Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

uglibugli    74

A jakie odmiany robisz i jak z plonowaniem ??? A co do tej ceny minimalnej to uważaj bo nikt kto podpisuję z tobą taką umowę nie jest głupi i będzie w umowie zaznaczone że cena jest ale w róznych przypadkach kontraktujący może zmienić warunki umowy wiec uważaj :)

robo1980    42

u mnie bażant się wbił w ogórki i wydziobywał ziarna i musiałem trochu nasadzać,ale załatwiłem go na amen.jak 1.6zł to cena bardzo dobra tylko ciekawe jak rynkowa będzie mniejsza to czy nie obniży bo u nas tak było ,że jeden gościu kontraktował wysoko a jak co do czego to płacił taką cenę jak wszyscy pośrednicy.

pawelJD    13

Witam, jak tak u Was wyglądają ogórki? Na zdjęciu parterokarpna Platina siana 12 maja. Im później siane, tym ładniej wyglądają.

post-1859-0-72177700-1401125468_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    72

kladziesz taśmy i podłączasz do jakiegoś źródła wody. Taniej się nie da

ogórka sortuje się z grubości. Budowa to prosta rzecz ale łańcuchów używanych nie kupisz a nowe kosztują majątek. Kiedyś myślałem zrobić na długich pasach klinowych. Ale to zanim kupiłem sortownik :)

warzywniak    0

jak tam rosna ogoreczki? u mnie ciagle pada,raz mi wygnily,drugi raz wsialem to wyszly ale slabo rosna,przynajmniej moze cena bedzie,u mnie w okolicy ogolnie malo ogorka jest,mniej jak w tamtym roku,a jak w waszych okolicAch? sprzedaje juz ktos ogorki spod tuneli foliowych lub agrowlokniny,jakiej ceny sie spodziewacie na ten rok?

uglibugli    74

U mnie dwie radliny wyszły a na reszcie z hektara nie pokazał się nawet jeden ... w sobotę zasiałem od nowa i dziadowskie gołębie mi od cholery wyżarły i nie wiem co to będzie na razie czekam co po wschodzi ... a ze szklarni sprzedaję już od lutego a z tuneli od tygodnia się zaczęły ale one są bez ogrzewania

robo1980    42

u mnie w okolicy też dużo ludzi przesiewało po dwa razy bo ptaki wybierały.ja osobiście nasadzałem bo też mi trochę wybrały.te które są z pierwszego siania to mają już po 5 liści.cena w tym roku będzie,lepiej mniej zebrać a za dobrą cenę.

jjacekk4    3

a macie jakis sposób na gołębie bo u mnie nie tylko ogórki wpierdzielają ale kalafiory kapuste potrafią france całą sadzonke zjeść taką która miesiąc w polu rośnie

stiw    0

Koledzy co to jest na łodygach ogórków, co może być przyczyną, liście zielone tylko te łodygi

post-8196-0-32322700-1402992176_thumb.jpg

post-8196-0-93702500-1402992374_thumb.jpg

post-8196-0-20774600-1402992587_thumb.jpg

post-8196-0-36141300-1402992684_thumb.jpg

saszeta    72

zgorzel. Za dużo wody. I raczej rośliny padną. A jak nie to będą rosły takie kalekie

robo1980    42

ja na jesień dawałem obornik ,przed sianiem dawałem nawóz pod agregat i do tego dwa razy podsiewam saletrą i oczywiście odżywka dolistnie.

zawianna    0

Koledzy co to jest na łodygach ogórków, co może być przyczyną, liście zielone tylko te łodygi

To pewnie była sadzona rozsada. Albo nie do końca zahartowana, albo trafiła na paskudną pogodę - ostre słońce . Ja bym opryskała Prevcurem i obsypała łodygi. powinno pomóc

damian315    3

Na polu znajduje sie kilka takich krzaków jest ich mało ale chciałbym temu zaradzić co może im być czego brakuje ?

post-34152-0-83809900-1403715569_thumb.jpg

post-34152-0-99981000-1403715631_thumb.jpg

post-34152-0-65701100-1403715739_thumb.jpg

ZF9641    16

Takie same są wszędzie i to całe pola , u mnie podsychają jeszcze liście od dołu , mam nadzieje że przyjdzie ciepło i je wyleczy.

matjab6    0

Przeczytałem ostatnio że jak oderwie się czubek pędu po 7 8 liściu to ogórek się szybciej rozrośnie, robiliście tak, pomoże to?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się