lulak

kolejność uprawy

Polecane posty

Lukasz82    3

Jak na razie to (ewentualnie) nawóz-> brony 20-stki specjalnym zygzakiem pod kątem 45 stopni(po skończonym bronowaniu efekt jest jak bym 2 razy jeździł) no i siewnik ze zgrzebłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

agregat zębowy bierny > nawóz > agregat wirujący aktywny > siew buraków cukrowych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechas    10

włóka - nawóz - agregat - siew :P


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

agregat-->nawóz--->siew jak bedzie aktywny to tylko nawóz--->agregat+siewnik... nie ma sesu więcej... to i tak mało co pomoze a tylko w koszty sie niepotrzebne wchodzi... a cigniki na serwatke nie pojadą;p


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Orka zimowa -> brona -> nawóz -> agregat -> siew

 

Orka siewna -> nawóz -> agregat -> siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gruber -> orka z wałem -> nawóz -> uprawo-siewny

 

Kwartet uprawowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

pod zboże- nawóz -> agregat -> siewnik

pod kuku- agregat(w tym czasie co pod zboże) -> nawóz -> agregat -> siewnik -> wały


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na orane to uprawka->nawoz->uprawka->siew;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Orka> Agregat> siewnik > brony i po uprawie kiesy nie było agragatu było tak orka > kultywator > brony > siew > brony


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja w od tego roku orka pod kukurydzę (obornik muszę przeorać)+ ciagane wałki od starego agregatu za pługiem potem może agregat zależy jak pole będzie wyglądało po wałkach za pługiem.

 

Normalnie pod zboże nawóz agregat sianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur12441    125

pod ozime agregat podorywkowy> orka>brona>nawozy>agregat>siew>wal posiewny

pod jare orka zimowa brona nawoz agregat siew wal posiewny

<pozdro> ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

brony piatki + U C330

nawóz

brony ciezkie + walek + U C360

poznaniak + U C330

POZDRO ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Po orce.

 

zboża/qq

 

włóka

nawozy

agregat na raz

siew

 

pod burak/warzywa itd.

włoka

nawozy

agregat, agregat (płytko)

siew

 

Brony, wałki, kultywatory juz chyba od 5lat praktycznie się nie uzywa ;)

 

 

Przyjdą mokre lata to zmieni się system upraw :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

pod buraki=orka>agregat ścierniskowy>nawóz>rotor+paker>siew buraków ; pod zboże=nawóz w orane>i zestw uprawowo-siewny


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie idzie tak:

- czasami na początek brony ciężkie

- nawóz

- agregat

- poznaniak na koniec.

I czekać aż chwast urośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Zastanawia mnie fakt czemu niektórzy rozsiewają nawozy przed orką? Może mi ktoś to wyjaśnić?

Tak wogóle proponowałbym aby każdy wyjaśnił dlaczego akurat taki system uprawy stosuje co byłoby skarbnicą wiedzy dla innych użytkowników/początkujących rolników.

Inna sprawą jest fakt iż niektórzy robią chyba zbędne przejazdy jak chociażby kultywatorowanie po orce, ale jak już wcześniej wspomniałem - najlepiej jakby każdy uzasadnił swój sposób uprawy gleby.

 

Może opisze pokrótce mój sposób uprawy pod zboża ozime.

Nie posiadam na razie agregatu podorywkowego co by skutecznie przyśpieszyło prace oraz spowodowałoby spore oszczędności czasu oraz gotówki.

Orka>Siew nawozów>Zestaw uprawowo-siewny.

Czasami, ale to bardzo rzadko stosuję po orce tradycyjne "bronowanie",ale tylko wówczas gdy orka nie została zbyt dobrze wykonana oraz z pędu do tradycji mojego Ojca :). Ja osobiście jestem przeciwny bronowania gdyż przesusza to zbędnie pole zwłaszcza na glebach 4b,5 i 6 klasy jakie posiadam.

Nawozy rozsiewam po orce co powoduje znacznie lepsze efekty. Wraz z deszczem rozpuści się i będzie powoli przenikać przez kolejne warstwy gleby. Zestaw uprawowo siewny to moim zdaniem wielki luksus na który możemy sobie pozwolić od kilku lat. Przede wszystkim pole jest równe - nie ma kolein, wschody zboża bardzo dobre, równomiernie na całym polu. Ponadto oszczędzam na przejazdach i paliwie.

Moim zdaniem jest to odpowiedni sposób uprawy, jeśli macie jakieś zastrzeżenia to proszę pisać, bardzo chętnie wysłuchuję sugestii i chcę się uczyć nowinek i sposobów uprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj