Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alek12    0

taki uklad pogodowy potrzebny byl w lipcu a teraz to juz pozamiatane nie ma ilosci cena to nie wszysko

Czos    2

3t drobnego 6t kiszeniaka
Ja nie narzekam na ilość owocuja jak szalone a liście zieleniutkie

Wiadomość z agroFakt.pl

laryy123    11

No to nie ma tragedii Umnie tez zielony plon ten sam tylko zamiast 3razy w tygodniu zbieram 2 razy

laryy123    11

Panowie ile ludzia placice za zbieranie ogurasow bo unas za 10zł i nie chcą przychodzić bo im mało się widz

jjacekk4    3

a komu się chce za 10 zł schylać. Duda ostatnio podpisał ustawę i będzie minimum 12zł za godzinę. Za taką pracę jak zbieranie ogórków powinno być przynajmniej 15-16zł

pawel-wod    1

u nas ukraincowi 7 zł + spanie i jedzenie, polak 10 zł +jedzenie . Ale według mnie to śmieszna cena, jak bym ja miał iść za tyle to bym nie poszedł . Człowiek uflogany  po same jaja z rana a pózniej pot po d*pie się leje .Sam sieje tyle ile ja dam rade z żoną zebrać bo jak cena da w  dupe to nawet za nasiona sie nie zwruci

znam przypadek gdzie polce z córka płacą 60 zł +śniadanie i objad i to jeszcze jej sąsiad , ja myślał że obozy pracy w Polsce się skończyły ale nie i są desperaci co za  15 liter ON  będzie pracował cały dzień . Weźmy  Baora ile on Płaci .

laryy123    11

U nas przy warzywal innych płacą 7zł przy ogorkach 10 ja z chęcią dal bym nawet 20zł ale żeby dali mi za ogórka 3zł 14lat temu te same ceny warzyw lepszy zbyt był i placilo się 3,5zł i ludzie jak mieli urlopy to sami przychodzili się pytali o robotę w polu. To biorąc przykład ze w 2002roku była wypłata 600zł to była już dobra wypłata a teraz 2500tys zł to warzywa powinny być 4razy drosze czyli ogórek po 4zł a ceny warzyw jakie były w 90latach tak jest do tej pory i nie mówiąc ze w tamtych latach hektar warzyw się uprawilo za 2000zł a teraz od 7 do 10tys trzeba nakładu zrobić żeby coś było

ZF9641    16

Laryy świetnie podsumował sytuację  w rolnictwie , ja płaciłem 10 zł za godzinę i sprawdziłem w zapiskach to w 1997 roku płaciliśmy za rwanie 3,5 zł a konserwa szła  na giełdzie po 1,2 zł . 19 lat ceny zbytu te same a koszty nieporównywalne .Sezon o którym lepiej jak najszybciej zapomnąć.

laryy123    11

Ja nie musiałem sprawdzadz w zapisał ale powiedz mi sam ile było wszystko tańsze i jak ogórka czy marchew się zawiozlo to się pozabijac chcieli i pytali kiedy będziesz a jak duda zaczyna od pesi 12+to niech zacznie podwyżkę za produkty rolne bo od tego zaczyna się kręcić karuzela a nie od zarobków jak bym musiał za zbieranie ogórków dać 15zł to ja wolał bym iść do kogoś odpalić 8 10godzin i w d*pie mieć resztę a rolnik zanim weźmie kasę to pół włosów wyrwie z głowy czy urośnie czy jakieś inne dziadostwo zezre niech Pis się weźmie za podwyżkę produktów a potem za podwyżkę pracowników!!!!!!!!!!

alek12    0

oni w glowie maja tylko trybunal i smolensk a nie ceny produktow rolnych . ja u siebie placilem 10 od skrzynki drobnego 7 od kwaszeniaka salata zostawala na polu 

laryy123    11

To tez racja ale zabierają się od d*py strony i tak niech oni rządzą bo Tusk by nas sprzedał w pizdu ;)

Czos    2

Według mnie nie ma na co narzekać sezon jak dla mnie super.

Sial ktoś z Was ogorka ZIRCON ?

laryy123    11

To jest z numhens odradzam kupel ma w tym roku i widziałem na własne oczy mnóstwo kwiata ale mało owoców. Czos chyba musze na przyszły rok załadować busa i jechać na Kraków ;) u nas to takich ilość na giełdach to przez całe lato nie sprzedał bym.

Czos    2

W Krakowie jak nie ma to sprzedasz duża ilość a jak jest niska cena to wiadomo swoje trzeba odstac.A jak ze zdrowtnoscia tego ogorka zircon ?

laryy123    11

Do tej pory zero uschnietego liścia ale co 4dni od grzyba pryska mówił ze platina lepsza u nas na giełdzie bagno jak od lat nie było :)

jjacekk4    3

mi w Kraku też dwóch znajomych mówiło że zamyka kioski na jesieni, ogólnie giełdy chyba idą ku dołowi, towaru masa nie ma komu sprzedać, market na markecie. Jeszcze pare lat i mali będą hobbystycznie uprawiać 

laryy123    11

Trzeba stawiać na markety i po sprawie jak jak bym pół towarów nie pognal na markety to by się kisly na polu i pewnie bym zatalerzowal albo stawiać na wydajność i na hurtownie bo giełdy to u nas żyją od czerwca do końca lipca to jeszcze idzie coś udziobac a tak to szkoda czasu niewiele jak jest w innych regionach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się