Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

saszeta    72

słabo widać na tych zdjęciach ale myślę że jednak nakłucia jakieś są. Byle jaki pyretroid (np. karate) powinien załatwić sprawę. Patrzcie na tem. stosowania. Ja już 2 razy bi 58 poleciałem :D .

Napisano (edytowany)

Byłem wczoraj na polu. Ogórki rosną ładnie, ale najciekawsze jest to, ze Sonate ma już pączki kwiatowe. Jeszcze jest dość mała, jest to normalne? Liście są dość ciemne - dawać jeszcze azot?

Edytowano przez marekpieg1234

Wiadomość z agroFakt.pl

benek79    13

Witam. Czy mozna jeszcze zasiac ogorki,jesli tak to moze napisze ktos jaki jest przecietny plon jaki rostaw miedzyrzedzi jakie odmiany siejecie?

arko2255    8

Panowie czy odzywiac juz takie male ogoreczki? jak tak to czym? moze jakis wapnowit?

młody17    12

polecam Bebiko, albo Bebilon :D a tak na poważnie to jakieś Kristalon-y, Agroleaf-y, oraz pozostałe specyfiki ale dopiero jak pierwszy liść właściwy odpowiednio się wykształci.

Robertkujawy    66

Witam. Czy mozna jeszcze zasiac ogorki,jesli tak to moze napisze ktos jaki jest przecietny plon jaki rostaw miedzyrzedzi jakie odmiany siejecie?

Siałem sonate 6 czerwca było ok ok 20 t tylko nawadnianie kropelkowe co 1,5 m rozstaw i 20 cm w rzędzie Zależy też od pogody

Mam kawałek na którym planuje za rok posadzić ogórka. Okazało się, że muszę tam po wapnować. Czy zaszkodzi to wapno ogórkowi, jeśli wysiałbym je pod gorczycę na przyoranie? Jaki rodzaj wapna byłby wtedy najlepszy?

Xray    0

no i około 30 arów ogórka poszło się kochać po wczorańszej ulewie ;[

Kuba1993    8

uuu, nie dobrze, to tak jakby mi zmarnowało 300% mojej "plantacji"

dzisiaj byłem na polu i widzę, że jenda odmiana słabiej rośnie i czesc roślin wypadała, mowa tu o odmianie Atlantis, Akord natomiast ma już wąsy i malutkie pączki kwiatowe oraz wypuszcza boczne pędy. I też nie wiem, tak samo jak Marek, czy sypac saletrę wapniową bo ogórki ciemno, ciemno zielone.

krencus90    0

moje zapytanie jest odnosnie prawidlowego nawadniania ogorka, posiadam deszczownie kropelkowa i jak prawidlowo powinno sie podlewac ogorka?? o jakiej porze dnia najlepiej?? jak dlugo?? zeby nie przesadzic ale zeby nie mialy za sucho.

Robertkujawy    66

Podlewam kropelkowo od 4 lat pierwszego roku dałem pod same ogórki i b wcześnie po wschodach i w nocy. Dziś ogórki muszą się przewracać dopiero podkładam węże 10 cm od rzędów i podlewam w dzień i tak żeby błota nie było ???

Moje wnioski to

- za mocno wystudziłem ziemię pod korzeniem i słabo rosły więc oddalam węże od ogórków

- za szybko podkładałem węże więc się nie ukorzeniły i jak przyszły upały to i tak zrzucały kwiaty

To moje doświadczenie a zrobisz jak uważasz Powodzenia!!!!! :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Kuba1993    8

Cenne spostrzeżenia, ja po pierwszym pieleniu, wiem czemu zalecaliście sadzic po 3 nasionka co 45 cm :lol:

młody17    12

ja w tym roku sadziłem sadzonkę co 0,5 m w rzędzie i 1,8 pomiędzy. W większości po 3 roślinki, w poprzednim sezonie posadziłem 0,4 x 1,6 to później nie było gdzie nogi postawić. :lol: Tylko fajnie byłoby gdyby ta afera już ucichła, bo inaczej liiiiipa, kumpel na Rybitwy zawiózł 1,5 t szklarniowca to sprzedał 200kg po 0,5zł.

Kuba1993    8

Kiedy właśnie mam dac saletrę wapniową, bo powoli zaczynią kwitnąc i nie wiem co robic.

Zastosowac jakiś oprysk przeciwko grzybowi? już raz pryskałem, gdyż miały plamy na liściach. Co byście polecili na teraz?

krencus90    0

znacie moze jakis dobry sposob na zwalczanie perzu? nie koniecznie w ogórkach. o metodzie "motyka" juz slyszalem jak cos :rolleyes:

dywcio    3

Wczoraj pierwszy zbiór ogórków :)420 kg ;) a jak u was sytuacja ?zaczęliście zbiory?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się