Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

jabohdan    0

Myślę że możnaby wykorzystać do obsypywania obsypnik do ziemniaków. Ustawić tylko odpowiednią szerokość redeł i tyle. To tylko luźna myśl bo nie uprawiałem ziemniaków od 10 lat i nawet nie pamiętam czy obsypniki są regulowane.

A co do wyboru odmiany wachałem się między ALLIANZ i ATLANTIS - obie firmy bejo bo na partenokarpne mnie nie stać.

Zdecydowałem sie na odmianę ALLIANZ na moje 20arów. Czas pokaże czy był  to dobry wybór.

Edytowano przez jabohdan

Wiadomość z agroFakt.pl

jabohdan    0

Dlatego wybrałem zwykłe odmiany bo nie stać mnie na tą chwilę na partenokarpne bo musiałem zakupić jeszcze nawozy i taśmę kroplującą.

Live is brutal.

robo1980    42

Ja mam następujące odmiany ; platine joaline sparte i lazuryta za nasiona wyszło 500zł na 20arów ale na tym się nie oszczędza bo wynagrodzi to w plonie i dłużej będzie się zbierać.

robo1980    42

Platine i joaline po 1000nasion,lazuryta za 220zł jest w tej torebce około 5tys nasion i sparte 1000nasion ,ale ze sparty poszło tylko kilka nasion, wsadziłem to w 6 rzędów po 200metrów.

po ile ta folia

a inne pytanie czy siejecie po jednym ziarnie czy po dwa jak zalecają producenci nasion?

czy faktycznie przy partenokarpnych jest taka doża róznica w zbiorze, czy mieliście zwykłe koło partenokarpnych, czy były różnice w plonie?

jjacekk4    3

zależy od roku jak nie będą plonować to te i te nie urosną zależy jaki rok raz płącą 50 gr raz 3 zł w tamtym roku były 3 zł to w tym będą po 50 groszy

rolnikK425    0

jaką cenę przewidujecie na ten sezon? Ja obstawiam 1,3, sporo nowych rzuciło się na ogórka

jabohdan    0

Jeśli będzie tak sucho jak w tamtym to cena może być. Ale zapowiadają deszcze więc obstawiałbym 60 - 90gr

waldemaros    10

Ja mam kontraktowane po 1,4cena minimalna a na jednym skupie kontraktowali po 1,20 a gość który skupuje dużo mówił że nie powinny być tańsze niż 1zł ale czas pogoda pokaże co będzie

jjacekk4    3

u mnie 15 tyś w paletkach czeka po zimnych ogrodników pójdą w pole, a koło krakowa pogoda idealna nie sucho nie mokro, towaru w okolicy tyle będzie za dwa tygodnie że co niektórych już głowa boli

jabohdan    0

kontraktujecie swoje ogórki? Jak patrzą na takiego małego dostawce co zbiera z 20 arów?

robo1980    42

Ja nie kontraktuje.Ponoć miało być bardzo suche lato.Ja do swoich zaglądałem to są pokiełkowane ,wilgoć jest to tylko ciepło i wychodzą.

Panowie 2 dni temu siałem ogórki i dzisiaj chciałem opryskać commandem, ale widze że część nasion już jest skiełkowanych w ziemi. Nic im nie będzie jeżeli dzisiaj przeprowadze taki zabieg?

robo1980    42

Dziś z rana oglądałem swoje ogórki to już wyszły,a ci co sadzili wcześniej flancami to im masowo spadają.

kucharek999    0

Witam dziś zamierzam siać ręcznie ogórki i mam pytanko jak odstęp od nasion co 10-15 cm? A i po 2 nasiona rzucać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się