Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartekd91    3

Tylko czy na to wszystko będzie stać przy tych cenach zeby zarobić oplacic wszystko.

laryy123    11

Zrezygnowałem z ogórka z takich powodów jak na inne warzywa mam pewien zbyt i mniej się narobi ale się nie wyrzekam na zawsze

Wiadomość z agroFakt.pl

Czy siał ktoś z Was Akord'a? Jak ze wczesnością tych ogórków? Bo z posrod wielu odmian tylko w tej pisze, że jest bardzo wczesna.

laryy123    11

Panowie jak 3tygodnie przed sadzeniem rozsądy wysałem saletrzak to będzie działanie czy raczej nic z niego nie będzie dodam że deszcz pada przez dwa dni.

Jak do kwaszenia to akord i atomic. Alianz i Atlantis to na plantację towarowe, korniszony.

frez a jak Alianz i Atlantis sobie radzą jaki plon z Ha, posatawiłem na te odmiany bo ponoć słodkie i wczesne. Planuje uprawe z rozsady i pod agro? Korci mnie jeszcze na Atomica rządek spróbować , dlatego pytałem o niego czy miałeś z tymi odmianami do czynienia ?

Czos    2

Ja miałem doczynienia z każdą z tych odmian osobiście na koszenie najlepszy atlantis akord bardzo plenny i koszenie tez spoko do atomika nie jestem przekonany ani do alianza

robo1980    42

W zeszłym roku o tej porze to ogórki pod wókliną miałem wsadzone a dziś 15cm śniegu u mnie leży i nadal pada śnieg,no i do końca kwietnia bardzo  zimno i deszczowo zapowiadają także w tym roku nie będzie za ciekawie z tym biznesem.

Napisano (edytowany)

Mam problem. Jesienią wysypałem sól potasową na tegorocznego ogórka w ilości 500kg/ha. Wczoraj dostałem analizę gleby którą postanowiłem wykonać i okazuje się, że w glebie mam K 23mg/l. Czy wie ktoś może czym to może być spowodowane. Przeliczając taką dawkę soli to jest ok. 100mg/l z dużym zapasem przy glebie średnio ciężkiej, a mi wyszło 23. Czy ktoś może mi doradzić co zrobić? Ogórek potrzebuje lekko ponad 200mg, takiej ilości nie uzupełnię na strzał. 

Edytowano przez RubenDesiewicz

vvojtas1    25

Są dwie możliwości

1. w okresie pomiędzy wysiewem potasu a badaniem gleby sporo napadało i wymyło potas poza profil badanej gleby, ogórek raczej płytko się korzeni i wiele głębiej też nie sięgnie.

2. mogło dojść do fiksacji potasu, wg potsawowej informacji chodzi o gleby ilaste. Jest to możliwe przy bardzo niskich zasobnościach potasu w glebie.

Jeśli faktycznie wyniki oddają rzeczywistość to jest to dowód na to że nawożenie powinno być robione z uwzględnieniem płodozmianu a nie tylko pod to co się sieje. W związku z tym nawożenie rośliny najbardziej wymagającej robimy po części z wyprzedzeniem - pod przedplony...

Aktualnie przydałby się siarczan potasu i to pewnie z 500 kg/ha...

Bez pełnych wyników więcej nie podpowiem.

laryy123    11

Zajeb na jesień kuzaka i wszystkie nawozy się chowają siarczan k jak i hydro nie wspomnę polifoska ja miałem po ojcu ziemię wogole nie dbana z 20lat nie widziała ani obornika ani kilograma nawozu kamieni i perz tylko i poszedł kuzaka w dawce 10t na ha i kalafiory rosły galante resztę wynalazków nie stosuj bo to tylko drynuje nam rolnika kieszeni mówię o jakiś ekstra nawozów npk trzeba stosować tego nie da się ominąć

No to ja sytuacje mam ta sama, zaniedbane, obornika brak, jedynie nawozy sztuczne bo nic nie mam. Może coś uzupełnię siarczanem.. Zobaczy się co będzie.

kniaziu    2

Ja się tam nie znam, ale czy wyniki badan nie podają zawartości w mg/100 g ? 

vvojtas1    25

W naszej ojczyźnie:

analiza rolnicza w mg/100g

analiza ogrodnicza w mg/l

Niestety nie można tego przeliczyć, choć znalibyśmy gęstość - badania prowadzone są za pomocą innych odczynników, uzyskane wyniki są interpretowane w inny sposób. Teoretycznie dawki nawozów na podstawie wszystkich rodzajów analiz i stosownych sposobów interpretacji powinny być takie same lub co najmniej zbliżone. W rzeczywistości nie zawsze tak jest.

Ja się tam nie znam, ale czy wyniki badan nie podają zawartości w mg/100 g ? 

Pod ogórka masz analizę ogrodniczą która podawana jest w mg/l, rolnicza jest w mg/100g.

laryy123    11

Kup kuzaka w granulatu i pierdul tabelki szkoda czasu zobaczysz jaki efekt w plonie i na polu

kniaziu    2

Bardziej obstawiałem pomyłkę w odczycie wyników, ale mniejsza o to. Osobiście  zawsze wykonuję  analize rolniczą , ale bez zaleceń nawozowych nie bardzo widział bym jej sens, więc ogrodniczej tym bardziej. Wydaje się prawdopodobne niedokładne pobranie gleby do badania, lub w ostateczności kiepskiej jakości nawóz, co w naszej ojczyźnie nazbyt często się zdarza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się