Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

sonia    0

Pisaliscie coś o smietce mam ją co mogę zrobić żeby się jej pozbyć już część uprawy padla:( Pomocy!!!‘

saszeta    73

można temu jakoś zaradzić

po niedzieli ma być zmiana pogody. Siej od nowa

Na śmietkę nic nie zrobisz. Zaprawy wszystkie wycofane. Ewentualnie rozłóż włókninę. To trochę pomaga. jeszcze można bi58 po sianiu podlewać

Wiadomość z agroFakt.pl

jjacekk4    3

u mnie już od tygodnia 20tys w paletkach rośnie za duże ryzyko było drugi raz siec w pole

leniwiec    0

A ja myślałem. że tylko ja mam takie głupie pomysły, żeby ogórki w multipaletach na dosadzanie siać. Wszyscy w okolicy się dziwią, że mi w rządkach nic nigdy nie wypadło. Niestety w tym roku od wody zgniło jakieś 50 procent a wiec będzie dużo dosadzania.

Ogrodnik    0

U mnie 50 % dosadzeń (wszystko z rozsady). Wydajność będzie kiepska w tym roku. Przetwórnie ciągną ogórka z Rumuni już od dwóch tygodni. Średnio to widzę. :mellow:

jjacekk4    3

ja tez to na dosadzenie w paletkach wsadziłem bo jedna strona pola woda przeszła i jeszcze z tydzien nie obeschnie masakra jakaś w tym roku, u mnie niektórzy to już trzeci raz wysiewają bo wychodzi ogórek i sie przewraca ,, czyli co rumunii teraz w drugą stronę będą wozili

Ogórki, które wysadziłem siane były w kwietniu już kwitną i pogoda krzywdy im nie zrobiła. Natomiast ogórki siane w połowie maja nie podołały i w sobote siałem na nowo, a co z tego będzie to nie wiem :(

ogórki, które przesiewałem 8 czerwca rosną nie najgorzej, może coś z nich będzie. Zastanawiam się jeszcze czy po wczesnych ziemniakach nie posiać ogórków, ale to dopiero jak spadnie jakiś deszcz bo w polu susza, a jeszcze niedawno woda stała.

Camry    8

jeśli już chcesz mieć ogorki po ziemniakach to proponuję je zasadzić z rozsady a nie siać

zawianna    0

Po ziemniakach najlepiej wybrać odmianę wczesną, ja miałam wczesnego partenokarpa robionego z rozsady.

młody17    12

jak tam u Was sytuacja przed rozpoczęciem sezonu?? dużo nasadzeń?? jaki stan plantacji?? Ja mam niecałe 0,5 ha, to ok 70% jest cacy, ładnie się rozkłada, reszta rośnie bo musi :/ Sadziłem przed deszczami rozsadę 16-dniową.

ZF9641    16

Kilka lat temu grad zniszczył mi pole po pierwszym rwaniu , z liści nie zostało nic .Po dwóch tygodniach stymulatorów i odżywek udało się je odbudować i wyciągnąć pół plonu tak więc głowa do góry i do sklepu po odżywki.

ZF9641    16

Spokojnie będzie jeszcze z nich kasa,swoje rwaliśmy i większość trzeba było wyrzucać bo miały uszkodzenia od gradu,ale dzięki dobrej cenie jeszcze była z nich kasa.Zabezpiecz przed chorobami i pakuj odżywki a za dwa tygodnie będą jak nowe.

ZF9641    16

To jest kanciasta plamistość dyniowatych ,pierwsza z chorób jakie występują na ogórku , zwalczanie miedzian plus bravo 500 i będą jak nowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się