ml78

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców?

Polecane posty

ml78    1

Ostatnio jest głośno o miejscowości Narty w warmińsko mazurskim, tam kilka rodzin będzie musiało oddać swe gospopdarstwa niemcom.

Czy POLSKA powinna zwracać majątki porzucone na ziemiach odzyskanych ??!!


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

To jest głupota, szkopy sami zaczęli wojnę i teraz pretensje mają. Jeśli będą składać o zwrot i odzyskiwać to Polska powinna składać wnioski o odszkodowania wyrządzone w czasie wojny(sama W-wa ile to by kasy było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Między Polską a Niemcami powinien zostać podpisany pakt/umowa ze wszystkie takie sytuacje pokrywa kraj w którym się mieszka/jest się obywatelem i tak Niemiec który "stracił" tutaj ziemie dostałby coś ale od pańtswa niemieckiego. Jeśli by stratnym był Polak - nasz rząd musiałby wypłacać kasę lub dać ziemię z zasobów agencyjnych

 

Tylko nasi politycy mają inne sprawy w głowie ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No głupota było by regulowanie takich spraw teraz. Jesli oni bedą chcieli ziemie to polska bedzie chciał czegos innego i tak wyjdzie kolejny konflikt. Więc niech zostanie tak jak jest. Ja posiadam takich ziem 3 ha i ich napewno nie dam niemcą :angry:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

no to skoro my mamy szwabom oddać nasze tereny to niech ukraińcy oddadzą nam ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

Totalna bzdura.

Wielcy mi pokrzywdzeni. Za pieniądze które dostali po wojnie mogli się odbudować , a my co?

Ale tak sobie myśle ,że nawet jak my byśmy skożystali z pomocy po wojnie to i tak by z tego nic nie było.

Dlaczego? Myśle ,że nie trudno się domyśleć.

Postawmy się teraz w sytuacji tych Polaków co mieli byc teraz oddac ziemie na której pracowali całe swoje zycie.

Czy im ktoś ja też zwróci za 50 lat tak jak teraz my Niemcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

na poczatek to niemcy niech odadza co nasz....


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

co masz na myśli?


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech już oni tacy mądrzy nie będo. Do Młodzierzy Wszechpolskiej nie nalerze ale wychodze z założenia że niech siedzą u siebie i się nie wpiepszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Widzę że temat nie jest poularny a jednak sprawa nie jest błaha. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Czego oni wogóle chcą od nas, jeśli sami zaczęli wojne. Taka sprawa wogóle nie powinna się rozwinąć i Niemcy powinni cicho siedzieć. Przecież i tak są jednym z najlepiej rozwiniętych państ europejskich (bardzo szybko rozwineli się po przegranej wojnie- tyle tego nakradli w wojne, że mieli potem z czego się odbudowywać), więc czego jeszcze chca od Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja już przestałem oglądac wiadomości, żeby się niepotrzebnie nie denerwowac.

Czego ci Niemcy od nas chcą. Nakradli bogactw od Żydów i jeszcze posiadłosci chcą.

Ważniejsza jest przecież Aneta K. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

a do nas tez kiedys niemcy przyjechali popatrzyli pogadali troche i pojechali i spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Jeśli do nas mają odwagę się zwracać, to dlaczego nie podkoczą ruskim? przecież Okręg kalingradzki tez ma niby te ich ziemie

 

sŁOWEM MOWIĄC: gOŃCIE SIE SZWABY, OD POLAKOW TO MOZECIE DOSTAĆ, TYLKO WPYSK :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Powiem krótko niech szkopy spierd*****. W mojej okolicy pełno się ich kręci i oglądają swoje dawne gospodarstwa. Jak ich widzę to mi się nóż w kieszeni otwiera. To nie polak wojnę zaczynał!!!


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-a pomyśleliście kiedyś w ten sposób,że jesteśmy w Unii tylko z tego powodu aby oddać dawne tereny "poniemieckie",stać się rezerwuarem taniej siły roboczej no i rynkiem zbytu sporawym dosyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ok niech sobie bierą te ich zasrane gospodarstwa ale niech oddadzą 90 mld dolarów z tytułu szkód wojennych jakie wyrządzili w polsce....debilni szkopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Dla mnie dyskusja czy Niemcy pozinni odzyskać ziemie czy też nie jest bez sensu. Sorry, ale wojna ma to do siebie, że można na niej zyskać, ale równie dobrze można stracić. Kiedy III Rzesza wypowiadał wojnę Polsce i całej Europie powinna to wiedzieć. A jeśli Niemcy tego wtedy nie wiedzieli, to teraz już wiedzą. To, że stracili ziemie powinno byc dla niech karą za wybuch wojny (choć za to taka kara jest zbyt delikatna) i nauczką na przyszłość. Poza tym, to nie my ustalaliśmy granice tylko Wielka Trójca... eee. tj. Trójka :blink: I jeśli już to Niemcy powinni mieć pretensje do USA, Wielkiej Brytanii lub Rosji.

Mało tego, RFN po wojnie miała lepiej niż zrujnowana Polska. Posłużę, się tutaj cytatem z filmu "Kariera Nikosia Dyzmy" : "W nich Ameryka pchała dolary, a w nas, Rosja - Marksa i Lenina".

To, że Niemcy chcą odzyskiwać swoje majątki jest dla mnie szczytem BEZCZELNOŚCI!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

Mnie osobiście problem poniemieckich posiadłości nie dotyczy ale kiedy naród który wymordował kilka milionów ludzi (w tym kobiety i dzieci) tylko za to kim są, z ich ciał robili mydło, meble z kości i materace z włosów stawia się teraz w roli pokrzywdzonego to mi sie nóż w kieszeni otwiera - a moze oni byli w szkole poprostu słabi z historii i takie miejscowości jak Oswiecim Brzezinka Sobibór Dahau nic im nie mówią - niemcy którzy rozumieja to ze ich dawne ziemie przypadły polsce na skutek przegranej wojny (a są tacy) powinni w swoim kraju powstzrymać tych oszołomów

 

a tak na marginesie to niemcy są nam winni 800 mln marek niemieckich reparacji wojennych które mieliśmy dostac w latach 60 i jak na razie nie dostaliśmy ani grosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Gorbaczow-o ile się nie mylę to Polska pod presją naszego Wielkiego Brata :blink: zrzekła się owych reparacji (poważnie).Co do historii to akurat się nie mylisz-ich nikt nie uczył zbytnio o tym-a zresztą postaw się na ich miejscu-chciałbyś słuchać o tym jak to tatuś strzelił sobie na kaca setkę (Polaków np).Co do tych dawnych ziem to jakby się tak cofnąć w czasie to okazałoby się,że ziemie te nie były rdzennie niemieckie (rdzennie polskie zresztą też nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

@jaro - masz racje ze o reparacjach zdecydował nasz wielki brat - ale niemcy którzy zaczynali wojne powinni być świadomi tego że można ją nie tylko wygrać jak im sie w 39 roku wydawało ale istnieje druga opcja że moga przegrać (gdyby pamiętali o tym ze moga przegrać może opamiętali by się i nie mordowali tylu niewinmnych ludzi) - masz równiez rację co do tego ze nikt nie chciał dzieciakom mówic całej prawdy o wojnie (nam z resztą tez nie mówiono) ale stawianie kata na miejscu ofiary uważam co najmniej za nietaktowne zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@jaro-o ile mnie pamięć nie myli to przed 1795 rokiem większość tych ziem należała do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chodziło mi o cokolwiek wcześniejsze czasy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

To z której strony by nie patrzeć roszczenia Niemców są śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że w takiej sytuacji już dawno powinno interweniować państwo z prezydentem na czele. ale skoro nikt się nie odzywa to wehrmachty robią co im się podoba. To są polskie ziemie a jak je tak bardzo chcieli to mogli sie tu pokazac zaraz po wojnie napewno Polacy powitaliby ich gorąco :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj