Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

rob334    3

u mnie spadek o 10gr, czyli jedynka 1,60zł dwójka 0,90zł

Wiadomość z agroFakt.pl

stiw    0

Koledzy ja miałbym takie pytanie, czy teraz mógłbym jako poplon zasiać grykę na polu gdzie w przyszłym roku będą ogórki,zawsze siałem gorczycę, ale teraz chciałem zasiać grykę, może by  jeszcze pszczółki skorzystały

Panowie pryskałem ogórki gwarantem, potem poszło infinito i ostatnio curzate + gwarant. Co byście polecili na następny zabieg?

olszak    0

Cena w tym roku nie jest zła Dawtona płaci około 1.7-1.9 za 1 i 0.7-0.9 za 2. Pośrednicy trochę przesadzają i za mocno schodzą z cena. Jak dzwoni się po ogłoszeniach z igrit to spokojnie można wsiąść za 6-9 1.5 zł 9-12 0.5zł i za byki 0.2zł.

robo1980    42

Ja to ostatnie dwa tygodnie to zbieram co trzy dni ,dużo mam przerostu ale idzie za drobny.Cena z dziś 1.3zł.

krzysztofz14    14
Napisano (edytowany)

Cena wzrosła na 1.2zł ale nie kupują trójki.Mam tego sporo bo kilka dni nie były zrywane.Czy ktoś to kupuje w okolicy Łęczycy.

Edytowano przez krzysztofz14

ZF9641    16

Dawtona Lipno 1,6 +vat za 1 i 0,9+vat za 2 , biorą tylko z umowami .Podsumowując sezon było jak zwykle , pierwszy tydzień skupu szło wszystko po 2 zł, drugi tydzień zjazd do ceny minimalnej z umowy czyli 1,6 , trzeci tydzień obniżanie ceny potrąceniami od kilku %do kilkudziesięciu %. Normalka jak to u nich , albo się do tego przyzwyczaisz ,albo nie siej ogórka. Wytrwałości  w nadchodzące upały.

robo1980    42

Ja na ten sezon już kończę ,choć można by jeszcze zbierać długo,ale za tą cenę krzyż boli.

adamek1942    2

Polskiego rolnika nie stać na to aby przestał zbierać ogórki ale miejmy nadzieje że będzie kiedyś stać, przetwórnie wtedy same sobie będą siać ogórki i je zbierać.U mnie w rejonie po 1.00 zł cena gigantyczna.

robo1980    42

Ja już od przeszło tygodnia nie zbieram i jakoś mnie stać ,żeby nie zbierać.

adamek1942    2

Owszem,ale nie każdego stać, są tacy ludzie co nawet na same opłaty nie mogą wyrobić.A wtedy każdy grosz się liczy.Są lepsze i gorsze ziemie a wtedy wszystko wiadomo.Ja w zeszłym roku zrezygnowałem z ogórków już po 20 lipca ponieważ zacząłem obierać czosnek i nie żałowałem.

robo1980    42

2 lata do tyłu był okres ,że cena była u mnie 0.5zł i 0.03zł i ludzie zbierali to pytam się ich czemu zbierają to mówili ,że jak urosły to szkoda nie zbierać.Z takim myśleniem nigdy nie będzie dobrze.

adamek1942    2

A no nie, to już jest przesada ja miałem na myśli tą złotówkę, a myślenie ze urosły i trzeba pozbierać jest błędem bo również mogą urosnąć i po 10 groszy kupować.

jjacekk4    3

W powiecie kazimierskim to musi pięć pokoleń minąć żeby mentalność się zmieniła

Czos    2

Oj musi. śmiać mi się chce bo ponoć w kazimierzy po 1zł do skupow oddają A dziś ludzie ze skupow w Krakowie po 3zł sprzedawali nawet im się z worków nie chciało przesypywac to puszczali na 2,5 i brali w workach 25kg.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się