Skocz do zawartości
yacenty

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Polecane posty

adaammek    10

czym pryskacie na robaka

pryskaliscie proteusem  polecono mi w sklepie

karolajnam3    1

Witam. W tym roku pierwszy raz sieję ogórki. Jest tego 0.7ha. Część pod agrowłókniną, reszta bez. Ogórki ładnie wzeszły, te pod włókniną są już dosyć fajne, reszta dopiero wychodzi z ziemi. Potrzebuję pomocy- jaki oprysk stosować na chwasty i kiedy? (Ogórki zasiane 11go maja, odmiany sonate i śremski) I kolejne pytanie- czym i co ile je zasilać? Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam:)

bartekd91    3

Jak na pierwszy raz to trzeba było zasiać sobie ale 0,07 ha i dopiero zobaczyć jak to wychodzi. Ja pryskalem mospilanem, a odzywki jak zaczną cos rodzic.

Wiadomość z agroFakt.pl

Panowie jak u was z kondycją ogórów, ja dziś siałem nitraborem(przed wysadzeniem rozsady Yara Mila Complex i Siarczan Potasu a po przyjęciu się rozsady AGROLEAF 31-11-11) i jak narazie OK. Dużo plantacji mniejszych,większych poniosły  straty (w mojej okolicy) przez wczesne zasiewy i przymrozki, ja z uwagi na komunie córki, rozsadę wysadzałem 23 maja i chyba wyszedłem na tym na plus, 99% przyjęć, pięknie się krzewią, jedynie martwią mnie gwałtowne burze z ewentualnym gradem.

bos124    0

Tak czytam co piszecie ale mcie problemy i chyba najlepsze pytanie to czy będziemy mieli tego ogóra kim zbierać ,bo nawet Ukrainiec chce teraz z 10 na godzinę lokum i jeszcze go nakarmić, a cena .................. już robię 20 lat ogórka a cena ta sama co rok. Przestaje to być już śmieszne , pomyślcie w 2000 roku za robotę płaciłem 3,5 na godzinę i z towar jedynkę dostałem 1,4.Ludzi nie ma i ceny niema . Proszę was plantatorzy nie sprzedawajcie przetwórniom i pośrednikom towar za tzw.,,KAŻDE PIENIĄDZE ,,musimy się postawić i w szczycie zezonu  50 gr. nie oddać PENEROM przetrzymać kryzys .Pozdrawiam i życzę powodzenia w zezonie 2017.

karolajnam3    1

Kiedy ściągać agrowłókninę? Jeszcze nie kwitną, ale włóknina zniekształca już liście i nie wiem co robić... I jakieś środki ochrony przed mączniakiem i kanciastą plamistością zapobiegawczo? Jak tak to kiedy? I kiedy włącząć odżywki?

jjacekk4    3

U mnie ogórki zaczęły już kwitnąć.

to szykuj kręgosłup do sezonu  :D

robo1980    42

Dziś ładnie popadało to potrzeba tylko ciepła i będzie się zbierać bo ogórki rosną w oczach.Jak jest dobra cena to kręgosłup nie boli ,bo jak cena marna to jakoś dziwnym trafem zaczyna boleć.

Ty masz partenokarpiczne odmiany? Moje zaczely kwitnac koncem maja, ale pszczol nie bylo. Dopiero teraz sie pojawiaja powoli i zbiory beda za tydzien... Pszczoly chyba zajete byly akacjami, rzepakiem i innym dziadostwem.

Panowie koledzy proszę o pomoc. Moja rozsada pięknie rosła do czasu, teraz pojawiły się przebarwienia na brzegach liści czy to od robola czy przenawożenia czy z braku mikro i makro? Proszę bardzo o pomoc w diagnostyce przyczyny. Ziemia 3 klasa bez analizy, poszło Yara Mila Complex, po przyjęciu rozsady agroleaf 31-11-11, przy trzech liściach właściwych Nitrabor. Po oględzinach liści na niektórych krzakach stwierdziłem robole ze skrzydłami, opryskałem dziś Karate. Mam 6 tyś krzaków i w 80% takie przebarwienia na liściach. Bardzo proszę o pomoc w ocenie sytuacji. Z góry dziękuję.

vvojtas1    25

@wojtekbaszak

Jeśli to kwestia nawozowa to do wyboru ze względu na lokalizację i objawy jest potas lub magnez.

Jednak bardziej brawdopodobne jest oddziaływanie insektycydu - podlewałeś czymś wcześniej bo na pewno to nie pyretroid (karate)

@wojtekbaszak

Jeśli to kwestia nawozowa to do wyboru ze względu na lokalizację i objawy jest potas lub magnez.

Jednak bardziej brawdopodobne jest oddziaływanie insektycydu - podlewałeś czymś wcześniej bo na pewno to nie pyretroid (karate)

Witam. Te przebarwienia pojawiły się przed zastosowaniem insektycydu,opryskałem karate ponieważ na niektórych roślinach zauważyłem robaka podobnego do wciorniastka. Albo to wina tego robaka albo brak potasu albo już nie wiem co. Ogórków nie podlewałem żadnymi nawozami, pokropie ich jeszcze Agroleaf Potasowym i zobacze czy bedzie poprawa jeśli nie to poszukam przyczyny w czym innym. Pozdrawiam.

vvojtas1    25

Podlewałeś może wcześniej na śmietę kiełkówkę chloropiryfosem lub dimetoatem?

Jeśli pryśniesz już czymś potasowym to dołóż siedmiowodny siarczan magnezu (1 kg na 100 litrów wody) i pewnie nie zawadził by dithane

Podlewałeś może wcześniej na śmietę kiełkówkę chloropiryfosem lub dimetoatem?

Jeśli pryśniesz już czymś potasowym to dołóż siedmiowodny siarczan magnezu (1 kg na 100 litrów wody) i pewnie nie zawadził by dithane

Ogórki sadziłem z rozsady więc na śmietkę nie interweniowałem. Pokropie tak jak radzisz i poczekam na efekty. A czy takie przebarwienia mogło spowodować przenawożenie saletrą wapniową (Nitrabor)?

wojtekbaszak u mnie na rozsadzie to samo się pojawiło.. Już jakiś czas wcześniej. Pojawiło się to przed nawozami, środkami ochrony.. żółknie od brzegów do środka.

wojtekbaszak u mnie na rozsadzie to samo się pojawiło.. Już jakiś czas wcześniej. Pojawiło się to przed nawozami, środkami ochrony.. żółknie od brzegów do środka.

Byłem w Państwowym Instytucie Ochrony Roślin i powiedzieli mi że to niedobór potasu. Powiedzieli że przy przenawożeniu ph gleby mogło sie zmienić i jest problem z pobieraniem składników. Nie wiem co o tym myśleć i jak reagować. Skropie Agroleaf 20-20-20 i poczekam co się bedzie działo. A u Ciebie te przebarwienia postępują dalej do środka liścia? Co zamierzasz z tym robić? Może ktoś z bardziej doświadczonych plantatorów wypowie sie i podpowie.

stiw    0

Koledzy ile mogę dać mocznika na 100l wody do zasilania dolistnego ogórka ?. Chciałem dać razem z TYTANIT-em, czy to dobry pomysł?

Byłem w Państwowym Instytucie Ochrony Roślin i powiedzieli mi że to niedobór potasu. Powiedzieli że przy przenawożeniu ph gleby mogło sie zmienić i jest problem z pobieraniem składników. Nie wiem co o tym myśleć i jak reagować. Skropie Agroleaf 20-20-20 i poczekam co się bedzie działo. A u Ciebie te przebarwienia postępują dalej do środka liścia? Co zamierzasz z tym robić? Może ktoś z bardziej doświadczonych plantatorów wypowie sie i podpowie.

Powiem ci że ja mam połowę rozsady połowę gruntu.. Wszystko nawożone tak samo bo to na tym samym polu, na jesień poszło 500 kg soli, a na wiosnę siarczanu potasu. Objawy są jedynie na ogórku z rozsady, grunt jest pięknie intensywnie zielony. Dolistnie pryskałem, to nic nie pomaga.

Robertkujawy    66

@ Boss u mnie to samo
siałem po 2 ha Ogórki szły na Rosję i Niemcy Sałaciak pokrywał ludzi do pracy Dziś tylko wspomnienie zostało
dobrze to już było Nie sieje bo nie będę rodziny zrywał

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się