czy może Crosskill ) i jaki będzie lepszy hydropact na jeden czy dwa siłowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz ziemie. Do 3m siewnika lekkiego może być jeden siłownik ale do 4m to juz bezwzględnie 2.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

wydaje mi się że na 2 siłowniki jest stabilniejszy


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

ziemia jest IV klasy w większości to gleby gliniaste. Ma to być agregat 3 metrowy. Z jakiej firmy byście proponowali go kupić ma być nie drogi i solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gliniaste to Crosskill się nada. Rurowy i strunowy odpada. Ja bym proponował jakiegoś Kvernelanda.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jak tani to znaczy-bierny


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

mam aresa 3m z 3 rzędami i wał ruruwy + poznaniak talerzowy


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

A tak może jakiś argument na te 2 siłowniki? 2 x lepiej, 2 x wiecej podniesie ? Jakie siłowniki ? Firmowe czy chińskie?

wg mnie temu agregatowi z linku nie pomogą nawet 3 siłowniki jak jest zrobiony z plasteliny.

Dlaczego jedna najdroższych firm zachodnich LEMKEN (model SAPHIR) i najdroższa z polskich UNIA (Ares XL) - maja po jednym siłowniku? (Unia ma wersje z dwoma małymi siłownikami przy lekkich agregatach L)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wg mnie, to nie ma znacznej róznicy czy jeden, czy dwa siłowniki, dużo zależy od konstrukcji hydropaku :)

my mamy np. jeden siłownik w agregacie aktywnym 3m... i nie zauważyłem najmniejszej potrzeby montowania drugiego :)

nawet powiedziałbym że drugi jest zbędny, bo np. idzie wiecej oleju z hydrauliki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

http://www.allegro.pl/item583112551_agrega...hassia_3_m.html

hydropak na jednym siłowniku i nie do zdarcia, na takim ciągamy siewnik pottingera, który jest za ciężki dla C360 3P, i wszystko wytrzymuje beż zarzutu, do wałów nie ma porównania, w agregacie takim samym jak na załączonym linku chodzi beż zarzutu, choć po wjechaniu na lekkie ziemie potrafi się zapchać i zatrzymać ciągnik, lepszy byłby trochę większej średnicy, jeszcze zależy co ma iść przed wałem

 

 

Co do poprawiania stabilności przy dwóch siłownikach bo bym tak nie szarżował z tym argumentem, przepływ oleju między siłownikami jest swobodny i w przypadku jakiejś wpadki jeden siłownik zadziała drugi nie i z hydropaku mamy spirale,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie, to nie ma znacznej róznicy czy jeden, czy dwa siłowniki, dużo zależy od konstrukcji hydropaku <_<

my mamy np. jeden siłownik w agregacie aktywnym 3m... i nie zauważyłem najmniejszej potrzeby montowania drugiego :)

nawet powiedziałbym że drugi jest zbędny, bo np. idzie wiecej oleju z hydrauliki :)

 

 

2 siłownik poprawia stabilność siewnika.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

:) o co chodzi z tą stabilnością??? nie wiem czy trzeba pokazywać jak wygląda hydropak (inaczej taki TUZ na agregacie czy jak tam kto lubi nazywać)

wiec jeśli juz wiemy co to jest ten hydropak, to niby czemu dodatkowy siłownik miałby zwiększać stabilność???

w teorii może występuje coś takiego, ale w praktyce nigdy nie zauważyłem różnicy miedzy jednym a dwoma siłownikami, więc kompletnie nie wiem o czym mowa...

 

(paktofonikas1987@ naprawde nie mam nic do ciebie, ale jaki jest sens napisania trzech wyrazów w poście... i to jeszcze takich no sam wiesz...chętnie odpisuje na wszystkie pytania i posty...wiec mile widziane by było z twojej strony coś rozsądnego :) nie miej urazy no ale zastanów sie co piszesz a później napisz, i zawsze patrz też na praktyke a nie na teorie <_<)

 

Pozdrawiam Daniel215 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano tyle że jest jeden punkt mocowania więcej.

Jeździłeś z dużym siewnikiem na hydropaku?

To że u Ciebie nie występuje tzn że teoria jest kijowa?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

po pierwsze to teoria masz racje jest dość kijowa, bo punkty mocowania są te same, a siłowiki działają tylko na podnoszenie... wiec nawet jak bedą dwa siłowniki to i tak i tak bedzie bujać na boki lub nie...

po drugie ja osobiście nie mam takiego zestawu >3m ale widziałem nie raz jak pracuje <_< i nie było żadnego bujania na boki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

O to chodzi że z jednym siłownikiem strasznie się dziury na bolce rozbijają. W spółdzielni mają na jednym siłowniku i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć że po tych kilkuset ha siewnik po bokach chodzii góra dół ok 20cm <_< jak jechałem za nim kiedyś samochodem to się zastanawiałem czy zaraz nie spadnie.

 

Daniel usuń te posty zanim zrobi to moderator.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

co do wyrabiania sie tych kul, to przyznam racje... ale to czy buja czy też nie zależy od konstrukcji hydropaku, bo siłowniki są na tych "kulkach" jak już wspomniałem i chcąc nie chcąc nie mają zadnego trzymania na boki, jedynie góra dół <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest 1 siłownik to nacisk siewnika na hydropak skupia się w 1 miejscu. Jak są 2 to dodatkowo usztywnia to konkstrukcję sprzęgu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

trochę błędne to rozumowanie z tą stabilnością, chociaż fakt ze siła rozkłada się inaczej przy jednym siłowniku jak przy dwóch,

zwłaszcza jeśli chodzi o siłę skrętną układu to trójkąt jest wytrzymalszy od kwadratu, co do wyrabiania się to mocno zależy od materiału w agregacie do którego dałem link w poprzednim poście od nowości dopiero pierwszy raz był w tą zimę był tulejowany hydropak, a mało on nie sieje a jego rocznik to 198x nie pamiętam dokładnej daty

tak dla ścisłości to w jaki sposób drugi siłownik ma stabilizować układ

bo idąc dalej takim rozumowaniem to jest tylko więcej miejsc pracujących i mogących się wyrobić, a niektórzy mówią że im prostsza maszyna tym lepiej a dwa siłowniki to już z nazwy bardziej skomplikowanie brzmi

wiem nakręciłem, ale jak oglądam okłady na dwa siłowniki to dochodzę do wniosku że pozwalają wykonać układ z gorszego materiału, szybciej zużywające się, ale tłumaczenie że dwa siłowniki to lepiej niż jeden wielu to wystarczy żeby uwierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej punktów ale każdy obciążony mniejszą siłą. I dlaczego uważasz hydro na 2 tłoki są z gorszego materiału ?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Chodził chyba o to iż jeżeli siła rozkłada się na dwa punkty to materiał nie musi być już tak wytrzymały.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

mniej więcej ale nie dokładnie, ale między innymi o to że gorszy materiał mimo mniejszego obciążenia siądzie znacznie szybciej niż bardziej obciążony lepszej jakości

parę razy zwróciłem uwagę na konstrukcję hydropaków, niestety najczęściej oglądam je na zdjęciach, i mało kiedy te na dwóch siłownikach wzbudzają moje zaufanie

pomijam że trzy punkty o wiele łatwiej połączyć z punktami zaczepienia TUZa ciągnika co nie wymaga konstruowania dodatkowych ramek żeby można było zorganizować hydro w czworokąt zamiast trójkąta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny. Instenie coś takiego jak wytrzymałość zmęczeniowa przecież. Jeśli nawet dobry materiał przekroczy pewną granicę obciążenia to nie ma przebacz bo już traci część swoich właściwości. Może lepiej stosować gorszy materiał ale mniej obciążony. Co jednak ma tą wadę że hydropak staje się cięższy. Możesz wujaśnić dokładniej o co chodzi w Twoim ostatnim zdaniu? Co ma TUZ do hydropaku?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

właśnie dlatego lubię prowadzić rozmowę na konkretnych przykładach, ten przedstawiony przeze mnie jest połączony z trzypunktowym układem zawieszenia praktycznie nie trzeba nic dodawać z części stałych przy ramie głównej,

Co do masy to jest to dość istotne na podnośniku

Jeśli chodzi o materiał to gorszy raczej szybciej się zmęczy, więc trzeba dawać dodatkowy zapas wytrzymałości i znowu lecimy w masę,

A wyrabianie się elementów roboczych wcale nie będzie mniejsze mimo że obciążenie inaczej się rozkłada, siła skrętna działająca na układ zawsze będzie taka sama,

Ale każdy z nas ma swoje zdanie i pewnie moglibyśmy się kłócić do końca życia przez co zaraz możemy być posądzeni o nabijanie postów, więc chwilowo poczekam na opinie innych użytkowników i ewentualnie się do nich odniosę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj