Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

MECHANIZATOR    156

Witam

chciałbym się zapytać czy ktoś z was posiada taki siewnik bądz widział go w pracy na jakichś pokazach i jak ocenia jego prace - dodatkowo chciał bym sie dowiedzieć czy te dwa siewniki wspomniane w tytule to zeczywiscie to samo (ta słowacka firma stosuje znak firmowy ACCORD - wiec podejzewam ze jest to licencja od kvernelanda) i czy gdzies w polsce ktos zajmuje się dystrybucją "słowackich kvernelandów" i czy mozliwe jest ze bedzie on tanszy od orginału

pytanie drugie czy ursus 1614 da rade podnieść taki sprzęt i pracowac nim w miare racjonalnie - producent podaje zapotrzebowanie 120 KM czyli niby da rade tylko czy podniesie ??? sam siewnik moze wazyc z redlicami talerzowymi (bo o takie sie rozchodzi) ok tony i z 1,5 tony ziarna wejdzie z do zbiornika (a moze nawet ciut wiecej - czyli mamy do czynienia z ciezaqrem +/- 2,5 tony czyli niby podniesie gozej moze byc ze stabilnoscią co wy na to ?

z informacji zdobytych na tych (kverneland, pneusej) stronkach wynika niezbicie ze te dwa siewniki to ta sama konstrukcja - mianowicie Accord DV 6 metrowy to to samo co Pneusej MV 6 metrowy no chyba ze mam coś z oczami i nie widze różnic

aha jeszcze jedno pytanko ile moze kosztowac orginalny i licencyjny siewnik

pozdrawiam

pneusej    0

dobrý deň,

na tomto forume sme našli vaše otázky ohľadne siewnika Pneusej-Accord. tieto sejačky vyrábame na slovensku a sú na nich originál komponenty Accord. konštrukcia je naša vlastná, ale veľmi podobná sejačkám Accord. v prípade záujmu môžete napísať na e-mail sobotova@pdhlohovec.sk a radi vám zašleme ďalšie informácie. sejacie stroje Pneusej-Accord predáva v Poľsku Agro Ujscie - 052-345 21 72. u nich sa môžete taktiež informovať.

s pozdravom

martina sobotova

pneusej - slovensko

sobotova@pdhlohovec.sk

koses    2

obok mnie jest gospodarstwo wielkoobszarowe (2000ha) i 1614 z sześcio metrowym acordem śmiga jak samolotem siejąc dziennie do 80ha.i posiadają obydwa typy a różnią sie tym że jeden chodzi na 1000 a drógi na 540 obr. wałka ale jaki na jakich to nie pamiętam

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100
dobrý deň,

na tomto forume sme našli vaše otázky ohľadne siewnika Pneusej-Accord. tieto sejačky vyrábame na slovensku a sú na nich originál komponenty Accord. konštrukcia je naša vlastná, ale veľmi podobná sejačkám Accord. v prípade záujmu môžete napísať na e-mail sobotova@pdhlohovec.sk a radi vám zašleme ďalšie informácie. sejacie stroje Pneusej-Accord predáva v Poľsku Agro Ujscie - 052-345 21 72. u nich sa môžete taktiež informovať.

s pozdravom

martina sobotova

pneusej - slovensko

sobotova@pdhlohovec.sk

thx for info.

@mechanizator

Ja ciekaw jestem cen ale wersji 3 metrowej.

Przydałaby się polska lub chociaż angielska wersja strony Pneusej B)

MECHANIZATOR    156

kiedyś pisałem do tej pani która nam tu się nawet zarejestrowała i dostałem w meilu cennik

jesli chodzi i siewniki 3m to z redlicami DXD jest to wydatek rzędu 11-12 tysiecy EURO (z klasycznymi 8,5-9 tysiecy EURO)

a siewniki o które pytałem to koszt rzedu 24-26 tysiecy euro - w porównaniu z orginalnym kvernelandem to jest to jakieś 40 % taniej B)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolnik niedaleko mnie ma Kvernelanda i pracuje z nim 1614 bądź 1634. Chwali sobie ten siewnik i nie ma zastrzeżeń do jego pracy. Ciągnik agregatujący z tym pneumatykiem spokojnie daje sobie radę. Podkreślę, że siewnik jest używany.

WhiteZorin    0

Odpowiadając na pytania dotyczące siewników PNEUSEJ. Siewniki te są sprzedawane w Polsce w szerokościach roboczych od 3 do 8m oraz w 3 wersjach: półzawieszanej, zawieszanej oraz mieszanej. Mogą być przyczepiane, nabudowywane na agregatach uprawowych lub zawieszane.

Słowackie siewniki PNEUSEJ oraz MISTRAL, budowane na podzespołach ACCORD, znane są w całej Europie od 25 lat. Młodsi rolnicy mogą nie wiedzieć, iż dawniej produkowane były obydwa przez jedną firmę. Aktualnie firma AGF(Mistral-Vogel&Noot) produkuje własną dmuchawę i apart wysiewający, natomiast PNEUSEJ produkowany jest od początku do dnia dzisiejszego na oryginalnym aparacie wysiewającym i dmuchawie firmy ACCORD.

Słowackie firmy produkujące siewniki pneumatyczne przez szereg lat były wyrobnikami dla bardziej znanych, renomowanych marek/producentów, którzy sprzedawali tylko ich wyroby pod swoją marką. Proceder ten trwa do dziś...

Siewniki PNEUSEJ aktualnie w wyposażeniu w niczym nie ustępują najbardziej renomowanym tego typu siewnikom. Są wyposażane w najnowsze systemy elektroniczne firmy MULLER, 3 rodzaje redlic siewnych, mi.in. dyskowe OFAS, koła dociskowe, zwiększanie dawki wysiewu podczas pracy oraz wiele wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

Siewniki PNEUSEJ 6 m występują w dwóch wersjach, w wersji MT do transportu wzdłużnego oraz w wersji MV składny hydraulicznie. Faktycznie siewnik MV jest nieco cięższy od wersji MT, ale przez to i droższy. Zarówno jedną jak i drugą wersję 1614 sobie poradzi. Należy tylko odpowiednio dociążyć przód.

Pozdrawiam

Chętnie udzielę dodatkowych informacji.

Aha PNEUSEJ to skrót od pneumatycznego siewnika:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.