Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian315    3

u mnie w niektórych miejscach ogórki wyglądają podobnie stosowałem w środe

MICEXANIL

w dawce 70 g NA 15 LITRÓW WODY PLUS KARATE 10 ML NA 15 LITRÓW PLUS AMINOWIGOR NA 20 ARÓW POSZŁO MI OKOŁO 150 LITRÓW WODY PRYSKAM RĘCZNIE WCZEŚNIEJ STOSOWAŁEM CURZATE MAM SPORE SKUPISKA MSZYCY I WYDAJE MI SIĘ ŻE KARATE NIE PODZIAŁAŁO CO POLECACIE TERAZ ZASTOSOWAĆ JAKI OPRYSK OD GRZYBA I OD ROBAKA ŻEBY OGÓRKI SIĘ ZREGENEROWAŁY MAM DO DYSPOZYCJI TEŻ SYMULATOR WZROSTU ASAHI I ZASTANAWIAM SIĘ CZY WARTO DAĆ. PROSZĘ O POMOC

Wiadomość z agroFakt.pl

adaammek    10

1.80 ZA MAŁY OKOLICE ZŁÓTA SWIETOKRZYSKIE

Wyłącz caps lock

Edytowano przez KRISTOFORn

damian315    3

zamierzam w następnym roku posiać ogórki jeszcze raz na tym samym polu co w tym roku i chciałbym posiać jakiś poplon po ogórkach myślałem nad łubinem i gorczyca co polecacie może ktoś poleci coś innego na poplon

zawianna    0

Ale w sumie lepiej jak w zeszłym roku. Podobno w lubelskim zebrali i 80-100t z ha, ale z wężami kroplującymi.

ZF9641    16

Fakt ,że ten sezon był dobry ale kasę z tego sezonu musimy rozdzielić na kilka lat ,bo jak się większość domyśla w przyszłym sezonie napaleńców będzie na pęczki [ cena fatalna i problemy ze zbytem] .Ale może ja się nie znam , może już tego nie przerabiałem kilka razy w życiu.

Tak, racja moze być wielu na kasę z ogórka.

@ZF9641 dzięki za pocieszenie w sprawie ogórków po gradzie, rzeczywiście poradziły sobie z odbudowaniem masy nadziemnej i wydały "trochę" plonu

jjacekk4    3

ja myśle że cena bedzie zależna od pogody napaleńców bedzie pewnie wielu ale nie tylko ogórek płaci cebula zapłaci ziemniak burak czerwony a grad nie zrobił takiego spustoszenia w ogórku jak deszcz jak ktoś miał zimne podmokłe pole to mu ogórek przepadł

stiw    0

Panowie czy ma sens na jesień przed orką rozsiać sól potasową na ogórki na przyszły rok. Wiosną to nie za bardzo bo ogórki nie cierpią chloru, ale teraz?

adaammek    10

zamiast soli potasowej jesienią zastosuj siarczan potasu wiosną i przykryj bronowaniem ogórek ma dużę potrzeby potasowe większe niż fosforu i azotu pozz tym ogórek nie odczuwa suszy jeżeli ma dobra dawke potasu tylko nie przenawoz potasem bo pozostałych składników nie będzie pobierac w odpowiednich ilosciach

stiw    0

a ile mniej więcej dać tego siarczanu na 0,25h ? Będą tam drugi raz z rzędu ogórki tak jakoś wyszło

adaammek    10

to ze będą na tym samy polu drugi raz ogórki to nie zle jeżeli kilka razy z rzedu były by ogórki to raczej nidobrze jeżeli ziemia ma niską zawartości potasu to daj 60 kg na 025 ha pamiętaj wiosna o dawce zaotu najkorzystniej w formie saletry wapniowej wapn pod ogórki to sukces w uprawie

adaammek    10

zgadzam się ztoba ze azot i potas, ogórek w okresie owocowania pobiera dwa razy więcej potasu niż azotu natomiast azot najbardziej jest pobierany przy wzroście i formowaniu pędów pisałem o wapniu który jest wazny nie mówiłem o wapnowaniu gleby chyba ze macie ziemie kwaśne wapn jest wazny w ogórku zwieksza jakość ogórka i wzrost pozatym wapn działa korzystnie w ochronie na patogeny grzybowe wnoszenie go z saletra wapniowa jest korzystne dla ogórka w saletrze wapniowej jest 26 % wapnia sam wapn na pewno nie zapewni plonu

pawelJD    13

Jak dasz nawodnienie to jasne, pamiętaj, że jak wody mało to kurzak "pali". Użytkownik Saszeta wiem, że dawał tak, ze jego pytaj.

saszeta    73

pomiot wręcz wskazany bo to ciepły gnój. Ja dawałem 20-22 tony na hektar. I jak każdy obornik przesusza glebę ale ten szczególnie

pawelJD    13

@Pestka kiedy chcesz siać ogórka w pole? Wiem, że u Was w GCH dość długo przymrozki się utrzymują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się