Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

michal7536    7

skąd jesteś ,można wiedzieć?

powiat włocławski

A ten facet co odbiera to gdzies z okolicy kruszwicy

Edytowano przez michal7536

robo1980    42

0.7zł a grubego nie zbieram bo nie będę za 10 groszy nosił.u mnie są mądrzy ,że po 20 osób najmują do zbierania i gdzie ma ogórek płacić.

kotek0    1

robo po 50gr podobno dziś były wczoraj sprzedawałem po 60 to synek jak zobaczyl te pieniądze to sie spytal czy panu zabrakło pieniędzy że tak mało

robo1980    42

ja wczoraj po 0.7zł sprzedałem.już nawed nie zbieram wszystkiego bo czasu nie ma i nie ma chęci za taką cenę.taka cena to 15 lat do tyłu była ,ale pośrednicy wykorzystują to ,że bardzo dużo ogórka.

lukasx21    125

15 lat do tyłu to za ogórka takich cen marnych nie było jak się na giełde zajechało to kolejka się ustawiała w 2 godziny cały star rozpracowany. Ale to były inne czasy, teraz już praktycznie nikt w słoiki nie kładzie ani suruwek nie robi tylko gotowe kupuje, a i siane było nie po kilka ha jak teraz niektórzy mają

Fider    0

powiat włocławski

A ten facet co odbiera to gdzies z okolicy kruszwicy

Masz może jakiś namiar na tego gościa?

robo1980    42

wczoraj wieczorem sprzedane po 0.7zł.mam kolegę co na tirach jeżdzi u dużego pośrednika co kupuje warzywa to mówił ,że wczoraj przyszły 3 tiry ogórka z Rumuni bo tam taniej jest kupić niż u nas.

robo1980    42

w południe sprzedałem po 0.5zł a wieczorem już w okolicy nie kupują.dojechało jeszcze 10 tirów ogórka z Rumuni.

Wczoraj konserwa 0,90zł a kwaszeniak którego połowę zaliczyłbym do konserwy wrócił do domu.Na skupie ogórka może 1,5 tony a cena pożal się Boże.

ZF9641    16

Na stronie 46 tego tematu moja wypowiedz z 9 września 2013 - jestem prawie jak Jackowski

jjacekk4    3

Może nie Jackowski :) natomiast sytuacja na przyszłe lata będzie taka że tylko w przypadku klęsk żywiołowych lub nieurodzaju będzie można coś zarobić. Unia za dużo dała, nowe maszyny, chłodnie i teraz żeby ta maszyna miała co robić to się sadzi do oporu jednym słowem nas ugotowała. Jak widze teraz na giełdzie tych z marchewką gdzie jednej palety za dzień nie mogą sprzedać a całe podwórko załadowane nowymi maszynami i kredyt wisi na plecach to z jednej strony współczuje a z drugiej w sumie sami sobie ten los zgotowali. Nastawiłem się kilka lat temu jedynie na takie warzywa które wymagają pracochłonnosci i maszyna tego za człowieka nie zrobi też odczuwam skutki tegorocznego urodzaju natomiast w sumie to nie narzekam i nie myślę o kombajnach liniach produkcyjnych automatycznych pakowarkach, niech się inni dorabiają :)

zende    0

wydaję mi się ,że najpierw trzeba mieć co sprzedać, a później można się martwić o zbyt a kluczem do sukcesu bedzie koszt pozyskania kg albo tony jak ktoś zainwestuje w folie ,taśmę,komputer,nawozy taśmociąg ,sortownik,traktor ,przechowalnie i bóg wie co jeszcze to nawet gdyby zniósł jajo to nie zarobi

aletes    52

W zachodniopomorskim cena na dziś 1 zł- ale kroją na asortymencie- żal...

:wacko:

Edytowano przez aletes

rolno13    0

A gdyby podlewać wodą z wodociagów? Ile potrzeba wody do nawodnienia 10a ogórka nawadnianiem kropelkowym?

No chyba że masz koło siebie hydrant i na lewo tak aby nikt nie widział :ph34r: ale tak na poważnie nie opłaca się bo opłata za wode by cie zjadła to już lepiej kup 3 zbiorniki 1000 litrowe i gdzieś z rzeczki albo ze stawu je napełnij i za pomocą pompki podlewaj ja tak zrobiłam w tym roku i się sprawdziło :D

ZF9641    16

Odnośnie podlewania kropelkowego wodą z sieci na jedno podlanie 25 a wychodzi około 10 metrów ,po 2 złote to daje 20 złotych czyli przy dobrej cenie wiadro ogórka a urośnie tona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się