Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hinco

Co zamiast c330 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C330
abuk14    1

Ja mam Zetora 7011. Jest troszkę, jak mówisz, za duży na twoje gospodarstwo, ale moge coś o nim powiedziec. A więc:

- kabina troszkę głośniejsza od tych nowszych, ale jest dobrze

- miałem koła do upraw międzyrzędowych i wtedy spokojnie się mieścił, ale gdy kupiłem szerokie (16.9 - 28, nieoryginalne ) już nie ''wchodzi'' w ziemniaki ( chociaż i tak takie prace wykonuję C-330 M)

- do tego Zetora napewno nie bedą pasowac, nawet do 52/5011 musiałbyś kupowac nowe, bo myślę, że byłybo to niewykorzystywanie sprzętu )

- szybkośc akurat mi wystarcza ( nie robi zbyt dużo w transporcie )

- pali więcej niż ciapek, ale zrobi więcej, bo wiadomo - większe aszyny i wydajnosc

Hinco    0
Ja mam Zetora 7011. Jest troszkę, jak mówisz, za duży na twoje gospodarstwo, ale moge coś o nim powiedziec. A więc:

- kabina troszkę głośniejsza od tych nowszych, ale jest dobrze

- miałem koła do upraw międzyrzędowych i wtedy spokojnie się mieścił, ale gdy kupiłem szerokie (16.9 - 28, nieoryginalne ) już nie ''wchodzi'' w ziemniaki ( chociaż i tak takie prace wykonuję C-330 M)

- do tego Zetora napewno nie bedą pasowac, nawet do 52/5011 musiałbyś kupowac nowe, bo myślę, że byłybo to niewykorzystywanie sprzętu )

- szybkośc akurat mi wystarcza ( nie robi zbyt dużo w transporcie )

- pali więcej niż ciapek, ale zrobi więcej, bo wiadomo - większe aszyny i wydajnosc

A takie międzyrzędziówki-zmiana ze zwykłych to sporo roboty? (czasu)

Jakie najwęższe można założyć i śmiało śmigać ?

czy powiedzmy takie jak w ciapku(mam te węższe chyba tzw 11) nie będą zbyt wąskie ? Czy takie sa? ; ]

Co do sprzętu-głównie płóg-w okolicy ludzie robią c360(nie 3p) i robią to 3-skibowym, więc myśle ze do 5211 3 bedą ok akurat, kultywator też konkretny, no i brony cięzkie że ciapkowi 4 brakuje, o sprzęt nie martwie sie tak bardzo..

a tak pozatym, to np zamiast założyć ciapkowi 3 pług do ściernisk-wolałem wrzucić 5 bieg bo wtedy robota ładnie wyglądała-bron nie trzeba było używać, wszystko rozwalone i równe..

przyczepa 1-osiowa o masie własnej 1,7t-ładowność do nieba(ok 6t) ciapkowi daje w d ostro, a w transporcie sie sporo smiga..

Eh, tyle bym chciał wiedzieć a nie ma z kim pogadać ; ]

zecio    0

ja ursusa c-330M wymieniłem na zetora 5245 i mysle ze to byl dobry wybór :o

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor6340    1

Ja mysle ze wystarczylby ci zetor 3320 maszyny beda ciut za male od ciapka ale lepiej sie pojedzie komfort jak w innych zetorach 3 cyl silnik i malo pali

kris14    259

A co byś powiedział na 3514?

Trudno dostępny, ale zamian masz małe zużycie paliwa, przedni napęd, wygodną kabinę (wersja komfort).

Edit: A co ty na TO?

Hinco    0

NA te propozycje wyżej to musiałbym chyba z dwa ciapki oddać i dorzucić 60 i nawet coś dopłacić :P

Od któego rroku produkowali 3320 ?

Ferdek07    62

Hinco dlaczego jesteś uprzedzony do mf, sam mam mf 255 i c330 i mf doskonale sprawdza się w uprawie ziemniaków, ma dużo szybszy wałek więc spali tyle co c330 lub nawet mniej jeśli c330 miała cieżko z tymi maszynami, idealny do rotacyjnej ( mf ma obroty wałka 540 przy prędkości obrotowej silnika 1750 obr) ogólnie mf 255 spali maxymalnie 1 l na godz więcej od c330, (przeciętnie 3,5 l) w niektórych sytuacjach mniej od ciapka z tym samym sprzętem, również poradzi sobie z tą wywrotką o której pisałeś, wbrew temu co niektórzy wypisują w normalnych warunkach mf ma 2 razy więcej uciągu od ciapka. Jeśli chodzi o komfort nowsze wersje 28/3512 mają lepsze kabiny i na upartego można słuchac radia.

Jeśli chodzi o zetora komfort napewno lepszy bo ma wspomaganie (ale nie wszystkie wersje), ale spalanie tak jak pisaleś 2 razy większe od c330 w 5211 a w 7211 to przygotuj się na 6 l na godz przeciętnie

Hinco    0
Hinco dlaczego jesteś uprzedzony do mf, sam mam mf 255 i c330 i mf doskonale sprawdza się w uprawie ziemniaków, ma dużo szybszy wałek więc spali tyle co c330 lub nawet mniej jeśli c330 miała cieżko z tymi maszynami, idealny do rotacyjnej ( mf ma obroty wałka 540 przy prędkości obrotowej silnika 1750 obr) ogólnie mf 255 spali maxymalnie 1 l na godz więcej od c330, (przeciętnie 3,5 l) w niektórych sytuacjach mniej od ciapka z tym samym sprzętem, również poradzi sobie z tą wywrotką o której pisałeś, wbrew temu co niektórzy wypisują w normalnych warunkach mf ma 2 razy więcej uciągu od ciapka. Jeśli chodzi o komfort nowsze wersje 28/3512 mają lepsze kabiny i na upartego można słuchac radia.

Jeśli chodzi o zetora komfort napewno lepszy bo ma wspomaganie (ale nie wszystkie wersje), ale spalanie tak jak pisaleś 2 razy większe od c330 w 5211 a w 7211 to przygotuj się na 6 l na godz przeciętnie

Uprzedzony bardzo nie jestem, ale miałem doczynienia z mf255 i 5211(z tym drugim mniejsze) i poowiem że ferdek jeździ i jeździ i kopa ma, zetor porównywalnie, spalanie? a kto by sie tym martwił, jak jedzie to i pali, ciapek pali dla mnie tyle co nic według tego co robi, więc spalaniem sie nie martwie, bo i dostęp jest a i na cpn niedaleko..

Obecnie rozkminiam jak tu kupić dwa ciagniki (5011 i mf235/itp) i wydać jak najmniej kasy a już nie więcej jak ok 25tys, no i do tego trzeba w jednym tura mieć :) . To jest niezła sztuka, szukam i szukam co by tu sprzedać i znalazłem przerwracarke do siana :) złom :) silnik od ciapka :) i troche elektroniki :)

Za zetorem przemawia komfort i wspomaganie, za ferdkiem i pochodnymi spalanie i zwrotność/małość/poręczność(mowa o cabrio)..

Ciągle zapominam zaptac w pobliskich sklepach jak z częściami do JD CASE itp..

Jakie inne marki są godne uwagi w tej cenie i tej mocy ?

zetor    3

zostań raczej przy zetorze.jd za te pieniądze kupisz te żaby z okrągłą kabiną i to stare bo z początku lat 80.zetorka 5211-7211 kupisz w latach 88 -89 i w dół.czesci są dostepne a z jelonkammi to srednio...a zamiast mf może być 2812 bo to praktycznie to samo :)

samo    3
zamiast mf może być 2812 bo to praktycznie to samo :)

to samo tylko że cena 2 razy wyższa

Hinco    0

Chyba bedzie zgoda bo bedzie i mf i zetor ;] Tylko nie wiem do którego tura, znaczy którego z turem szukać,wpadło mi troche kasy ostatnio i dobra passa idzie nadal, dziś np od 5 do 20 śmigałem i zmieniałem osprzęt w ciapku więc robota jest, idą powoli orka i sianie(wykopki też).

Troche dziwnie bedzie wyglądac, ale jeżeli zakupy doijdą do skutku to bedzie w okolicy nas dwóch co mają mało pola(ja 2ha, sąsiad z 3) i sprzęt jak na 100ha;] Ja mf235 & zetor a on Farmtrac 80 4WD i mf255;]]]

BTW, wychodziły mf bez kabiny? bo taki by mnie interesował..

OT

Czy hydraulika w ciagnikach przez jeden i ten sam wąż może tłoczyć i wsysać płyn? bo np chciałbym robić hydrauliczną nogę do przyczepy i własnie tak sie zastanawiam...

wojtus    1

@hinco kup sobie używanego 5211!Ja za pużno sie dowiedziałem i mój kolega sprzedał go za 22 tyś.z 87 roku,pierwszy własciciel.Ale byłem wściekły, :angry: Żebym wiedział to bym sprzedał swoją 360 troche dołożył i miałbym lux. :)

Hinco    0
A jakie modele zmierzasz kupić...??? :)

ZEtory 5011/5211/5245/6011/6211/6045/6245 zależy od funduszy i tego co sie trafi..

ja polecam mf 255 ciagniczek godny polecenia

Dobry mf nie jest zły :)

@hinco kup sobie używanego 5211!Ja za pużno sie dowiedziałem i mój kolega sprzedał go za 22 tyś.z 87 roku,pierwszy własciciel.Ale byłem wściekły, :angry: Żebym wiedział to bym sprzedał swoją 360 troche dołożył i miałbym lux. :)

Zobacze jak kasa pozwoli bo chciałbym w tym samym czasie kupić tura i klime do niego, a najchętniej chciałbym coś 4x4 na moje podmokłe doliny i niepewne górki i wszędobylskie stoki(nie tyle moje co klientów).

Zalezy mi na poszerzaniu działalności, chciałbym też do zetora kupic większakosiare-z 1.65m myśle że styknie bo ta co mam 1,35 niby nówka ale bedzie za wąska do zetorka, ale to już odległe plany(brak kasy, moze podłapie robote stałą to bedzie z czego dokładać do gospodraki;])

Edit:

http://allegro.pl/item241481891_zetor_5011_wspomaganie.html

Czy ten ciapaj ma oryginalną kabine? takie były w 5011? No i chyba dymek nie wskazany, do tego sprowadzony-szit..

Kamyk514    0

To chyba nie jest oryginalna kabina

Ja bym ci polecił Ursusa 3514 z komfortową kabiną i przednim napendem

Hinco    0
To chyba nie jest oryginalna kabina

Ja bym ci polecił Ursusa 3514 z komfortową kabiną i przednim napendem

A masz porównanie z zetorami? Chciał w końcu poznać opinie i konkretne porównanie, jest przestronna jak w zetorze? jest cicha, jak pracuje silnik 3512(dżwięk w porównaniu do zetora), jak kabina jest wysoka? czy jest umieszczona nad skrzynią ? :)

Ferdek07    62

Jeśli chcesz zetora nie baw się w 5211 w 4x4 kolega ma i wspomina starego bez napędu bow transporcie było o niebo wygodniej ( resorowana przednia oś) a przód w setorze 45 km tylko zwiększa spalanie i w polu nic więcej nie zrobisz, do ziemniaków można skąbinowac coś ala 12,4/36 lub większe co by się zmieściło pod błotnik i będzie szybszy, ale ja i tak polecał bym mf 255 bo do rotacyjnej wręcz stworzony i spalanie dużo mniejsze od 5211

Hinco    0
Jeśli chcesz zetora nie baw się w 5211 w 4x4 kolega ma i wspomina starego bez napędu bow transporcie było o niebo wygodniej ( resorowana przednia oś) a przód w setorze 45 km tylko zwiększa spalanie i w polu nic więcej nie zrobisz, do ziemniaków można skąbinowac coś ala 12,4/36 lub większe co by się zmieściło pod błotnik i będzie szybszy, ale ja i tak polecał bym mf 255 bo do rotacyjnej wręcz stworzony i spalanie dużo mniejsze od 5211

No tak, fajny 255 ale kabina wydaje mi sie niezbyt fajna-jakby jej nie było, wieje z każdej strony, przylekki troche, głośno i nieładnie chodzi,chyba nie miewa wspomagania i do tego mał prześwit podobno..

Nie każdy się martwi spalaniem.. ;] Jak ma być wygodny to niech pali i jeździ.. trudno..

Do ziemniaków zostanie chyba ciapek;]. Rotacyjna to nie wszystko, rozdrabniacz daje w kość-potrzebna szczelna od tyłu kabina bo to niemiłosiernie kurzy..

MarcinPykuS    62

Ale jak poszukasz to kupisz 255 w kabinie komfort....i nic Ci się nie będzie kurzyć do środka... <_< ;)

Hinco    0
Ale jak poszukasz to kupisz 255 w kabinie komfort....i nic Ci się nie będzie kurzyć do środka... <_< ;)

One mają wspomaganie? Miekki przód? Bo zwłaszcza na wspomaganiu mi zależy, prawdopodobnie bedzie on miał tura wiec tym bardziej. Rozwiązaniem jest kupienie kabinny naglaka i byłby czad ;]

Jeżdże po małych działka gdzie np pługiem 2*30 jest orania na pół godziny, 20 minut itp.. koszenia kosiarką 1,35 pare dziesiat minut wiec kręcenia jest sporo, a coraz więcej jest takich działek..

MarcinPykuS    62

Ale ty tam pisałeś o kabinie a nie o wspomaganiu.... <_< :)

Ale z tego co wiem to kierownica chodzi tam dobrze....-...lekko się kręci... ;):)

Hinco    0
Ale ty tam pisałeś o kabinie a nie o wspomaganiu.... <_< ;)

Ale z tego co wiem to kierownica chodzi tam dobrze....-...lekko się kręci... :) :)

i tak wole wspomaganie, to nie kawalki kilometrowe, często mają po kilkanaście metrów długości i kilka szerokości, takie realia podmiejskiego życia, ludzie nakupili działek zaopuszczonych i teraz muszą o nie dbać, ktoś sie buduje, ktoś robi w polu..

Wiem że o kabinie ;] Najbardziej jednak przekonuje mnie zetor.. nie wiem czemu, ktoś to może wyjaśnić? Zarówno z 5211(w sumie 5245) jak i mf/ursusem miałem styczność, i zetor wydaje mi sie lepszy ale nieumiem tego racjonalnei wytłumaczyć, napewno plus to kabina, ryk silnika i całkiem dobry osprzęt..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować