rastafarmer

MTZ + Kverneland obrotowy+ wał cambella

Polecane posty

rastafarmer    0

Witam!

Mam pytanie, czy MTZ 82 z przednim napędem da sobie rade z takim pługiem? Co o tym myslicie? Mam ziemie III-V klasy.

 

thumb_263bd2af.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

powinien dac sobie rade, z uciągiem myśle ze nie bedzie problemów, gorzej z podnoszeniem i stabilnością ciągnika, ale zawsze mozna go dociązyć...ogólnie według mnie "jumz :P " powinien dać sobie rade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

no pod górkę to ciężko a w błocie to koła się dwa razy obrócą i już będzie siedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czyli rowne to powinien spokojnie pojsc a z podnoszeniem raczej nie bedziesz mial problemow kolega przewozil 4 obrotowa to faktycznie przod sie podnosil ale podnosil.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Oj marne szanse na to że rusek poradzi z tym zestawem, trzy przedpłużki to jak czwarta skiba +wał to 100 koni potrzeba. Ja w swoim 820 aby dźwigać 4x35 (lemken 110) to balastu z przodu mam 550kg i wymieniony siłownik na C110.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Piotrze ale wez zobacz ze ten wal jest wleczony a nie na stale jako packomat. Wiec z podnoszeniem nie bedzie problemow, tak jak i z uciagiem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Jezeli podniesie i jak go dobrze dociazysz to bedzie smigał.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Czy wyście poszaleli skiby + wał do traktora 80km, taki pług to sam do tego traktora i nudził sie nie bedzie. Przedpłużki to jak jedna skiba+wal to też jak jedna skiba na dobrej ziemii to 110km powinno z tym śmigać. @Yacenty ma Ibisa 3 z wałem i pisał, że ma cięzko a Zetor ma 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie wiem jak z wałem ale w samym pługu będzie chodzic na pewno.

 

P.S. MTZ ma lepszy uciag od Zetora, wiem z doswiadczenia


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Moim zdaniem sam pług stawiałby wystarczajace opory dla mtz zwłaszcza ze ma przedpłużki bo to nie lekki lemken. O wale można zapomnieć bo do całego zestawu to 1025 powinien być. Uważam ze w tym pługu powinien sobie poradzić skoro kolega ma równe pola i srednie ziemie ale z wałem sobie tego nie wyobrażam poprostu to za wiele na 80KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

Hmm... a może coś takiego...?

 

Akpil KM80

Szerokość robocza korpusu[cm] 28-32-36-40

Rozstaw korpusów [cm] 85

Wysokość do ramy [cm] 78

Zapotrzebowanie mocy [KM] 80

Masa [kg] 980

 

312b10b0.jpeg

 

a681f55e.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ten pług to chyba z ołowiu odlany 980kg rusek na standardowym siłowniku ledwie go podniesie,a balast z przodu to musowe 450kg.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja nie rozumiem po co do 80 konnego ciągnika kupować obrotówkę, przecież zagonówką i tak szybciej się zaora i można troszkę większy pług kupić i wydajność na pewno będzie większa. :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@pronar jak kiedyś zrozumiesz sens pługa obrotowego, to i zrozumiesz po co się kupuje taki pług do ciągnika 80KM :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie no jedna cechą jest to że jak mamy pola krzywe tzw kliny to wtedy się bardzo przydaje pług obrotowy. Ale na pola proste to nie opłaca się takiego kupować, ja ciągam Pronarem 5x35 i 1ha oram w 50-60 min, a obrotówką nie było by to możliwe :P


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To niezle katujesz tam swojego Pronarka, szkoda mi go bo na 80 km 175 cm orki to ostro duzo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ile on waży? I jeszcze jedno jaka masz ziemie? Jeżeli lekkie gleby, które lekko się orzą to ok. ale jeśli masz gleby lite to o wale raczej zapomnij, z tym pługiem będzie miał co robić na bank, do tego przedpłużki, no i aby hydraulika dala radę a w MTZach nie jest ich mocna stroną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

Na prawdę... brak mi już słów... no, no wg. Was to najlepiej kupić 4x40 zagonową- albo jeszcze 4x30orlik i takim sprzetem pracowac, a najlepiej to jeszcze z agromasz-u albo innego podwórkowego dziadostwa typu staltech... pola są równe, bleba nie jest lita- ani piach ani glina... moje zdanie jest takie ze ciagnik trzeba wykorzystac w 90% a do tego ten pług kvernelanda ma szerokość orki od 105-115cm, wał ma taką samą szerokość... i to jest za dużo na ruska...? Boże, widzisz a nie grzmisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jak orałem właśnie ruskiem 82 pługiem 4*30 Grudziąc na głęboką na zimę to owszem moc była ale co z tego jak kołami mieli, może gdyby miał przedni napęd, wiec od razu np. w takiej glebie widzę tylko taki plug, ale sam, a pod pszeniczkę jak w miarę sucho to czemu nie i z wałem polata. Jak nie kupisz to się zresztą nie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj