Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

ZF9641    16

W sobotę w dawtonie na placu pusto i na powitanie wszyscy z automatu dostają procenty,cena 1,9 +vat za6-8 ,kiszeniaka prawie nie biorą ,susza na polach a ogórek kończy żywot.

Witam, u nas w centrum wczoraj masakra.Większość skupów niebrała ogórka,nieliczni płacili za konserwe 1,50 a kwas 0,60 lub brali towar bez pieniędzy.

Wiadomość z agroFakt.pl

michal7536    7

U mnie w kujawsko-pomorskim powiat włocławski w piątek był po 1,8 w sobote po 1,5 a dzisiaj już tylko po 1,2. I skupujący pierdzieli głupoty że dużo ogórka jest a większośc przywozi po 2,3 worki maksymalnie.

robo1980    42

mam kolegę co skupuję do jednego z największych pośredników w okolicy to dziennie potrafią sto ton w kilku kupić.

uglibugli    74

wiecie jak skupója duże przetwórnie ogórka dawtona , agrosnowa i inne jak u was z cena swietokrzyskie cena w piątek17-07-2014 1,9 niedziela 1,00 okradają rolników chcą się nachapać kosztem rolnika tak nie może być bo ogórka nie ma pośrednicy wciska kit ze ogórkajes dużo tak na dobra srawe o przetwórnie jesz e nie nakupiły ogrka i sezon przednimi co za cymbał chce się dorobić kosztem innych powinno się minrol aintresowac czy nie ma zmowy cennowej o u nas to standard

Przetwórnia kupi "Rumuna" za 65 gr i w d*pie bedzie miała Polski ogórek .....

Zbyszko    675

Mój znajomy parę lat temu zawiózł ogórki na skup i jak mu za nie zapłacili to on się zapytał za co to jest ? a oni mówią , że takie są ceny . Znajomy gdy przyjechał do domu zapiął talerzówkę i było po zbieraniu i do tej pory nie sieje ogórka i powiedział , że cwaniaków nie będzie dorabiał .

Zobaczyli cwaniaki , że zapowiadają ciepłe noce to myślą , że za pół darmo się nachapią ogórka tak więc nie dajmy się .

jjacekk4    3

ogórka nie mam wiele bo 30 arów tak żeby rodzina przezbierała z innej strony :) marchwi nie sadze ale jak dzis chłop koło mnie sprzedał w krakowie worek pięknej płukanej prostej marchewki za 2 zł 10kg to pomyślałem w jakim ja świecie żyje i czy ci z rejestracją TKA kiedyś zmądrzeją

kotek0    1

Ci z TKA nie są głupie tylko co mają zrobic jak kredyty trzeba spłacić warzywa nie płacą byk nie płaci swinie nie płacą i jeszcze zboże po 50 i weź sie rozwijaj

robo1980    42

jest zmowa cenowa a i ogórka jest bardzo dużo w mojej okolicy.i bardzo ważna sprawa brak skupujących z innych krajów bo wcześniej zajeżdżały tiry z Rosji i Ukrainy.a teraz ich nie ma i miejscowi pośrednicy płacą ile im pasuje.jeszcze trochę i trzeba orkanem wjechać.

zende    0

czy na śląsku działają jakieś skupy ogórka , i jeszcze jedno pytanie mam koło 35ar nie nawadnianej plantacji testowej pierwsze rwanie było jak by symboliczne 45kg drugie 75kg po ilu rwaniach jeżeli wogóle mogę się spodziewać uzyskam jakiś plon typowo towarowy chciałem już wcześniej uczestniczyć w dyskusji ale z mojego konta nie można było wysyłać wiadomości

ja z 15 arów zbieram niekiedy tonę jeżeli są sprzyjające warunki. Też mam nienawadnianą plantację.

Wcześniej pisałem, że przy czwartym zbiorze 650 kg miałem, a zbieram 3x w tygodniu. Pierwsze zbiory też były marne, ale więcej zbierałem niż u Ciebie.

zende    0

odmiana to atomic posadzona 6 czerwca z niebardzo udanej rozsady, mateo czym zasilasz plantacje po rwaniu ,gratulacje wyniku będę starał się dorównać

Edytowano przez zende

jjacekk4    3

no to jak z rozsady to marnie, chyba że się jeszcze wezmą też kiedyś miałem z rozsady jak nie powschodziły i guzik z tego było

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się