Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
JanPol
emil315    4

Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.

AleksanderX    104

ja też się zastanawiam nad zakupem agregatu ale nie znam ich jakości bo cena do zaakceptowania

emil315    4

Właśnie cena jest ok i maszyny nie wyglądają źle tylko ciekawe jak w praktyce? Chociaż z 2 strony Agro masz najtanszy nie jest ale ludzie narzekają że się gnie, że pękają spawy.

Wiadomość z agroFakt.pl

mam talerzówką janpol, rama masywna, lecz mocowania 3 telerzy sa zle zespawane i dobrze nie zarzuca. dzwoniłem po serwis, przyjechał sam szef powiedział ze wymieni lecz od sierpnia nic sie nie ruszyło.

Także nie polecam

emil315    4

Dzięki za odpowiedź. A długo masz tą talerzówke? Jakieś ogolne wrażenia z jej użytkowania.

mam od wiosny. Ogólnie zeby nie te krzywe talerze to moze byc. Rama jest naprawde z grubej stali bo sam jeżdzilem ogladac jak je robia. ale serwis to porazka, a brałem bez faktury to zbytnio nie mam pola do popisu

emil315    4
Napisano (edytowany)

Mógłbyś dodać jakieś zdjecie tej maszyny?

Edytowano przez emil315

emil315    4
Napisano (edytowany)

To jeśli jeszcze możesz to powiedz mi jaką masz szerokość, masę i średnica talerzy.Oczywiście nadal czekam na inne opinie o agregatach uprawowo siewnych tej firmy agregatach talerzowych jak i równiesz rozsiewaczach nawozu.

Edytowano przez emil315

szerokośc 3m, hydropak na dwóch siłownikach, waga około 1400kg, srednica talerzy 56cm. wszystko zalezy czym chcesz to ciągać, bo jak czwórką to dobry balast z przodu.

A jezeli chodzi o rozsiewacze to podobnie jak u konkurencji wiekszość ma przekladnie aluminiowe, które nawet sezonu nie przechodzą, sam stałem przed wyborem takiego rozsiewacza i wybrałem firme która ma przekładnie zeliwna (niestety troche drozej), ale czy był dobry wybór to bede wiedział na wiosne

emil315    4

Mi bardziej chyba bedzie chodziło o samą talerzówke bo z hydropakiem moge mieć za cieżko plus siewnik oczywiście(NH TD5050). Agregat do siewnika wolałbym CHYBA osobno.Co do rozsiewacza to może poszukam używanego.

sama talerzówka to juz bedzie na bogato. ten nh to chyba niecałe 100km ma i jest lekki. ciagałem ja mtz 952 to ciagnac lekko ale najgorzej z transportem bo strasznie buja

daron64    103

Podbije temat.
Rozgladam sie powoli za agregatem, no z wiadomych względów w oko wpadł janpol.
Ktoś ma bierny i mógłby sie podzielic opiniami?

bizon1994    6

Także zainteresował mnie agregat talerzowy firmy Jan-pol (ze względu na cenę głównie). Ale chciałbym dowiedzieć się od użytkowników sprzętu, jak sprawuje się hydropak na siłownikach dwustronnego działania? Posiadam agregat zębowy z hydropakiem, ale z siłownikiem jednostronnego działania, jak dotąd też nie spotkałem się z takim rozwiązaniem i czy rozwiązanie z siłownikami dwustronnego działania, jest lepsze od tych jednostronnych?

jacki31    3

Chyba i tak drugi przewód trzeba podłączyć na wolny spływ , bo na dwustronnym to robić sie raczej nie da jak niema pozycji pływającej

rabit500    2

Jest bez różnicy czy masz siłownik 1 czy 2 stronnego działania jeśli chodzi o funkcję pływającą. Bo w rozdzielacz od ciągnika masz zatrzask od funkcji P lywajacej i wtedy masz wolny przepływ oleju w obu kierunkach na obu szybkozlaczach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się