bartas19

Problem z rewersem

Polecane posty

bartas19    2

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Case MX 120 1999 rok i pojawił mi się problem z rewersem a mianowicie gdy włączam jazdę do przodu lub do tyłu na konsoli zapala mi sie kontrolka N i ciągnik nie jedzie. Czasami jest tak że zgaszę go i odpalę jeszcze raz i wszystko jest dobrze ale boję się że jak zacznie nawalać mi to w polu a zasiewki się zbliżają to będę siał do żniw. Rewers jest elektrohydrauliczny. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mialem podobny problem w JD 6830. A problem tkwil w uszkodzonej kostce elektrycznej,ktora znajduje sie pod ciagnikiem. tzn musisz wejsc pod ciagnik i sprawdzic czy wszystkie kabelki i kostki sa w dobrym stanie i nie uszkodzone. U mnie awaria ta wystapila orzac pole, chciaelm zorac skarczowane krzaki i na polu byly jeszcze badyle dosc dlugie i gdy najechalem przednim kolem na jeden z nich to mi odbil w wlasnie te kostke. Servis na drugi dzien usunal awarie, nie wiem jak w Case. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm, ja mam dwa MX'y i zadnym nic podobnego się nie działo i nie dzieje do tej pory.Sprawdz wszystkie kable ale po mojemu to nic nie da choc nie wiadomo lub skonsultuj się z serwisem


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

kurcze dzisiaj rozpinałem wszystkie możliwe kable i kostki po kolei i konserwowałem wd40 ale pomogło tylko na chwilę. elektrozawory są pod kabiną za wyjściami hydraulicznymi i może to ich wina choć jakby był popsuty elektrozawór to ciągnik wcale by nie jeździł a on raz jeździ a raz nie. myśle że to sprawa bardziej związana z tym że gubi gdzieś prąd na kablach ale żeby wiedzieć i znaleźć gdzie. qqq masz może instrukcje obsługi do mx'a???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

coś takiego chyba już było poruszane w temacie o serii 51XX. ale pewny niejestem. Tam popatrz, też możliwe jest uszkodzenie jakiegoś przełącznika przy dźwigni rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Według mojego skromnego zdania gdyby "gubił" napięcie na przewodach elektrycznych to wyświetlałby kody błedów. W tym przypadku mógł paść jakiś układ scalony np.: zintegrowany z dźwignią rewersu. Takie gdybanie... Potrzebny serwis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja mam aby książkę obsługi mx 170 i tyle, patrzyłem to o poradach tam nic nie pisze bo co wtedy by serwis robił.. A ile godzin ma case Twój??


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja mam numer do takiego serwisu ale oni są z okolic Grójca. nie wiem czy to daleko od Ciebie i nie wiem czy oni będą chcieli przyjechać jeżeli to jest daleko.zresztą pewnie przyjadą tylko ile to będzie kosztować.jak coś to pisz na Pw to ci dam ten numer


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Mam podobny problem nie łapie mi jazdy do przodu ale nie ZAWSZE.. Gdy sie nagrzeje przestaje działac czy jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć do czego Zajrzeć ? co moze być nie tak? i czy moze być to wpływ sprzegła .. bo bez sprzegła łapie czesciej niz z sprzegłem ?? Zaznaczam ze jak jest nie rozgrzany to wszytko działa eleganco pojedzie sie orac lub siac i pod koniec roboty do przodu a on nic?/ /// ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

może głubi gdzieś ciśnienie, tzn w skrzyni może być walnięty jakiś uszczelniacz i tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Hmm,, ale ciekawe jest to ze jak sie nie nagrzeje to dziala jak igla a jak prykladowo zaoram 1 ha i temp. sie podniesie do zoltego to szfankuje,, :P Moze byc ze cisnienie lub olej taki ze jak sie nagrzeje robi sie zbyt plynny choc nie wiem czy moze byc to przyczyna.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo4463    0

U mnie jest to samo...jesli bedziesz mogl to napisz co bylo u Ciebie.

Edytowano przez pawlo4463

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez dawid9721
      witam panowie pytanie w pewnym sensie banalne ale jak sprawdzacie poziom oleju w swoich casach posiadam 745xl i bagnet jest rozkręcany ile obrotów robicie przy odkręcaniu żeby zmierzyć dobrze poziom oleju
    • Przez gandi77
      Witam koledzy co może być przyczyną takiej awarii case mx 135 na 4 półbiegu nie ma siły się poruszać dzieje się to na każdym biegu,pozostałe półbiegu działają normalnie ,nieraz jak jadę drogą szybciej to się włączy ale jak zmienię połówkę i chcę z powrotem na 4 półbieg to zwalnia i nie chce jechać. Miał może ktoś taki przypadek albo wie co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj