Dawid777

Przedpłużki czy ścinacze?

Polecane posty

szczewko    33

Przedpłużki masz zle wyregulowane i dlatego sie zapycha przerabiałem juz to. Ja w swoim Kronie bede wywalał przedpłuzki i zakladał scinacze bo stawiaja mniejszy opor, nie ma problemu z regulacja, i kosztuja taniej niz wymiana czesci roboczych przedpłuzka i sie nie zapychaja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mój pług w pracy http://www.agrofoto.pl/forum/Krone-Donald-image120231.html i przedpłużki łapią tylko 1cm lub wcale :P ale i tak dobrze kryje :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

jak tniesz słomę to lepsze wg mnie ścinacze co trzeba zrzucą na dno bruzdy i nie będzie się zapychać. Ja w kvernelandzie miałem tak samo na jesień orałem pole (z sieczką pożniwną) i gdzie więcej było to tak się wku.....em że po 2 godzinach rzuciłem przedpłużki i resztę orałem bez. Teraz kupuje ścinacze są tańsze i napewno się nie zapchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

I mi zostało dane stanąć przed wyborem przedpłużki vs ścinacz, pług będzie pracował na "ściętym" ściernisku, w poplonach no i na oborniku. W moim przypadku co będzie lepsze, co polecacie , jakie macie doświadczenia????


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zwroc uwage na sprzet jakim bedziesz ciagal plug, jak jest dobrany na styk to lepiej scinacze, gdy masz troche zapasu to zawsze przedpluzki beda lepsze :lol:

tylko przedpluzki tez musisz dobrac i ustawic odpowiednio co by sie nie zapychaly, bo widzialem pare przypadkow, ze ledzie wywalali przedpluzki i woleli listwy, bo sa bezobslugowe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolega chaner 123 pisze że ścinacze rzucają słomę na dno bruzdy i to jest błąd,chyba nie trzaba nikomu tłumaczyć dlaczego,a po przedpłużkach słoma zostaje w wierzchniej warstwie gleby przez co się rozłoży szybciej.jeśli pole było zrobione gruberem lub talerzówką to nie ma problemu bo słoma została już wymieszana z ziemią i nie trafi na dno bruzdy i tu ścinacze będą lepsze bo stawiają mniejszy opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przedłużki zdecydowanie nie lubią kamieni :lol: najbardziej przydają się po kuku i na łące, w innych sytuacjach wystarczą dobrze wyregulowane ścinacze :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Właśnie ja zakupiłem kvernelanda zagonowego 4 i poszukuję przedpłużków bo mam do orania własnie tylko po qq i trawy więc potrzebne mi sa...jak komuś zbędne pisac!!!! ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja ma przedpluzki przy kvernelandzie i z tego co piszecie to lepsze beda scinacze bo qq nie sieje traw nie oram wiec scinacze bada lepsze chodz jeszcze nie oralem tym plugiem bo na jesieni dopiero go kupilismy jak juz wszystko bylo zaorane ale zeby kupic nowe scinacze to trzeba sporo kasy bo listwa scinajaca kosztuje ok 180zl a mocowanie do odkladni bodajze 96zl tj w granicach 270zl na korpus a korpusow jest 8 to ok 2000tys na same scinacze. :( jesli mialby ktos scinacze a chcialby sie zamienic na przedpluzki to moze pisac rozwaze kazda propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja orząc pługiem z tym i tym uznałem że u mnie przedpłużki się lepiej sprawdzają :) Ale podstawa przedpłużek ma pracować na 1/3 głębokości orki czyli orzesz 30 cm przedpłużek ma byc 10 cm w ziemi :) I nie ma bata nie zapycha się :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysto    0

...ale zeby kupic nowe scinacze to trzeba sporo kasy bo listwa scinajaca kosztuje ok 180zl a mocowanie do odkladni bodajze 96zl tj w granicach 270zl na korpus a korpusow jest 8 to ok 2000tys na same scinacze. :( jesli mialby ktos scinacze a chcialby sie zamienic na przedpluzki to moze pisac rozwaze kazda propozycje :)

 

Z tymi cenami to coś nie bardzo mi gra. Cena ścinacza to 85zł a uchwyt do niego kosztuje 75zł (podałem cenę ścinacza o numerze 073300/073301 i uchwytu 073310/073311). Oczywiście mowa o zamiennikach ...chyba, że się mylę i znalazłeś oryginały za 180zł i 96zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja mowilem o oryginalach i juz je kupilem za listwe placilem 186zl bodajze a za uchwyt 115zl a wszystko wynioslo mnie 2400zl do 4 obrotowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Mysle nad wymiana przedpluzek na scinacze. W tym roku bardzo mokry rok u nas i ciagnij ma troche ciezko na ciezkiej ziemi z pługiem. Spalanie dochodzi do20l. Jak znajde kupca na przedpluzki to kupie scinacze

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Chyba wszedzie mokro. Kawalek, ktory na wiosne oralem 7h, z przerwami i tak dosc lekko mial ciagnik, to teraz na jesieni kolo 10 i meczyl sie miejscami strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

CO stawia mniejszy opor scinacz czy przedpłuzek?

 

Zależy jaki to przedpłużek, bo dużo zależy od jego kształtu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj