Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

laryy123    11

Bo zostało mi kawałek pola i szukam nasion nadeusha ale oddzwonię i niema w lutym były i się skoczyły

Czos    2

Robo a kiedy siales te ogorki?

laryy123    11

Mi cebulę sieklo i drobną pietruszkę po tych przymroskach

Wiadomość z agroFakt.pl

robo1980    42

24 kwietnia wsadziłem jeden kawałek,obok mnie wsiał punktowym siewnikiem hektar ogórka tego samego dnia i dziś z nim rozmawiałem to mówił ,że też ma pokiełkowane.

Zimno było więc nie miały kiedy wyskoczyć z ziemi. Może to i lepiej bo tak by zmarzły :)

Czos    2

To już będą marne te ogorki

Czos    2

Ja jutro sieje 4h ale obawa jest czy coś będzie z tego bo do końca czerwca maja być zimne noce .

robo1980    42

W tym roku to nie ważne kiedy kto wsadzi czy wsieje bo mówią zimny maj to wszystkie będą marne.Ja zbieram swoimi siłami i nie mam dużo to mi wystarczy ,jeżeli będzie wszędzie marnie to może chociaż ceną się nadrobi.

adamek1942    2

właśnie lepiej mniej uzbierać a po lepszej cenie sprzedać, ja jeszcze nie wsadziłem ani jednego ogórka, takie pole nie można uprawić

Chłodne noce to jeszcze pół biedy. Gorzej jak przyjdą przymrozki na końcem maja lub początkiem czerwca... A w tym roku wszystko jest możliwe  :blink:

Czos    2

Ale jak będzie zimno i jak ogorek nie poschodzi w ciągu 7dni to po nim chodzby jak było już będą marne karlowate .

matingus    107

Coś może ktoś wie o odmianie boztom.

Kolego nie jest zły ten ogórek.warto polecić. 

krzysztofz14    14

Już go kupiłem i jeszcze sonate.W tamtym roku był soplica .Dzisiał sąsiad zasiał ogórki.

robo1980    42

U mnie już dużo powychodziło a pozostałe podnoszą ziemię.

asiula2706    0

Coś może ktoś wie o odmianie boztom.

U mnie był ładny kształtny, zielony( ludzie na rynku mówili że przenawożony), ale w porównaniu do atomica był gorzki. 

Czos    2

Polecam odmianę Satina naprawdę dobra odmiana .

krzysztofz14    14
Napisano (edytowany)

Ale ile kosztuje ta satina.A nawadnianie to musi być do tych partenokarpnych koniecznie.W sklepie gdzie kupowałem miała babka jakieś samozapylające 0.5kg za 850zł ale nie spytałem jaka odmiana.

Edytowano przez krzysztofz14

janek9335    1

A czym się różni Satina od Platiny? która lepsza? i czy nadają się do kwaszenia? Zawsze siałem Sparte, dobra wydajność i zdrowotność ale po zakwaszeniu robiła się pusta w środku i przestali odbierać tą odmiane. Teraz zalecili żeby zasiać Sonate, może ktoś coś powie o tej odmianie? Polecicie coś typowo do kwaszenia z dobra wydajnością i zdrowotnością

uglibugli    74

Ja osobiście sonaty nie polecam miałem przez dwa lata pod rząd bo niby taka dobra wiec po pierwszym roku kiedy byłem nie zadowolony uznałem ze zaryzykuję jeszcze raz ale niestety od tamtej pory zmieniłem odmianę :) w tym roku planuje hektar atomica i pół hektara akorda oczywiście wszystko z przeznaczeniem na kiszenie :) 

adamek1942    2

a baronet i sparta ?? do ilu dni pryskacie comandem po wsianiu ogórków ?? tam niby pisze ze do 2 dni max.

Zbyszko    675

U nas jeden sieje ogółem 4 ha ogórków wszystko kisi i w rozmowie z nim trochę testował inne odmiany lecz innych nie chce . Ja miałem kiedyś octopusa lecz to ciemny ogórek bardzo się rozrasta . U mnie nie było plonu i go nie sieje . W tamtym roku miałem sandersa  trochę po gorzkawy ale do kiszenia nie był zły no i jasny .

adamek1942    2

potwierdzam oktobus się rozrasta, ale plon z niego był u mnie tylko te liście...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się