Zaloguj się, aby obserwować  
Hinco

Co zamiast c330 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2239
a może t 25

Człowieku zastanów się co piszesz!!!!!!!!!!Kto by zamieniał 330 na t-25?? :rolleyes: :)

 

Nie wiem niektórzy na tym forum to piszą takie głupoty że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a może t 25

 

Gdyby był temat "co zamiast t25" to by pasowała C-330...ale w takim wypadku to nie pasuje... :rolleyes: :) :)

 

Myśl co piszesz... :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Za miast 30-tki to MF255 by był fajny i jeszcze tur do niego i git. U nas w okolicy są MF255 i bardzo je chwalą ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
tak MF255 jest dobry do tura i lekko sie kieruje pozdro :rolleyes:

Puki nowy to lekko się kieruje jak popracuje z turem i nabierze luzów w kierownicy które to tylko nowa kolumna za 2 tyś zlikwiduje to się już tak lekko nie kieruje, no ale rozmieszczenie dzwigni praca skrzyni biegów i podnośnika jest lepsza i wygodniej się pracuje, a obsługa sprzęgła i chamulców to już wogóle miód malina i o niebo lepsze jak w c330, właśnie sprzęgło w ciapku jest wkurzające szybko się rozregulowuje, czasami drugi stopień szybciej bierze i musi być często regulowane ( fakt u mnie zdycha z rozrzutnikiem) ale ciapkiem ciężko jechać na półsprzęgle a nawet jaksię ktoś nauczy to zaraz spali to sprzęgło :) no i mf nigdy nie poślizgnie się na sprzęgle a ciapek potrafi, nikt jeszcze nie wspominał wsteczny 12km/ha w porównaiu do 6km/ha bardziej się przydaje

 

Tak wogóle ciapek to klasa sama w sobie i jak już ktoś chce zmienić to na coś dużo większego 60 - 70km bo nawet do mf 255 a tym bardziej 5211 trzeba będzie zmienić sprzęt, a jak już kupować większe pługi lub agregat to za te same lub symbolicznie większe pieniądze można takie do 7211 lub 4512 a robota 3 razy szybciej poleci.

 

ps. taki już starszy rolnik w okolicy wpadło mu troche kasy sprzedał ciapka i kupił używanego 4512 to mawia "teraz wiem co to traktor" :) czy coś podciągnąc czy przewieść nie ma porównania i pluje sobie w brode że tyle lat bawił się ciapkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja to bym polecil moze zetora 5211 troche duzo pali ale co tam aby dobrze robote wykonac i jeszcze jest w nim duzy komfort pracy a jak znajdziesz zadbany egzemplasz to bedzie jeszcze dlugo sluzyl pozdro :rolleyes:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
i tak wole wspomaganie, to nie kawalki kilometrowe, często mają po kilkanaście metrów długości i kilka szerokości, takie realia podmiejskiego życia, ludzie nakupili działek zaopuszczonych i teraz muszą o nie dbać, ktoś sie buduje, ktoś robi w polu..

Wiem że o kabinie ;] Najbardziej jednak przekonuje mnie zetor.. nie wiem czemu, ktoś to może wyjaśnić? Zarówno z 5211(w sumie 5245) jak i mf/ursusem miałem styczność, i zetor wydaje mi sie lepszy ale nieumiem tego racjonalnei wytłumaczyć, napewno plus to kabina, ryk silnika i całkiem dobry osprzęt..

 

Piszesz ze masz male kawalki do obrobienia(dzialki) wiec zetor 5245 nie bedzie najlepszym rozwiazaniem :rolleyes: napewno 5211 bedzie mial lepszy promien skretu, co uczyni ze nie bedziesz musial sie tyle nakrecic na uwrociach, poza tym jak nie masz orbitrolu a masz przedni naped w zetorku to nie kreci sie tak leciutko :) Jesli masz uprawiac takie male dzialki to tylko zetora 5211 albo MF 255 z komfortowa kabina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a moze ursusa 3512???? troche nowszy od mf255


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a moze ursusa 3512???? troche nowszy od mf255

 

Nowszy ale ursus ;/ MF255 znajdzie sie za 25tyś w idealnym stanie i z komfortową kabiną


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a te 3512 to sie troche ceny trzymaja


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Piszesz ze masz male kawalki do obrobienia(dzialki) wiec zetor 5245 nie bedzie najlepszym rozwiazaniem :rolleyes: napewno 5211 bedzie mial lepszy promien skretu, co uczyni ze nie bedziesz musial sie tyle nakrecic na uwrociach, poza tym jak nie masz orbitrolu a masz przedni naped w zetorku to nie kreci sie tak leciutko :) Jesli masz uprawiac takie male dzialki to tylko zetora 5211 albo MF 255 z komfortowa kabina :)

 

Czy ty wiesz jak ciężko znaleźć mf'a z komfortową kabiną?Te egzemplarze prawie że nie występują :)

 

Zgodzę się z tobą co do promieniu skrętu w 5245 jest od dużo mniejszy jak w 5211.Mam zetora i powiem wam że on ma większy promień skrętu jak 330 :) Ale nie przesadzaj że się tak ciężko kręci z napędem-przecież i tak będzie miał wspomaganie to nawet jak mu przyjdzie kręcić więcej ciągnikiem z przednim napędem to nie będzie to męczące.A mf nie ma wspomaganie i na pewno będzie się ciężej kręciło jak 5245 nawet bez orbitolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale jak masz rozdrobnione gospodarstwo to lepszym wyborem bedzie 5211 niz 5245


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ale jak masz rozdrobnione gospodarstwo to lepszym wyborem bedzie 5211 niz 5245

To już lepiej 7211 ma szybszą skrzynie i większe koła można trafić lub 4512, nie ma się co łudzić nawet 5211 w 2x30 będzie wychodził nie ekonomicznie i nikt z usługą brać nie będzie chciał, Hincao chcesz robićusługi to coś min 65 - 90km szukaj, jakiejś nawet mtz ma wom 1000 obr i wyjdzie oszczędnie w kosiarce a tanio takiego kupisz i szybki w transporcie będzie, jak zetor to 7711 lub 7211 bo przednia oś resorowana i wygodnie się śmiga,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

A kto by do 5211 zapinał 2x30? :rolleyes: 3x30-i buta w pole.Jeśli chodzi o szybkość to jak 5211 ma r28 i 7211 to prędkości mają podobne :) Tyle że 7211 można spotkać nawet na r34.I chce zaznaczyć że 5211 też mają resorowaną przednią oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale 7711 i 7211 wiecej pala od 5211


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
ale 7711 i 7211 wiecej pala od 5211

No to stary gratuluje za odkrycie Ameryki :rolleyes: Ale porównaj moce-moim zdaniem jednak 5211 wystarczyłby spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja nic nie odkrylem :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Dziwnie to napisałeś (chodzi mi o @bartus16)...wiadomo że Zetor 7711 spali więcej od 5211, ale ile w polu zrobi 7711 a ile 5211... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jasne że więcej spali przecież ma więcej kucyków i więcej w polu zrobi ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a jam mam pytanko po co zetor wyprodukowal prawie 2 takie same ciagniki 7711i 7211????/


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a jam mam pytanko po co zetor wyprodukowal prawie 2 takie same ciagniki 7711i 7211????/

 

One nie są takie same :rolleyes: 7711 ma więcej kucyków chyba z 5km więcej chyba szybszy jest


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

A ja mam odpowiedź-one maja inną moc różnica 6km.A jak Ursus wyprodukował 4514 i 5314 w nich też jest 6km różnicy :rolleyes: Po za tym 7711 ma szybszą skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj