lulak

kolejność uprawy

Polecane posty

lulak    6

w jakiej kolejności uprawiacie ziemię na wiosnę przed siewem?

chodzi mi o kolejność prac i jakimi narzędziami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

agregat ->nawóz-> agregat-> wał ->brony-> siewnik <_<


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agregat przed nawozem ? A po co ? Jak już to raczej włóka. I po co wał przed bronami?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

trzeba ją mieć <_< a tak po za tym włóka kiepsko zrobi na moich ziemiach widziałem jak sąsiad kiedyś próbował to skutek był taki ze ziemie ciągał z jednego końca na drugi i 912 ledwo się do przodu toczyła :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ziemie? I po co agregat przed nawozem? Żeby ziemie przesuszyć?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

posłuchaj ziemie mam 3b,4a i 5 klasa , a jak dla mnie to bez różnicy kiedy przejadę pierwszy raz agregatem bo i tak co najmniej 2 razy muszę jechać a tak to nawóz się po równym sieje i wszystko jest zrobione praktycznie w ciągu dnia ze względu na niewielkie areały zasiewów na wiosnę .


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co wał przed bronami?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Oj kurna dla hecy z nudów i żebyś miał zagadkę <_< ! A tak na poważnie to dla zasady... I na koniec dodam żeby bryły rozbić :) Jasne ? :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz specyficzny sposób uprawy kolego. Ale skoro u Ciebie sie sprawdza to widocznie tak trzeba <_< Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Na to wygląda. Ale skoro tak robię to chyba nie z nudy tylko z potrzeby wynikającej z zapotrzebowania na ilość przejazdów w celu skutecznego

rozdrobnienia wręcz pozbycia się dużych gród ziemi.

 

Również POZDRAWIAM <_<


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kultywator+brony->nawozy -->agregat->siew lub

agregat->nawozy -->agregat->siew

zależy od warunków polowych.

 

ziemia 3b-6 klasa


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

hmm - 1xbrony ciężkie, wysiew nawozu 2xbrony ciężkie (ostatni raz po ukosie), siew.

przynajmiej na większości działek tak było. w tym roku może będzie inaczej bo 2 działki nowe (agregat zamiast bron).

zresztą jakoś mało teraz zostawiamy na jare.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nawóz prosto w orke, uprawowo siewny i tyle w temacie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

U mnie w ten sposób technologia nie pozwala jedyną alternatywą byłby zakup brony wirnikowej + siewnik na redlicach talerzowych wtedy przejazdy zredukowane by były do : naworzenia nawozów oraz przejazd kombinacją niestety predyspozycje na to nie pozwalają.

Aha wał agregatowany jest równocześnie z bronami <_<


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Ciężka brona,nawóz,agregat lub

ciężka brona, nawóz, siewnik

Na piachu agregatu szkoda ganiać bo i tak nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

nawóz->agregat->siew <_<

 

albo

 

orka->brona->nawóz->brona->siew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a czemu brona gdy orzesz??? Z bronami to szkoda czasu i paliwa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Na zimę już będę orał z wałem, a narazię bronuje po orce, żeby pole pod nawóz było równiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Agregat daje lepszy efekt. bronami to tylko kolein się narobi na oranym


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ale po co mam po orce agregatem robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A po co bronujesz?? Zamiast bronami jedziesz agregatem i jest dużo lepszy efekt przy mniejszej liczbie przejazdów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

No niech Ci będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na zimę nie orze z wałem bo po co? woda, snieg i mróz i tak przyklepują ziemię a po 2. zamiast ciągać plug 42cm z wałem, pociągnę 48cm i pójdzie szybciej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj