Zaloguj się, aby obserwować  
karol

Ile biorą za pomiar GPS-em

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3864

u nas bylo to cos w przedziale 5-10zl

zalezalo duzo od wielkosci pola i od tego ile lacznie miales ha :)

ale to bylo 2 lata temu

teraz sam sie zastanawialem nad kupnem gps'a w USA ale nam ojciec mowi ze nie trzeba, a na uslugi nie mam zamiaru i czasu chodzic, kupie pewnie na jesien jak wyjade na kolejna wyprawe w gory :)

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek    0

tak panowie ale wiecie o tym że margines błędu pomiaru GPS wynośi 5% a agencja nam daje tylko 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek    0

a co może się myle? niesądze

a firmy które wykorzystują system GPS wiedzą najlepiej ale tego nie ujawnią gdyż stracą klijentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

no wiec tak blad pomiaru na GPS recznym i przy jednym pomiarze to ok 10m

wiec jesli masz 100+-10x100+-10 czyli 1ha to masz blad dosc duzy

jednak juz przy dzialkach 2ha spokojnie ten blad mozna olac.

u nas jak koles mierzyl to tylko na jednej dosc pokreconej dzialce wyszlo mu mniej o jakies 20a ale ze kawalek ma wg mapki (a wszystkie granice naturalne) 10,92 to spokojnie mozna bylo ten blad olac

bo wiadomo ze Agencja tez robi pomiary GPSem :)

 

na malych kawalkach radze uwazac:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liberacki    0

Myślę że troche przesadzacie z tym błędem pomiaru.

Ja na Garminie 60 uzyskałem dokładność +/- 1m więc myślę że nie będzie problemów przy kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a czym mierzy agencja podczas kontroli?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liberacki    0

Firmy z jakimi się spotkałem które wykonują pomiary na zlecenie agencji używają wlaśnie Garmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

no i wlasnie do tego zmierzam :)

skoro masz wg mapki 2.5ha i gps ci pokaze 2.49 a wg "agencyjnego" gpsa bedzie 2.51 to bedzie jakies halo? przeciez to jest caly 1%

wiadomo problemy moga byc przy malych dzialkach ale o tym tez doskonale wiedza ludzie ktorzy robia pomiary dla agencji wiec ja sie tego nie boje

z tego co rozmawialem najgorzej jest wtedy jak masz na dzialce powiedzmy 6ha, uprawy dotowane i nie dotowane i bedziesz probowal jakis przewal zrobic :P ale nawet jak masz same zboza i napiszesz z jakims wiekszym bledem to nic sie nie stanie :) ojciec w tym roku napisal ze ma na kawalku jeczmien jary i zimowy i babka mu mowila ze nie potrzebnie rozbijal na 2 dzialki :) podobnie tez pewnie bedzie jak na dzialce masz rzepak i zboze. ale czym sie teraz przejmowac.

Najwieksze jaja u mnie sa teraz na kawalku strasznie pokreconym, idzie wzdluz 2 polnych drog i torow kolejowych - ma 5.38ha i jest na nim rzepak, buraki i jeczmien jary, wszystko przez to ze bylo mokro i nie dalo rady posiac burakow na calosci :) wiec dosiewalismy jeczmien i w dodatku to ma bardzo dziwna figure :P

ktos bedzie mial niezla zagwostke przy mierzeniu :) a ze jest tego chyba z 10 czy 15a to watpie zeby mierzyli gpsem :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2
a czym mierzy agencja podczas kontroli?

z tego co ja wiem to ARiMR posiada odbiorniki GeoExplorer CE XT firmy Trimble, zakupiła ich ponad 150 szt i jeszcze kilkadziesiąt innych firm.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mój sąsiad niedawno szukał takiej firmy co mierza pola GPS-em. Ale jest duża rozbeirznośc cen :-, od 5zł do nawet 15zł! Ja tam na szczęscie nie mam klinów i pomiary wykonuje z tatą przy pomocy miary 50 metrowej ;). Może trochę sie nabiegamy po tych polach, ale to dla sportu i zdrowia ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Ja do mierzeni pol mialem zawsze taki policyjny rowerek jednokolowy co im sluzy do mierzenia np sladow drogi hamowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

u nas w tym roku było po 8zł nie zalerze od ilosc ha...u nas facet miał kontrole i miał miezone GPS pomyłka była w granicach ok +/- 0,6m a wiec nie wiel kontrole przeszła mu lux zero błedów...ja w tym roku za pomiary bede brał pewnie po 7zł


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik z W    0

W zależności od wielkosci mierzonej dzialki od 10 do 4 zł/ha np pole 5 ha 6 zł za 1ha razem 30 zł, pole 22 ha 4 zł razem 88zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino    0

JA MIERZĘ JUŻ OD 3 LAT I TO ZRÓWNO DLA ARIMR W KONTROLACH JAK I DLA ROLNIKÓW I JAK DOTĄD NIE MIAŁEM REKLAMACJI - MIERZE TYM SAMYM SPRZETEM A TAK NAPRAWDE TO PRZY POMIARACH NA KONTROLACH RZECZYWISTA DOPUSZCZALNA MOŻLIWOŚC BŁEDU JEST NAWET WIEKSZA ANIŻELI 3% GDYŻ PROCEDURY SĄ TAKIE ŻE NAJPIERW OBLICZA SIĘ DOPUSZCZALNY BŁAD DLA ODBIORNIKA GPS ( JEST TYM WIEKSZY IM WIEKSZY JEST OBWÓD) I DOPIERO POŹNIEJ TE 3% DOPUSZCZALNEGO BŁEDU DLA ROLNIKA. CZYLI NP JEŚLI USŁUGOWO KTOŚ NAMIERZYŁ 1,50 HA A PRZY KONTROLI NAMIERZYLI 1,48 HA TO UZNAJE SIE 1,50 GDYŻ TA RÓŻNICA MIEŚCI SIĘ W GRANICY BŁEDU GPSA. WIEC NIE MA CO SIE MARTWIC JESLI MACIE PYTANIA PISZCIE CHETNIE ODPOWIEM magr2@o2.pl a ja w tym roku myślę że będę brał od 5-10 zł oczywiscie ze wnioskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantavision    1

Mój znajomy brał około 50 zł w zależności od tego ile musiałsię nachodzić :P Granica błędu w jego GPSie wynosiła około 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja osobiście Mierzę Garminem GPS map60 (dla agencji). Dokładność nigdy nie spadła mi poniżej 4 m. Rozmawiałem dzisiaj z facetem, któremu mierzyli, to płacił 10 zł/ha, ale strasznie niedokładnie mu zmierzyli. Tolerancja pomiaru zależy od obwodu działki, im większy, tym większa tolerancja.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

ja brałem chyba po 8 zł, ale jak czasami zobaczyłem mapkę na GPS Garmin60 to się łapałem za głowę bo pole pole to prostokąt a mi w miejscu pod linią to takie zygzaki wychodziły że głowa mała ale ogólnie pomiary dosyć dokładne wychodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a czy za pomocą sprzętu używanego przez ARiMR do kontroli można odtworzyć granice? tzn zastanawiam się jak pomierzc działki jeśli nie znam przebiegu granic, a pracownicy ARiMR (tudzież osoby wykonujące pomiar na zlecenie agencji) dokonując kontroli muszą je wyznaczyć, więc jak się to robi i ile taka usługa może kosztować dla działek o powierzchni ok. 0,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopo    0
a czy za pomocą sprzętu używanego przez ARiMR do kontroli można odtworzyć granice? tzn zastanawiam się jak pomierzc działki jeśli nie znam przebiegu granic, a pracownicy ARiMR (tudzież osoby wykonujące pomiar na zlecenie agencji) dokonując kontroli muszą je wyznaczyć, więc jak się to robi i ile taka usługa może kosztować dla działek o powierzchni ok. 0,5ha

 

Podczas kontroli granice wyznaczają różne uprawy, lub producent rolny wskazuje granice pracownikom. W przypadku gdy rolnik i sąsiad mają taką samą uprawe i nie da się wyznaczyc granic, wpisuje się odpowiedni kod(DR25) i wpisuje się do raportu powierzchnię zgłoszoną we wniosku, granice w takim przypadku może wyznaczyć tylko geodeta (pracownicy kontrolujący gospodarstwa rolne nie są w większości geodetami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ok dzięki słyszałem tylko wcześniej, iż na kontroli system wskazuje współrzędne środka działki a następnie "kontroler" dochodzi do boku/wierzchołka działki i wtedy już podąża po granicach wyznaczonych przez uprawę, dlatego też doszedłem do wniosku, że możliwe jest wyznaczenie wszystkich wierzchołków czyli już de facto granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj