Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benia141    0

Witam.

Ja pierwszy rok próbuje z ogórkami .Średnio mi to wychodzi bo grad przeszedł i po ogórkach, nie niszczyłam ich i 26 czerwca wsiałam kolejne rzędy obok starych. Dziś potraktowałam je miedzianem i bioseptem i nie bardzo wiem jakie jeszcze środki zastosować?

Czy powinnam zlikwidować te po gradzie?

Edytowano przez benia141

Ja już 5 raz zbieram ogórki z gruntu, ale plon bardzo słaby.

Może te posiane później będą lepiej plonować, ale tam zbiory rozpocznę za 2-3 tygodnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

magnum123    47

jak narazie mało ogórka niby nie pada i jest ciepło ale cos nie rośnie. Zrywam od zeszłego czwartku.

młody17    12

u mnie na dobre zacznie się za tydzień, lokalny skup(gdzie zawsze najtaniej) zaczął 1,3zł za kg konserwy i ogórka brak, żeby tylko rumuny nie zaczęli od nowa podawać, to będzie wysoka cena. Oby, oby :) A jak sytuacja na giełdach?? był ktoś?? U mnie lokalne targowiska prawie 4zł/kg kwaszeniaczka.

stachu2005    5

Czy jak pryskacie ogórka miedzianem to czekacie normalnie z karencją? w tym roku chciałbym opryskać cukinię właśnie tym środkiem. Tylko jak mam czekać 7 dni karencji to będzie masa przerostów...

shintsu    0

Jest środek miedziowy o nazwie Flowbrix 380SC z rejestracją na ogórka 1,5-18L/ha - 3 dni karencji

Edytowano przez shintsu

ZF9641    16

Od 1,6 do 1,9 za 6-9 i 0,8 do 0,9 za 9-12 , cena dobra tylko nie wiadomo jak długo się utrzyma .

Camry    8

jaka ilość Cię interesuje i jaką dałbyś cenę na dzień dzisiejszy

s4lim3    2

camry, jaką masz odmiane i po ile sprzedajecie jak narazie? Bo powiem szczerze że jeszcze nie teraz, bo troche cena zaporowa z tego co sie orientowalem bo jeszcze ogórka nigdzie prawie nie ma, ale jak by cena troche spadła to bym potrzebowal jakies 5-6 ton, nie musial by byc sortowany ani płukany, wory parciane i tez by było, a że jestem z Proszowic to droga by byla krótka

s4lim3    2

a powiedz mi gruby to jaki kaliber u was ? Jaka masz odmiane i ile takiego grubego masz z jednego zbioru ?

Ja wczoraj zacząłem zbierać - 200 kg z hektara. Odmiana Karaoke

Krzaki są słabe ze względu na gradobicie które przeszło 2 tygodnie temu, miałem myśl już orać ale zostawiłem

benia141    0

Jeśli mam ogórki które kwitną i ogórki które sie dopiero rozkładają to trzeba pryskać innymi środkami- na plamistość?

ZF9641    16

Do miedzianu na początek radzę dodawać GWARANT ,dobrze działają na pierwsze 3 zabiegi co 6 dni.

Camry    8

​s4lim3 sorry że nie odpisałem od razu ale nie zaznaczyłem tematu śledź ,ogórek większy to typowy kiszeniak ,sałata jeśli jest to idzie osobno ,ogórka mam nie wiele zbieram 300-500 kg drobnego zależy od pogody ,jeśli potrzebujesz jakąś większą ilość to na pewno da się zrobić ,mam dwóch znajomych którzy skupują

s4lim3    2

no potrzebowal bym, póki co drobnego sie wstrzymam bo cena zaporowa a moze cos z moich 30a zbiore, ale na kiszeniaka bym się pisał.

Pasowało by zebym chociaz z 600kg wzial na raz zeby sie oplacalo jechac - max moge 1500kg wziasc bo tyle auto udzwignie ;p

Musze koniecznie wiedziec jaka odmiana. Jeśli był bys zainteresowany szczególy możesz mi podac na prywatnej wiadomości. Zapowiadaja w miare cieple dni także powinno ogórka troche przybyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się