dukat2009

fendt Favorit 916 vario czy valtra t 190

Polecane posty

dukat2009    6

Dziś wpadł mi  w oko fendt 916 z 1999r z przebiegiem ponoć 9tys załóżmy ze to prawda co o nim powiecie jak długo vario w nim wytrzymuje?

Ogołnie byłem nastawiony na valtr t 190 z 2006r stan bardzo dobry. Ktory wybrac róznica miedzy nimi 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

ponoć... wiedz kolega że mało kto sprzedaje fendta zc serii 9xx po 9 tyś godzin bo on jest na to za drogi ;-) . Vario powinno wytrzymać ok 20tys jeżeli jest prawidłowo używane. Weż fachowca i sprawdź cisnienie na rozgrzanym oleju. Jak faktycznie tyle ma to prawie nowy fendt. A valtra ile h i jaka skrzynia i wrersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

" Vario powinno wytrzymać ok. 20 tys.jesli jest prawidłowo użytkowane"...No to ciekawe teorie wygłaszasz i cz masz na to jakieś dowody. Znam ciągniki gdzie skrzynia Vario "padła" po 600 godzinach, inne po 1500, 4500, 6000...i nie ma tutaj reguły i czegoś takiego jak " prawidłowe użytkowanie". Co to w ogóle znaczy "prawidłowe użytkowanie"? Nie możemy zapominać ze mamy tutaj odczynienia z maszyną zwaną ciągnikiem, musi on wytrzymać skrajne warunki na polu, wiejskiej drodze i jeszcze do tego "spełnić się" w transporcie. Tak wiec w większości przypadków chodzi tutaj o szczęście niz o jakieś przewidywalne zdarzenia.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

W jaki sposób sprawdzić czy vario było już wymieniane albo jak jeszcze długo pociągnie. Mozna gdzies sprawdzić ciśnienie?  Ciągnik jest sprowadzony z Francji na liczniku jest ponad 9tys i z 1999r. Facet za niego woła 120 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Jeśli skrzynia była już wymieniana i to w porządnym warsztacie to nie widać tego ani z zewnątrz ani wewnątrz. Co do pytania:"jak długo jeszcze pociągnie" , to to samo jakbyś zapytał o numery totka w następnym losowaniu.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

 To sie nie sprawdza, to sie mierzy. Po prawej stronie  pod kabina znajduje sie "blok" na ktorym sa punkty do pomiaru. To nie jest takie "ot hop", trzeba odkrecic prawe kolo i zdjec schodki po prawej stronie. Aby wszystko dokladnie sprawdzic trzeba dokonac wielu pomiarow i posiadac odpowiednie manometry. Praca na pare godzin a i sprzedawca z pewnoscia nie wyrazi zgody na "rozebranie" ciagnika.Do tego dochodzi aspekt, czy w ogole cos "podejrzanego "znajdziesz. Najlepszym wyjsciem jest pojechac ciagnikiem na pole i wyprobowac go przy normalnych robotach polowych. 

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

9tys godzin w tym modelu i roczniku mało prawdopodobne na ten model trzeba przyjac gzies ninimum 1000rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

To co lepiej wybrac fendt favorit 818 rok 1995 czy 916 vario? stan wizualny podobny jest i przebieg podobny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Według mnie, obojętnie jakiego ciągnika nie weźmiesz...to w przyszłości śnie obędzie sie bez wysokich kosztów napraw. Trzeba być świadomym ze większość ciągników które są sprzedawane albo już jest uszkodzonych, albo wszystko wskazuje na nadchodzącą usterkę a naprawa bedzie rzeczą bardzo kosztowną. W 800 z dwudziestoletnim przebiegiem można być pewnym rychłego uszkodzenia sprzęgieł podbiegów. I nie wystarczy tutaj wymiana zwykłych uszczelek, ale całych sprzęgieł a każde kosztuje ok. 2500 €. ( w roku 2007). Musiałbyś mieć naprawdę duże szczęście aby trafić na model, którym chociaż przez rok pojeździsz bez usterek. Przy pechu, bedzie to od samego początku skarbonka bez dna.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Jeszcze jedno pytanie odnośnie fendt favorit 916 vario jaka ma moc znamionowa? w konedata jest podane 170 km na innych stronkach 180 i 190 a w rzeczywistości ile ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Witam kolejny dylemat mam nad wyborem ciagnika teraz miedzy fendt favorit 916 vario a fendt 816 obydwa są z 1999 roku i maja taka sama moc 170km podobna cena  i stan wizualny taki sam jak i przebieg podobny.

Który lepszy i tańszy w eksploatacji i w naprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

N atakie pytania nie da sie odpowiedzieć, jak można odpowiedzieć na pytanie który bedzie tańszy w naprawie...ten bedzie tańszy który bedzie sie mniej psuł. A tego nie wie nikt, to zależy od szczęścia i niczego więcej.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Ale w użytkowaniu w pracach polowych który jest lepszy?816 czy 916 vario? Szczególnie chodzi o prace polowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

To już musisz zapytać sie tych którzy na nich pracują...


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ostatnio pytałem się jednego handlarza co sprowadza  ciągniki, akurat różnicę między 820 z 920   to  powiedział że 820 bo to najlepszy stosunek masy do koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaciejBJG
      Witam. Mam problem z niedziałającą regulacją kierownicy w fendt 926 2001r. Wymieniłem pompkę na nowy typ z odpowietrzeniem, niestety nadal nie działa. Zalałem ją gęstym płynem hydraulicznym, odpowietrzyłem (chyba poprawnie). Podobno położenie kierownicy podczas wlewania oleju ma znaczenie ponieważ w jednym wchodzi więcej oleju a w innym mniej. Proszę o pomoc.
    • Przez MaciejBJG
      Witam wszystkich czytelników. Przychodzę do was z prośbą a mianowicie czy jest ktoś w stanie rozkodować te błędy oraz podać ich wytłumaczenie. Chodzi o ciągnik Fendt Favorit 926 vario rok 2001. 
      A oto lista błędów:
      0.1.54
      A.1.24
      A.1.4B
      A.1.2B
      A.1.44
      A.1.14
      A.1.1A
      A.1.D6
      1.2.CA
      1.2.18
      1.2.A9
      1.2.B4
      1.2.1A
      4.1.50
       
      Z góry dziękuję za każdą pomocną informacje. Pozdrawiam Maciej.

       
    • Przez kubak
      Witam, posiadam Fendta 924 Vario z 2000r, potrzebowałbym do niego instrukcje obsługi, katalogi czesci, katalogi napraw, kody błedów itp. Posiada ktoś takie rzeczy lub wie kto takie ma? Pozdrawiam!
    • Przez Riczi198812
      Witam mam takie pytanko jak zmienić mile na kilometry w fendt  930 2005 rok na monitorze po prawej pokazuje mi kilometry A na tym na wprost mile tam gdzie obrotomierz
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj