Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

laryy123    11

Jak macie dobra robotę to tego się pilnuje a 10arów ogórka to szkoda kręgosłupa zarobisz z tego przy dobrych wiatrach 3tys a wlorzysz 1200zł czyli szkoda nerw

uglibugli    74

Powiedzcie mi która odmianę najlepiej wybrać do kiszenia ? Głównie nastawiam się na Atomica ponieważ ponoć ładnie wychodzi i całkiem nieźle plonuje i dobrze przechowuję się w beczkach chociaż pod uwagę biorę też Alianza, Atlantisa i Akorda i nie wiem co wybrać ? Do tej pory miałem miałem 2 sezony sonatę ale ona mi wychdziła gorzej niż śremski chociaż miała podaną wodę i była bardzo zadbana ...

frez    0

Jak do kwaszenia to akord i atomic. Alianz i Atlantis to na plantację towarowe, korniszony.

Wiadomość z agroFakt.pl

frez    0

Tak tylko że to ogórek partennokarpny i inna pulka cenowa.

Zgadza sie ogórek partenokarpny i cena tak jak Frez piszesz dużo wyższa. Sprawdzałem i ok 110zł za 1000 nasionek. Laryy a ja narazie nie mam wymarzonej roboty i kręgosłup już nie ten i 10 arów mam do dyspozycji i nie traktuje uprawy ogórka jako utrzymanie rodziny a jako hobby z korzyścią dla całej mojej dużej rodziny a rolnictwo to moje hobby i nie mam areałów liczonych w ha a te 10 a które posiadam wykorzystam żeby swoim dzieciom pokazać że można coś samemu z dobrym efektem zrobić bo rolnictwo upada i markety zagraniczne rządzą.

Paramonov    4

Pryska ktoś z was comandem na chwasty?  ja w tamtym roku pryskałem pierwszy rok i ogórki nie były żółte ani nic ale plon był słaby... możliwe że przez comand ? Fakt że pole było czyste ale nie wiem czy nie zrezygnować z pryskania jak i ogórków ma nie być.

robo1980    42

Ja zawsze pryskam comandem i nie zauważyłem ,żeby plon był słabszy.Jaką dawkę dajesz na 100 litrów wody?

czpat99    0

Jak macie dobra robotę to tego się pilnuje a 10arów ogórka to szkoda kręgosłupa zarobisz z tego przy dobrych wiatrach 3tys a wlorzysz 1200zł czyli szkoda nerw

Jak byś do szkoły chodził i szukał pracy na wakacje, to byś się wolał schylać i zbierać swoje ogórki, niż u Kowalskiego truskawki ;)

Paramonov    4

Ja zawsze pryskam comandem i nie zauważyłem ,żeby plon był słabszy.Jaką dawkę dajesz na 100 litrów wody?

0,2l środka na 300l wody na ha.... może poprostu miały być słabe a ty ile dajesz na ha ? mieszacie z derwinolem czy z jakimś innym środkiem nie chce plewić ale chce żeby było co  zbierać :D

robo1980    42

Ja daje tak samo bo 65ml na 100l wody ,tylko ,że ja uprawiam 2tygodnie przed sianiem i pryskam a póżniej tylko sadzę.

pablo6234    0

Ja miałem w tamtym roku Platine, Sparte i Monisje powiem tak Platiny było 1/3 pola   i zbierałem więcej niż z pozostałych 2/3  ogórek super ale wiadomo trzeba za nasiona zapłacić drogo ale w tym roku też sieje i to tylko platine mniejszy kawałek a plon ten sam.

Diwad890    1

witam,myślalem nad uprawa ogórka na foli z nawadnianiem czy jest to opłacalne czy lepiej samo nawadnianie?

laryy123    11

Ja tak miałem i do tego ferdykacja plon z 13arów 10ton 8ton konserwy 2tony kwasa z ogórka zrezygnowałem bo nie ma ludzi a żeby na tym wyjść z jakimś zarobiłem to minimum 1ha trzeba mieć inne badyle są bardziej opłacalne

ziemniakpl    0

Laryy123 ty rezygnujesz z ogórka? niemożliwe W ubiegłym roku jak pamiętam ty jako jedyny byłeś zadowolony z ogóra choć sezon był poniżej średniej.To jak sezon będzie powyżej średniej to możesz bardzo żałować swojej decyzji.Pamiętaj że po złym zawsze jest dobre.

Laryy123 a które badyle byś polecił do uprawy?  Bo korci mnie na przyszły rok prócz ogóra zainwestować w coś jeszcze. W tym roku 10a przeznaczam na Atlantisa i Allianz taki poligon doświadczalny, ale po dziadkach posiadam jeszcze 2h ziemi i na jesień przygotował bym ziemie. Co polecasz? Ogóry jak wypalą pozostawie, bo co roku jak zwykle dla siebie i rodziny a nadwyżka to po sąsiadach i w detalu na bazarku opyle. Poddaj pomysł jeśli możesz w co by zainwestować na przyszły rok? 

jjacekk4    3

W przyszłym roku możesz śmiało wszystkie gatunki sadzić i zarobisz bo ten rok większość z nas wykończy

Panowie koledzy proszę o porade, planuję produkcje rozsady, czy ogórek dobrze poradzi sobie w doniczkach torfowych? Bo ogórek nie lubi przesadzania a jak posadze razem z doniczką nie narusze korzenia. Czy ktoś produkował tak rozsadę? A może w krążki  torfowe lepsze? Proszę o podpowiedzi.

Laryy123 a które badyle byś polecił do uprawy?  Bo korci mnie na przyszły rok prócz ogóra zainwestować w coś jeszcze. W tym roku 10a przeznaczam na Atlantisa i Allianz taki poligon doświadczalny, ale po dziadkach posiadam jeszcze 2h ziemi i na jesień przygotował bym ziemie. Co polecasz? Ogóry jak wypalą pozostawie, bo co roku jak zwykle dla siebie i rodziny a nadwyżka to po sąsiadach i w detalu na bazarku opyle. Poddaj pomysł jeśli możesz w co by zainwestować na przyszły rok? 

internet daje możliwość anonimowego wypowiadania się, tak więc trzeba czasem weryfikować pewne wypowiedzi, bo nie zawsze mogą być zgodne z prawdą i zachować dystans do pojawiających się tutaj postów

frez    0

To dlaczego robicie warzywka jak nie opłaca się wam...

Strata czasu na wymianę argumentów w temacie opłaca się czy nie. Jeśli ktoś chodzi do pracy a ogórki uprawia tylko z doskoku nie zrozumie prawdziwego rolnika.

Ten temat jest o ogorkach i na tym się skupmy..

Czos    2

Słuchając niektórych pewnie można stwierdzić ze dużo osób sadzi że na ogorki można zarobić sam jestem tego zdania inne badyle w tym roku klapnely i powstanie dużo nowych plantacji ogorkow ceny kwasa nie są takie zle. Sam organizuje ludzi i podwajam plantacjie do LARREGO ludzie są i chcą pracować ale z Ukrainy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się