Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

saszeta    73

troszkę zostało żeby na zimę były do jedzenia i ludzie przyjeżdżają bo się przyzwyczaili. Ale to śladowe ilości.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kuba1993    8

Detal, różnie płaci, dzisiaj sprzedawałem za grosze, pogoda dopisała i miałem wysyp. skup otwierają 15 lipca, wiec jeszcze nie wiem jaka cena.

Robertkujawy    66

Panowie zachłanny nie jestem lecz 0,9-1 zł za kwasa to na skupach powinni płacić więc nic dziwnego że za tom cenę--- brakło na giełdzie

lambogrand    26

sasiadka ma 20 ary ogorka i przed domem opycha za 2 zl polskie 1kg i za 1 zl kartofle ma male ilosci ale jej styknie i nie sprzeda taniej chociaz kartofle paskudne probowalem bo szkoda mi bylo swoich a ogorki nie probowalem bo mam swierze do kiszenia swoje

Robertkujawy    66

Koło włocławka podnieśli za korniszona do 1 zł i dawać ale dużo towaru nie ma - tylko chcą korniszona. Ogórki u nas zaczynają gnić :( . Ciekawe czy nie przesadzili z saletrą :rolleyes: ???????

stachu2005    5
Ogórki u nas zaczynają gnić :( . Ciekawe czy nie przesadzili z saletrą :rolleyes: ???????

Wiecie może czy jak cukinia zaczyna gnić to też z nadmiaru azotu czy bardziej wody??

Świerza zawiązka potrafi gnić:/

tomaszpa1    0

u mnie gosciu ma 1.7 ha ogórów zrywa to 16 osob co drugi dzien i srednio zrywaja po 1200 - 1400 kg kazdorazowo . z tego co wiem to płaca im po 90 gr w skupie za korniszony. na giełdzie maja troche wiecej jezeli chodzi o cene. sporo recznej roboty. zrywanie, załadunek na przyczepe , przebieranie czyli sortowanie , workowanie , ważenie i dopiero na handel.

charles86    0

jak na razie rwie 300-500kg i na bieżąco sprzedaje po 0.5-1zł ale lada dzień będzie koło tony i nie wiem co z tym zrobię po przetwórnie się wykruszyły! jak nie znajdę odbiorcy to 2\3 pola likwiduje a resztę sobie w detalu i hurcie sprzedam. tak ładnie porosły a człowiekowi na pole sie nie chce jechać!

dla hecy podam nr tel może ktoś chce kupić ogórka 660-518-233

Dokładnie. Ja zaprzestałem rwać. Tylko trochę na detal, w przyszłym tygodniu może uda mi się coś opchnąć do kiszenia to znowu coś zbiorę. A jak nie to koniec na ten rok, a trochę zostawię dla ludzi.

A przetwórnie wszystkie 3 w mojej okolicy chcą tylko korniszona za śmieszne pieniądze. Dobrze że nie posiałem drogich nasaion

Robertkujawy    66

Siałem pużno więc jeszcze nie rwę lecz obserwuje cenę i mam wrażenie że to jakaś zmowa ceny bo Dziś przejeżdżałem i n skupie u nas już po 0,80 korniszon a kwasa nie biorą dobrze że moje dojdą -za 2 tygodnie morze się wyklaruje cena i pójdą na mixsa :rolleyes: po ile u was placicie na godzine od rwania a morze od kg??????

lampo 60    1

u mnie gosciu ma 1.7 ha ogórów zrywa to 16 osob co drugi dzien i srednio zrywaja po 1200 - 1400 kg kazdorazowo . z tego co wiem to płaca im po 90 gr w skupie za korniszony. na giełdzie maja troche wiecej jezeli chodzi o cene. sporo recznej roboty. zrywanie, załadunek na przyczepe , przebieranie czyli sortowanie , workowanie , ważenie i dopiero na handel.

to chyba śmieszna wydajność. :blink: Ja mam 10 arów ogórka i 3 razy w tygodniu zbieram po 600 kg B)

tomaszpa1    0

wiesz co ja tego nie mam ale jak dzis rozmawialem z ludzmi to mowili ze było tyle na samym poczatku a teraz ze jest jeszcze raz tyle czyli około 2500 kg-3000 kg.z 10 arów 600 kg chyba mnie kolego bajerujesz i sie chwalisz;)

Kuba1993    8

ja mam 8 arów i różnie zrywam, na tydzień wyszło mi nawet coś koło 600-700kg, teraz już nie, bo idzie sam drobny i jest mniej wagowo.

Skup ruszył, "Agrofruct" Siedlce;

korniszon 0,80zł

kwaszeniak 0,40zł

Cieniutko...

tomaszpa1    0

ja mam 8 arów i różnie zrywam, na tydzień wyszło mi nawet coś koło 600-700kg, teraz już nie, bo idzie sam drobny i jest mniej wagowo

no wlasnie na tydzien a nie z jednego rwania tak jak napisał lampo 60

lampo 60    1

ja mam 8 arów i różnie zrywam, na tydzień wyszło mi nawet coś koło 600-700kg, teraz już nie, bo idzie sam drobny i jest mniej wagowo

no wlasnie na tydzien a nie z jednego rwania tak jak napisał lampo 60

autentycznie!

Jest duza wydajnosc, ale bardzo szybko sie skonczą. Oczywiscie wiadomo, ze to nie korniszon :P Ojciec zasiał i nie pozwolił ich przerwac i została taka gestwina. Jest duzo ogórków teraz, ale na pewno długo nie wytrzymają mimo standardowej ochrony. W sumie to sie ciesze, bo jak Bozie kocham lubie pracowac przy warzywach, ale zbieranie ogórków to dla mnie męka :P

U mnie , okolice Nowego Korczyna cena ogórka dziś 90gr korniszon i 20gr kiszeniak. Nie jest źle, tendencja wzrostowa, bo jest mało ogórków. Ludzie polikwidowali ze względu na EHEC i jeszcze kasę za to wzięli bez żadnej roboty.

chwiolas    1

Witam panowie. sprawa jest. Mam odmianę sonate i z tego co się orientuję to owoce powinny mieć ciemnozielony kolor. A u mnie są częściowo zielone a miejscami wręcz całkiem jasne. Czy czegoś im brakuje??

saszeta    73

sonate jest jasn6y dosyć. Ciemniejszy od śrema ale jak bardzo ciemny to raczej za dużo azotu.

Bez roboty ale kontrole są. Niby dwóch świadków wystarczyło ale niektórzy się natną

sonate jest jasn6y dosyć. Ciemniejszy od śrema ale jak bardzo ciemny to raczej za dużo azotu.

Bez roboty ale kontrole są. Niby dwóch świadków wystarczyło ale niektórzy się natną

Tak były kontrole. Najpierw zglaszali do agencji ze jest choroba przyjeżdżali i kazali zaorać, a potem znów przyjeżdżali i sprawdzali czy zaorane. Słyszałam też, że jakiemuś gościowi kazali pokazać że ma tego chorego ogórka gdzieś zeskładowanego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się