Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

LUKASZ82mtz    0

panowie pomóżcie kiedy moge wsadzić ogórki z rozsady zeby ich nie przykrywac zeby im przymrozek nie zaszkodził?

Jeżeli chcesz być niemalże pewny, że nie będzie już przymrozków to proponuję posadzić ogórki po 15 maja. Dlaczego niemalże ? Bywa i tak, że przymrozek może przyjść końcem maja lub początkiem czerwca. Ja zawsze wysiewam z nasion, najszybciej to końcem kwietnia, a najpóźniej zdarzało się na przełomie czerwca i lipca. Z tych pierwszych wysiewów to często zdarza się, że zmarzną, ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma :)

Wiadomość z agroFakt.pl

robo1980    42

Dobrze ,że ktoś inny kontraktuje ogórka może dla nas będzie lepiej.Ci co podpisali umowy to po 1.2zł a jeżeli będzie cena wyższa to ma ponoć dokładać żeby nie byli stratni.Tak mówią ci co podpisali umowy ja tej umowy nie widziałem.Nie wiem czy teraz jeszcze zakontraktują ale mogę dać namiary gdzie się zgłosić.pisać na prywatną wiadomość.

damian315    3

Czy to prawda że ogórków partenokarpicznych nie można siać obok zwykłych bo słyszałem różne opinie a mam ogórki partenokarpne i zwykłe które zamierzam posiać na jednym polu.

barca1    0

czy słyszeliście o odmianie Sonate. W tym roku zasialiśmy na próbę bo sprzedawca powiedział że nowość i zasialiśmy 20 arów doświadczalnie. Jeśli ktoś się z nią spotkał i ma jakieś informacje i chciał się nimi podzielić to było by fajnie :D

barca1    0

To ja juz sam nie wiem kilka lat nie uprawialismy ogórków wiec nie jestesmy na bierząco ale może jakas nowa hybryda.

laryy123    11

No właśnie co jest z tą hybryda bo będę wysadzal z rozsady i większość mam hybrydowe ogórka a trochę tradycyjnego ktoś z was miał ogórka pickling mam go trochę na gorszy kawałek ziemi

Jakie odmiany polecacie na konserwowe i kwaszeniaki ? Odmiana nie może być ciemna bo naród wymagający i chcą tylko jasnego. Do tej pory głównie siałem Śremskiego i odrobinę Atomica. Odmian jest tak dużo, że nie wiem co wybrać, a każdej po kolei nie będę sprawdzać bo życia by zabrakło :)

robo1980    42

Jak tam wasze ogórki bo u mnie pod przykryciem to te co najszybciej wyszły to po 5 listków mają,ale te co wyszły i nie były przykryte to od zimna powypadały.

LUKASZ82mtz    0

panowie szukam pomocy i porady co to jest w mojej rozsadzie w ogórkach???? dodam ze nie były niczym pryskane ani nie były podlewane zimną wodą tylko przestaną w beczce prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-43991-0-48078200-1432059933_thumb.jpg

post-43991-0-79465100-1432059945_thumb.jpg

post-43991-0-46307700-1432059953_thumb.jpg

sajdi13    0
Napisano (edytowany)

Wygląda na plamistosc, opryskaj jakimś preparatem miedziowym

Edytowano przez sajdi13

pawelJD    13

Jakie sadzonki, taki plon. Jak można robić rozsadę w tak małych komórkach? 

zawianna    0

To chyba nie plamistość. Wygląda na poparzenia, od wody, od słońca, lub skroplonej pary. Listek wygląda na zdrowy.

LUKASZ82mtz    0
Napisano (edytowany)

w takich małych komórkach to jest żle??? korzeń jest ładny nie mam pojecia od czego to może byc i co to moze wogule byc

Edytowano przez LUKASZ82mtz

Pod ogórka powinny być kubełki szerokie, ale płytkie.
z resztą ja sie nigdy w rozsade nie bawię. Jezeli gleba jest ciepla to z gruntu też będą eleganckie.

grzeglat    3

U mie rok temu miałem identyczne objawy jak te na zdjęciu z tym że dotyczyły one roślin na polu. Też sie głowiłem co to może byc i i powód był prozaiczny poparzenie od słońca. A co do kanciasterj plamistości to objawy sa zupełnie inne wystarczy wygoglowac :)

jjacekk4    3
Napisano (edytowany)

to jest od słońca jak były podlane i przyszło 30 stopni to je ugotowało

Wrzucę jeszcze fotke z tamtego roku odmiana Nadusza, miałem na próbę ogórów masa, ale wygląd dla mnie taki sobie

post-44220-0-43109300-1432138508_thumb.jpg

Edytowano przez jjacekk4

robo1980    42

Teraz u mnie nie można było kupić nasion nadusza dobrze ,że na jesieni zrobiłem zapas.

lukaschels    56

mam spory ogrodek warzywny i wdał siw perz, jest jakis środek na niego ktory nie zniszczy mi warzyw?

sajdi13    0

U mnie ogórek nawet nie ma zamiaru spod ziemi wychodzić tak mokro i zimno, kto wie czy jeszcze tam jest :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się