Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam

 

chciałbym się zapytać czy ktoś z was posiada taki siewnik bądz widział go w pracy na jakichś pokazach i jak ocenia jego prace - dodatkowo chciał bym sie dowiedzieć czy te dwa siewniki wspomniane w tytule to zeczywiscie to samo (ta słowacka firma stosuje znak firmowy ACCORD - wiec podejzewam ze jest to licencja od kvernelanda) i czy gdzies w polsce ktos zajmuje się dystrybucją "słowackich kvernelandów" i czy mozliwe jest ze bedzie on tanszy od orginału

 

pytanie drugie czy ursus 1614 da rade podnieść taki sprzęt i pracowac nim w miare racjonalnie - producent podaje zapotrzebowanie 120 KM czyli niby da rade tylko czy podniesie ??? sam siewnik moze wazyc z redlicami talerzowymi (bo o takie sie rozchodzi) ok tony i z 1,5 tony ziarna wejdzie z do zbiornika (a moze nawet ciut wiecej - czyli mamy do czynienia z ciezaqrem +/- 2,5 tony czyli niby podniesie gozej moze byc ze stabilnoscią co wy na to ?

 

z informacji zdobytych na tych (kverneland, pneusej) stronkach wynika niezbicie ze te dwa siewniki to ta sama konstrukcja - mianowicie Accord DV 6 metrowy to to samo co Pneusej MV 6 metrowy no chyba ze mam coś z oczami i nie widze różnic

 

aha jeszcze jedno pytanko ile moze kosztowac orginalny i licencyjny siewnik

 

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pneusej    0

dobrý deň,

na tomto forume sme našli vaše otázky ohľadne siewnika Pneusej-Accord. tieto sejačky vyrábame na slovensku a sú na nich originál komponenty Accord. konštrukcia je naša vlastná, ale veľmi podobná sejačkám Accord. v prípade záujmu môžete napísať na e-mail sobotova@pdhlohovec.sk a radi vám zašleme ďalšie informácie. sejacie stroje Pneusej-Accord predáva v Poľsku Agro Ujscie - 052-345 21 72. u nich sa môžete taktiež informovať.

s pozdravom

martina sobotova

pneusej - slovensko

sobotova@pdhlohovec.sk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

obok mnie jest gospodarstwo wielkoobszarowe (2000ha) i 1614 z sześcio metrowym acordem śmiga jak samolotem siejąc dziennie do 80ha.i posiadają obydwa typy a różnią sie tym że jeden chodzi na 1000 a drógi na 540 obr. wałka ale jaki na jakich to nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
dobrý deň,

na tomto forume sme našli vaše otázky ohľadne siewnika Pneusej-Accord. tieto sejačky vyrábame na slovensku a sú na nich originál komponenty Accord. konštrukcia je naša vlastná, ale veľmi podobná sejačkám Accord. v prípade záujmu môžete napísať na e-mail sobotova@pdhlohovec.sk a radi vám zašleme ďalšie informácie. sejacie stroje Pneusej-Accord predáva v Poľsku Agro Ujscie - 052-345 21 72. u nich sa môžete taktiež informovať.

s pozdravom

martina sobotova

pneusej - slovensko

sobotova@pdhlohovec.sk

thx for info.

 

 

@mechanizator

Ja ciekaw jestem cen ale wersji 3 metrowej.

Przydałaby się polska lub chociaż angielska wersja strony Pneusej B)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

kiedyś pisałem do tej pani która nam tu się nawet zarejestrowała i dostałem w meilu cennik

 

jesli chodzi i siewniki 3m to z redlicami DXD jest to wydatek rzędu 11-12 tysiecy EURO (z klasycznymi 8,5-9 tysiecy EURO)

 

a siewniki o które pytałem to koszt rzedu 24-26 tysiecy euro - w porównaniu z orginalnym kvernelandem to jest to jakieś 40 % taniej B)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dzięki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie ma za co jak by był ktoś zainteresowany to piszcie tutaj odpowiem na zapytanie o cene


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolnik niedaleko mnie ma Kvernelanda i pracuje z nim 1614 bądź 1634. Chwali sobie ten siewnik i nie ma zastrzeżeń do jego pracy. Ciągnik agregatujący z tym pneumatykiem spokojnie daje sobie radę. Podkreślę, że siewnik jest używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhiteZorin    0

Odpowiadając na pytania dotyczące siewników PNEUSEJ. Siewniki te są sprzedawane w Polsce w szerokościach roboczych od 3 do 8m oraz w 3 wersjach: półzawieszanej, zawieszanej oraz mieszanej. Mogą być przyczepiane, nabudowywane na agregatach uprawowych lub zawieszane.

Słowackie siewniki PNEUSEJ oraz MISTRAL, budowane na podzespołach ACCORD, znane są w całej Europie od 25 lat. Młodsi rolnicy mogą nie wiedzieć, iż dawniej produkowane były obydwa przez jedną firmę. Aktualnie firma AGF(Mistral-Vogel&Noot) produkuje własną dmuchawę i apart wysiewający, natomiast PNEUSEJ produkowany jest od początku do dnia dzisiejszego na oryginalnym aparacie wysiewającym i dmuchawie firmy ACCORD.

 

Słowackie firmy produkujące siewniki pneumatyczne przez szereg lat były wyrobnikami dla bardziej znanych, renomowanych marek/producentów, którzy sprzedawali tylko ich wyroby pod swoją marką. Proceder ten trwa do dziś...

 

Siewniki PNEUSEJ aktualnie w wyposażeniu w niczym nie ustępują najbardziej renomowanym tego typu siewnikom. Są wyposażane w najnowsze systemy elektroniczne firmy MULLER, 3 rodzaje redlic siewnych, mi.in. dyskowe OFAS, koła dociskowe, zwiększanie dawki wysiewu podczas pracy oraz wiele wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

 

Siewniki PNEUSEJ 6 m występują w dwóch wersjach, w wersji MT do transportu wzdłużnego oraz w wersji MV składny hydraulicznie. Faktycznie siewnik MV jest nieco cięższy od wersji MT, ale przez to i droższy. Zarówno jedną jak i drugą wersję 1614 sobie poradzi. Należy tylko odpowiednio dociążyć przód.

 

Pozdrawiam

Chętnie udzielę dodatkowych informacji.

 

Aha PNEUSEJ to skrót od pneumatycznego siewnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj