jaco512

Wszystko o Case 4240

Polecane posty

syba    0

a wiesz ile on mu pali i jakie byś kupił do niego pługi lekkie ziemie 4, 5, 6 klasa mój ma 95 koni

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

cewki czy cewka ? Może być ten elektromagnez walnięty czy tam zawór . Musisz zobaczyć czy do cewki dochodzi prąd "+" .Znajduję się z prawej strony stojąc za ciągnikiem . Jest pod takim kwadratowym deklem na 4 śruby przykręcony i od tego odchodzi taka rurka . jest to tam pod dołem na pewno zauważysz. koło koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

wielkie dzięki jutro popatrzę a macie do case 4240 może instrukcje obsługi bo nigdzie niema na necie

 

mam jeszcze jedno pytanie czy żeby sie dostać i do tego elektrozaworu czy tam cewki od napędu trzeba ściągnąć bak bo gadałem z jednym mechanikiem to powiedział że trzeba ściągnąć bak i że on niema na to czasu

Edytowano przez lukaczmarek
Kup sobie słownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Do cewki nic nie zdejmujesz tylko to pokrywę . jest przykręcona na 4 śruby 10 klucz . Sprawdzasz czy tam prąd dochodzi , jak nie to puszczasz kabel z aku i zobacz czy coś przeskakuje tzn go załącza to sobie puść ten kabel przez kabinę i włącznik do tego , cała filozofia, :D A jak jest prąd a nie reaguje to albo się zaciął elektromagnez albo cewka spalona. Cewkę możesz zamówić orginał albo poszukać po sklepach co mają części do gazowni ,lub do tirów . powinni ci dopasować podobną jakaś o podobnej wielkości mocy i średnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie a dokładniej problem ze swoim Case 4240 po około 2 godzinach ciężkiej pracy ciągnik traci napęd a dokładniej albo ślizga się sprzęgło lub poślizg na tarczkach zmiennika żółw - zając. Obstawiam to drugie rozwiązanie ponieważ dzieje się tak kiedy jest olej rozgrzany. Może z was ktoś już to rozbierał bądź naprawiał ponieważ nie wiem od czego zacząć i jak do tego się zabrać. Wszelkie informacje w tym temacie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fourtonest    0

Witam ,

Mam podobny problem jak kolega wyżej . Mionowicie straciłem napęd w case 4240 a objawia się to poslizgiem któregoś sprzegła.. Ciągnik przestał reagować na sprzegło głwne-mechaniczne . Rusza z opóźnieniem tylko na niskich biegach głównie polowych. Nie reaguje na obroty silnika . Co za tym idzie pod obciążneiem w ogóle nie rusza. Mogę go zatrzymac hamulcem (bez wciskania pedału sprzegła) a obroty silnika nie spadają. Tak jak by w którymś miejscu rozłączyło skrzynie z przekłądnią główną. Myślę że to coś z półbiegami ponieważ usterkę poprzediło zacinający się zawór półbiegów ( żółw / zając) .

 

Czy ktoś wię gdzie znajduję się elektrozawór od pólbiegów ??

Czy mozliwe jest by elektrozawór zacią się w pozycji "środkowej" ?? - chyba mało prawdopodobne ;/

Czy może być to uszkodzenie mechaniczne tarczek półbiegów lub jakiegoś mechanizmu im towarzyszacemu.

 

 

Z góry dzięki , jeśli ktoś podejmię się rozwiązania problemu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Najprawdopodobniej jest tak jak piszesz tarczki cierne od półbiegu się zużyły. Z tego co się orientuję jest co częsta usterka w tej serii jak i cx, Elektrozawór od półbiegów jest chyba pod kabiną na obudowie skrzyni biegów prosto pod nogami, problem z tym że tam niema okienka, jest tylko z przodu i pod siedzeniem. Często przerabiają to na zwykłą skrzynię 8x4 i jest spokój. zobacz czy na żółwiu dobrze ci ciągnie czy również się ślizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Może trochę późno ,ale proponuję zacząć od sprawdzenia ciśnienia w hydraulice ,nowe tarczki szybko poleca jesli ciśnienie słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymus2    1

Witam! Mam problem z CASE 4240. Najpierw przestał działać "żłówik" półbiegu a później zatrzymał się "króliczek". Traktor nie jedzie. Sprzęgło główne działa bo bez wciśnięcia go nie wbije się biegu. Przy trzęsieniu kabiną ciągnik na chwilę zaczynał jechać. Doszedłem do wniosku że to sprzęgło półbiegów. Rozpołowiłem ciągnik i nie wiem jak wyciągnąć wałek z sprzęglem połbiegów. Wygląda jak by coś go blokowało.  Tarcze są zużyte. Miał ktoś styczność i wie jak wyciągnąć to sprzęgięłko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejek    0

witam mam pytanie  czy da sie  wyjąć tylny  podnosnik bez sciagania kabiny  case 4220 

kabina xl

Edytowano przez dejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dealy    0

 

Witam, Mam prozbe czy orientuje sie ktos jakim olejem w case 4240 jest zalana skrzynia kupilem ow ciagnik jest w nim malo oleju w skrzyni a jakiego dolac nie mam pojecia wymienial ktos ? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Nie chodzi mi chydraulika w case 4230 pompa nowa orbitrol nowy i ledwo co wszystko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafraf    0

Z tym skrecaniem to jedynie ten zawor przy filtrze rozebrać jedynie tam może coś lub silownik przepuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perko09    0

Mam pytanie . W którym miejscu znajduje się miarka poziomu oleju skrzyni biegów Case 4230 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
5 godzin temu, Perko09 napisał:

Mam pytanie . W którym miejscu znajduje się miarka poziomu oleju skrzyni biegów Case 4230 ?

obok plecaka podnośnika z lewej strony. 

 

Potrzebuje informacji skąd idzie przewód hydrauliczny do hamulca hydraulicznego przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perko09    0

Dziękuję ,tylko u mnie chyba nie ma tej miarki , jest pusta rurka i to chyba miejsce w którym powinna być 

20220202_095445.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perko09    0
  Dnia 21.02.2022 o 16:55, Perko09 napisał:

Mam pytanie . W którym miejscu znajduje się miarka poziomu oleju skrzyni biegów Case 4230 ?

obok plecaka podnośnika z lewej strony.

Kobrarj455 czy masz może zdjęcie miejsca tej miarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7

Perko09 napisał:

Dziękuję ,tylko u mnie chyba nie ma tej miarki , jest pusta rurka i to chyba miejsce w którym powinna być 

20220202_095445.jpg

dokładnie, tam jest miarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj