Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

marti1980    31

A to od razu tak mów.To jest głupota.Ja kredytu nie mam nam 18ha żyję z rolnictwa sprzęt mam używany i za gotówkę.Choć rzeczywiście na tych 18ha mam 4 traktory w tym jeden 160km.Ważne że śpię spokojnie i banków się nie boje.

kniaziu    2

Ja na spawarce za ch*ja bym nie robił cały dzień szkoda zdrowia nawet za70zl na godzinę a wiem coś o tym bo pracowałem wole 4ha warzyw uprawiać i jak trafi się dobryrok to 3lata leży się z ch*jem do góry ;)

Też dobre podejście do życia i oczywiście szanuję to. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś co zostawisz po sobie dzieciom, oprócz wyleżanego z H do góry łóżka?

I żeby nie było, że nie na temat- ogórki w tym roku słabiutko plonują.

Edytowano przez kniaziu

laryy123    11

Dzieci nie trzeba norowic, nie jednego bizmeesmena dzieci dupe w pokrzywy wsadzili znam to z życia ale to była przenośnik Ze można sobie poleżeć :) a do plonu nie narzekam bo co drugi dzień rwie po 300,400kg ogórka i od jutra będę rwal co dzień bo są przyrosty

Wiadomość z agroFakt.pl

Czos    2

300,400kg z jakiego arealu ? jest kiepsko z plonem i będzie tak już do końca więc nie oddawajcie swojej ciężkiej pracy za pół darmo u mnie cena 2zł

laryy123    11

Dokładnie 18 arów na czarnej folii i fertygacja ale jak będzie chłodno to się zmniejszy plon ale do puki co jest dobrze

Ansja    309

Ja mam tylko 3ary ogorkow i sa w tym roku dosc ladne i duzo

Czos    2

To ja zbieram z 2,1h zbieram 5-5,5t troszkę mniej niż w tamtym roku porownywalnie w roku 2014 z tego samego arealu zbierałem 10-15t

Ansja    309

3 ary to na użytek własny , czy trochę na sprzedaż ?

troche na sprzedaz ale to sa stali klienci z miasta oraz na przetwory

ziemniakpl    0

To ja zbieram z 2,1h zbieram 5-5,5t troszkę mniej niż w tamtym roku porownywalnie w roku 2014 z tego samego arealu zbierałem 10-15t

Jaką lub jakie odmiany sadzisz i na jakiej klasie ziemi

ziemniakpl    0

Ja sadze oktopusa ale na 6 kl. w 14 roku z ha miałem 50 jedynki i 15 dwójki.chyba też nie żle. 10 15 ton daje wydajność pow 100 t z ha.Mażenie

Czos    2

U mnie najniższa klasa to 3.dlatego sądzę tylko warzywa ogorki czosnek i kapusty są u mnie co roku innych warzyw nie sądzę bo te udają się najlepiej ogorki szczególnie.
A Poza tym plon ogórka satina jest u mnie Bardzo duży Ale też nasiona są 5razy droższe niż Octopusa.ogólnie mówiąc ogorkow typu śremski lub inny badziew nie opłaci się siać lepiej dołożyć do nasion niż później do środków ochrony roślin .

Czos    2

2,8
Za 1zł i 0,2 pewnie w skupie żenada lepiej wrzucić do beczek.

uglibugli    74

No i co z tego że zakisisz jak pózniej albo oddasz za grosze albo wyrzucisz i poniesiesz dodatkowe koszty ?

Czos    2

Ja akurat mam stałego odbiorcę także wyrzucić raczej nie a kiszone zawsze sprzedaje drożej niż zielone.

Tomekp997    0

Panowie czym kropnąc ogórasy jak zaczynają gdzieniegdzie schnąc te tzw wąsy?

saletra wapniowa juz była ostatnio, agroleaf tez juz był

. Jeszcze raz saletra czy cos innego?

laryy123    11

Co za odmiana sieremski octobus to początki Konica uprawy czy kropicie siarczanem magnezu ogórki czy w ferdykacji

Niki20    6

laryy123

nie pij od rana :D To co wyżej posklejałeś to zdania nie przypomina :P 

Żeby nie było że nie w temacie... Zaczynamy zbierać ogórasy powoli :) 

Głupio piszecie. jeżeli rolnik MYŚLI to zarobi drugie tyle że reszta rolników co mają wodę w mozgu idą po najniższej ni  oporu liczac na jaki kolwiek zysk podwaja produkcje ja mam to co mam nigdy nie narzekałęm jedynie jak pogoda coś skrzaniła  a odnośnie ogórkó znam ludzi co mowia ze wolą miec mojego ogorka po 0,5 drożej niz innego bo wiedza ze klient w przyszlkym roku wroci

Czos    2

Dziś krakow rybitwy drobny 1,2-1,4 grubszy ogorek bezcenny.

laryy123    11

Jak będzie chłodno przez dłuższy czas to zero ogórka będzie jak zbierałem co 2dzień i były przyrosty to teraz 3dni i może uzbierać 100kg z 17arów senator dobrze pisze ja też zmniejszyła areal ogórków z 40 na 17 arów lepiej mieć mało i dopilnować za dobrą cenę sprzedać niż więcej i puszczać za pół ceny bo się zmarnuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się