Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja kupowałem na gramy, nasion nie liczyłem, ale ja wsiałem 700 gram na 25 arów.. Tylko, że ja ręką sadziłem tak na oko i mam gęsto dość. Norma jest około 2 kg/ha. Ja posiadam odmianę Julian.

Cena z dziś 1.2zł.

Ja coś dzisiaj słyszałem że niby po 1.6-1.7 sprzedawali niektórzy.. ale to tylko słyszałem więc nic pewnego. Ja zacznę w czwartek rwać to dam znać jaka cena.

Edytowano przez RubenDesiewicz

Czos    2

100g to około 4,5tys nasion takich drobnych
Natomiast octopusa to okolo 3,8tys 100g

Wiadomość z agroFakt.pl

mf235angol    3

Mam ten sam problem co Dorobkowicz ale sa Ogorki w których trafiają się w nich póste otwory wie ktoś coś na ten temat ???

Freeman10    1

1.4 - 1.6 to rozumiem cena detaliczna? Gmina Kazimierza Wielka, 1 zł, góra 1,1 zł i 0.20 przerośnięty.

robo1980    42

Ja mam dziś wolne od zbierania ,jutro z 3 dni zbieram bo nic nie mówią że przerośnięte.Dużo osób widzę tu z moich stron.

laryy123    11

Nie wiem jak waszych stronach ale u nas pełno robadztwa zaraz na plantacjach jak tydzień ładnej pogody na ogorka jest to cod zaraz będą zimne noce i raz w tygodniu się zbierze

lew908    207

Wczoraj u nas 1.5zł giełda , sałaciak nie wiem po ile. Co możecie polecić na dolistne dokarmienie ogórków?? Zastanawiałem się nad kristanolem i florovitem ale wiem w jakich proporcjach moge opryskać tymi środkami żeby czasami ogórków nie przypalić itp. Doradzcie coś :D

vvojtas1    25

Wczoraj u nas 1.5zł giełda , sałaciak nie wiem po ile. Co możecie polecić na dolistne dokarmienie ogórków?? Zastanawiałem się nad kristanolem i florovitem ale wiem w jakich proporcjach moge opryskać tymi środkami żeby czasami ogórków nie przypalić itp. Doradzcie coś :D

Teraz coś potosowego lub saletra wapniowa

Florowit 1l /100 l wody

Kristalon 0,6 kg/100 l wody

Jak mikstura to np. po 50%...

Alkalin w zaleceniach jest 2-3 l/ha więce dawka 100 ml/100 l to chyba słabo poza tym trochę drogo wychodzi szczególnie samo pryskanie przy tak niskiej dawce.

laryy123    11

A najtaniej wyjdzie agroleaft power k niby drogi ale szybko działa efekty takie jak byś kupił kristanol i asahi albo inny stymulator :) jakie u was plony u mnie koszty się zwróciły ;)

vvojtas1    25

Te puste otwory maja z niedoboru wody

Puste otwory to głównie problem z niedoborem wapnia, pośrednio rónież boru, a główną przyczyną tych niedoborów okresowe problemy z niedostateczną ilością wody - czyli tak jak napisałeś lub nadmierną ilością azotu (szcególnie amonowego lub mocznika). Pomoże prawidłowe nawadnianie, pomaga również oprysk saletrą wapniową 1 kg/100 litrów wody.

laryy123

agroleaf to najtaniej czy niby drogo,

w przeliczeniu na kg nawozu lub na czysty składnik jedna z droższych opcji - faktycznie fajnie i szybko wybarwia liście tylko że jakoś nie widze różnicy w plonie, a chyba o to chodzi.

laryy123    11

Jak nie dasz pod korzeni to żadna odżywka nie zwiększy plonu a chodzi oto żeby jak najdłużej Utrzymał się w dobrej kadencji i jak masz długo plantacje do polowy października to jak nie podwyższyć plonu?
Czos. Z jakiego areal masz sortownik do ogurasow
Czos z jakiego arau 9t masz sortownik jakie odmiany, nawożenie jak coś napisz na priw

matingus    107

Puste otwory to głównie problem z niedoborem wapnia, pośrednio rónież boru, a główną przyczyną tych niedoborów okresowe problemy z niedostateczną ilością wody - czyli tak jak napisałeś lub nadmierną ilością azotu (szcególnie amonowego lub mocznika). Pomoże prawidłowe nawadnianie, pomaga również oprysk saletrą wapniową 1 kg/100 litrów wody.

laryy123

agroleaf to najtaniej czy niby drogo,

w przeliczeniu na kg nawozu lub na czysty składnik jedna z droższych opcji - faktycznie fajnie i szybko wybarwia liście tylko że jakoś nie widze różnicy w plonie, a chyba o to chodzi.

kolego jak nie masz składników w glebie,nic ci nie da pryskanie.jeśli chodzi o agroleaf to pryskam co dwa tygodnie i widzę większy plon.pryskane są potasowym.

wczoraj z 27ar zebrałem 1200kg,mój rekord...

teraz zimno nie będzie ogórka to cena drgnie.....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się