Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

Zbyszko    675

U mnie trochę poparzyło z niedzieli na poniedziałek . Dzisiaj zbierałem z 20 arów śremskiego 400 kg . Jak nie będzie przymrozków to za tydzień może jeszcze się coś urwie . Na końcach jeszcze zielone i dużo zawiązków .

Czesc

Planuje posadzic octopusa, tylko, ze przy sznurkach w polu. Mam kilka pytan:

1. czy przycina sie tak samo jak szklarniowe by bylo wiecej owocow,

2. podajcie linki do sklepow internetowych gdzie mozna kupic czarna folie polietylenowa w rolce, szer. ~1m, dl.  ~500m; nie moge znalezc,

3. sadzil ktos z Was przy sznurkach i moglby sie podzielic doswiadczeniem i opiniami,

4. kolo pola plynie strumien, czy woda z niego musi byc przefiltrowana

Wiadomość z agroFakt.pl

grzeglat    3

Ja rok temu miałem na próbę dwa rzędy po 20m. Powiem tak jest z tym dużo roboty tzn stawianie konstrukcji i oczywiście częste owijanie roślin wokół sznurka. Poza tym zdarzały się sytuacje że jeżeli wiał silny wiatr niezależnie z którego kierunku to niektóre rośliny potrafiły się zwyczajnie łamać.( najczęściej łodyga na ok 30-60cm od ziemi. Kolejnym aspektem jest również utrudnione odchwaszczanie mechaniczne a także ochrona chemiczna choć mamy lepszy przewiew i nasilenie chorób powinno być teoretycznie mniejsze lecz ja tego nie zauważyłem. Do oprysków można by wykorzystać opryskiwacz sadowniczy jakoś przerobiony lecz według mnie to gra nie warta świeczki.

Natomiast na plus przemawia kwestia zbiorów. Są one mniej męczące i szybsze lecz należy przy tym uważać by nie uszkodzić rośliny(jedną ręką przytrzymywać łodygę). Także podsumowując wszystko zależy od areału a także konkretnego pola( odnośnie wiatru) i przede wszystkim chęci. ja jednak przy obecnych cenach (pomijając ten rok) chyba bym się w to nie bawił za duzo pracy. Choć są artykuły naukowe które mówią ze zwyżka plonu może sięgnąć przy tej metodzie od 50 do 100% lecz w moim przypadku było może z 12%.

Najlepjej jak poszukasz dokładnych info w sieci i policzysz plusy i minusy bo kazdemu może wyjść inaczej

co mozna uprawić z warzyw wczesnych, mogą być pod oslonami i z nawodnieniem aby zebrać je przed rozsadzeniem na tym samym polu ogórków 

ZF9641    16

Po takich pytaniach domyślam się ,że będzie to sezon młodych ,podpalonych zeszłorocznymi cenami plantatorów .Powodzenia, kiedyś trzeba zacząć.

ZF9641    16

Zaraz nas zjadą za wszczynanie awantur i podburzania młodych .Odnośnie pytania o nasiona to na 0,5 ha potrzeba 1,25 kg siejąc siewnikiem ręcznym zwykłym szczotkowym.

ZF9641    16

Osobiście nastawiam się na sezon który trwa do 5 tygodni ,max do 15 sierpnia i po wielu sprawdzonych odmianach nadal pozostaje przy śremskim . Mam zbyt na niego ,szybki sezon ,piękny po ukiszeniu ,a dobrze poprowadzony daje świetne plony . Nie jestem zainteresowany takimi co zbiera się do października .

waldemaros    10

Kolego nie strasz mnie że będę zbierał do października platine bo nie wyrobie się z innymi uprawami.ta odmianę polecają na przetworni

vvojtas1    25

Jeśli dobrze pamiętam to wysyp towaru z reguły jest na żniwa i to w każdej odmianie.

Bać sie nie ma czego najwyżej nie pozbierasz, a na serio od końca sierpnia to już słabiej rosną zbiera się mniej i żadziej. Jak z tą odmianą to akurat nie wiem - spytaj tam gdzie kupiłeś.

waldemaros    10

Kolego nasiona daje przetwornia folię też cena minimalna 1,50 tak zapisane w umowie.ludzie chwała tą odmianę mówią że plenna

waldemaros    10

Region świętokrzyski cena netto kaliber 6-9 płatność przelew do 7dni firma konkretna oddaje do nich buraki pomidory kapustę

adaammek    10

Wiesz zawsze trzymają się ustaleń i zapisów w umowie ale czas pokaże

jaka to firma i skąd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się