Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Bardziej obstawiałem pomyłkę w odczycie wyników, ale mniejsza o to. Osobiście  zawsze wykonuję  analize rolniczą , ale bez zaleceń nawozowych nie bardzo widział bym jej sens, więc ogrodniczej tym bardziej. Wydaje się prawdopodobne niedokładne pobranie gleby do badania, lub w ostateczności kiepskiej jakości nawóz, co w naszej ojczyźnie nazbyt często się zdarza.

Uwierz mi nie pomyliłem się przy odczycie, próbka została pobrana według zaleceń. Też jest to dla mnie dziwne.. 

Koledzy ile czasu przed wysadzeniem rozsady mogę pryskac Commandem, czy 2-3 dni przed wysadzaniem będzie dobrze?

adaammek    10

Koledzy ile czasu przed wysadzeniem rozsady mogę pryskac Commandem, czy 2-3 dni przed wysadzaniem będzie dobrze?

TAK

Wiadomość z agroFakt.pl

Czos    2

Siejecie już ogorasy ?

matingus    107

Kolego jeszcze za zimno.trzeba czekać na ciepło.

U mnie w multiplatach rosną ładnie, ale w gruncie to zimno.. Wiosna w tym roku jak jesień i zima.

Czos    2

Zimno i deszcz ja myślę po 15 Maja dopiero coś ruszyć .

czy metrowa włóknina wystarczy na jedną rządkę, czy lepiej zalożyć szersze włókniny

czy metrowa włóknina wystarczy na jedną rządkę, czy lepiej zalożyć szersze włókniny

Osobiście stosuje włóknine 1,6m  szer. ściągam zaraz przed kwitnieniem. Być może 1m by wystarczył, niech sie koledzy bardziej doświadczeni wypowiedzą.

Paramonov    4

Mam problem. Jesienią wysypałem sól potasową na tegorocznego ogórka w ilości 500kg/ha. Wczoraj dostałem analizę gleby którą postanowiłem wykonać i okazuje się, że w glebie mam K 23mg/l. Czy wie ktoś może czym to może być spowodowane. Przeliczając taką dawkę soli to jest ok. 100mg/l z dużym zapasem przy glebie średnio ciężkiej, a mi wyszło 23. Czy ktoś może mi doradzić co zrobić? Ogórek potrzebuje lekko ponad 200mg, takiej ilości nie uzupełnię na strzał. 

Ja dałem tyle samo K w czystym składniku co ty tylko inny nawóz i dałem na wiosne pod papryke w tamtym roku a w tym wiosną wczesną robielem badania i też wyszło 23,5mg/100g K . ja bym się nie przejmował za bardzo daj troche  a nie sadź od nowa tyle tego potasu.. 

Czos    2

Miał ktoś ogórka O odmianie Amour ?

A kto będzie siał jak tak zimno.

Robo już wysadził i na czerwcowe zbiory sie szykuje

witek356    0

Witam chce dac  pod ogorka teraz polifoske 8 a potem go siac czy mu ten nawóz z chlorkiem nie zaszkodzi.Dlaczego bo oszczednosci.

Czos    2

Przetrwał ogor z włókniny po dzisiesjszej anomali ?

robo1980    42
Napisano (edytowany)

Ja sadziłem ale ziarnkami ,wczoraj patrzyłem to nasiona były pokiełkowane.Zobaczymy co będzie bo dziś rano było biało na trawie.Dziś oglądałem ogórki u faceta co wsadził flancami co miały kilka liści to po nich ,wóklina nie pomogła.

Edytowano przez robo1980

laryy123    11

No właśnie bo unas było -6 stopnia ktoś na ten rok nabył nasiona nadeusha f1od seminis

Ja mam rozsadę ogórka w tunelu i po nocy poszło jakieś 40% zostało tylko to co było na środku tunelu. W nocy było -3.. 

robo1980    42

Oglądałem dziś swoje ogórki to są pokiełkowane i siedzą w ziemi to chyba nic im nie będzie.W zeszłym roku zaczynałem zbierać 16 czerwca a w tym jak się zacznie w lipcu to będzie dobrze.

robo1980    42

Ja wsadziłem 3tys nasion ,a co się stało ,że pytasz?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się