zubi1990

REMONT SILNIKA T25A

Polecane posty

Bercik92    2201

a u mnie w tym roku pojawił sie taki mały problem...silnik stracił moc 2 lata temu miał wymieniane cylindry i tłoki (wał był nie ruszany) po zapaleniu zimnego ciągnika cisnienie było miedzy 3-4 im dluzej pracował to cisnienie spadało i miesciło sie miedzy 0 a 1 wiecie co moglo sie stać ? ciągnik ma juz 24 lata i ma może z 10 tys mtg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam, zacznij rozkręcać od pokryw zaworów, przewodów paliwowych,klawiatury zaworów, głowice i tak kolejno do celu,a luz zaworów to ssący 0,20mm,wydechowy0,25mm, tak podaje książka i tak ja ustawiam i jest super :) Pozdrawiam.

Ciekawe gdzie masz tak w książce napisane takie luzy na zaworach.Luz w t25 to 0,3 ssący i wydechowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dokładnie 0,30 dla obydwu zaworów

 

denerwuje mnie jak ktoś podaje nieprawdziwe dane regulacyjne

sypie sobie tak z rękawa a ktoś inny popełni bład i naraża sie na niepotrzebne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, nie sądzę aby pięć setnych mm różnicy w regulacji naraziło kogoś na koszta, no cóż, ale jak się ma bujną wyobrażnie to można i tak :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mnie wychodź 10 setek a przy aluminiowej głowicy to dużo jak sie dobrze nagrzeje to sie podeprze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crocop    0

Witam w czasie rozpolawiania silnika wypadl metalowy srut gdzies z okolic wienca sprzegla ale nie wiem gdzie on byl czy ktos sie orjetuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Witam. Koledzy dużo jest pracy aby wyjąć wał? Niestety Władzio dziś odmówił posłuszeństwa złapał na głównej panewce,pompa olejowa do wymiany.

 

Witam. Koledzy dużo jest pracy aby wyjąć wał? Niestety Władzio dziś odmówił posłuszeństwa złapał na głównej panewce,pompa olejowa do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Trochę jest bo praktycznie musisz wyjąć silnik z ciągnika.

W skrócie musisz zdjąć obudowę rozrządu i rozpołowić by odkręcić koło zamachowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crocop    0

witam ponownie moze tym razem ktos odpowie Mam zakupiony zestaw naprawczy do wladka tzn cylinder tlok itd. nie wiem w ajiej kolejnosci zalozyc pierscienie mam ich 7 . 1 chromowany 2 miedziane i po 2 zgarniajace 2 z wyzlobieniami i 2 bez i do tego jakies blaszki Poprosil by o jasny opis na pierscieniach nie mam zadnych znakow i literek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chromowany-pierwszy, bez oznaczonej płaszczyzny górnej. Kolejne dwa, licząc od góry, podobne do pierwszego mają oznaczoną płaszczyznę górną "BEPX" (subtelny ale dostrzegalny, wcześniej były stęplowane jakimś tuszem często rozmazanym). Zgarniajace:

pierwsza blaszka sprężysta do kanału potem pierścienie tak założone jeden nad drugim, aby wyżłobienia znalazły się w środku zestawu tworząc dreny do odprowadzenia zgarnianego oleju. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zależy jaki Kolega kupił zestaw, bo niektóre nie mają oznaczeń na pierścieniach. np mój, też na 7 pierścieni i blaszki: (miniaturki, kliknij aby powiększyć)

1043548.jpg1043552.jpg

1043616.jpg1043550.jpg

 

Ja posiłkowałem się tym schematem:

nyu9.jpglh64.jpg

 

I zamontowałem tak:

1043624.jpg

 

Przy takim ustawieniu praktycznie mi nie brał oleju.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Koledzy mam problem z władkiem. Silnik wypluwa olej przez odmę, czasami w dużych ilościach, czasami praktycznie nic oraz z odmy leci taki biało-przezroczysty dymek. Takie mam pytanie czy wymiana pierścieni coś pomoże czy lepiej już robić cały remont? Dodam że ciśnienie oleju jest jak najbardziej ok. 4at jak zimny i 2-3,5at jak się nagrzeje. Jakie powinno być ciśnienie w cylindrach? Ogólnie silnik pali bardzo dobrze, nawet dziś przy -7 stopniach i tydzień nie odpalaniu zapalił z wielką łatwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pierścienie to gra nie warta świeczki.Zestawy kosztują koło 400 zł komplet + panewki i korbowody do zrobienia i lata po hula a pierścienie zanim się ułożą do owalu to też potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja już kilkanaście lat temu zminiałem tylko tłoki wraz z pierścieniami, tuleje oraz sworznie tłokowe i tulejki w korbowodach (te od sworzni tłokowych) i do niedawna wszystko było w porządku. Ostatnio zaczął znów nieco brać olej więc mam zamiar powtórzyć cały zabieg - silnik przejechał od remontu tyle samo co do remontu :). Dodam, że ciśnienie oleju jest w porządku tzn od nowości ciśnienie nieco skakało i jest tak do dziś. Sworznie zmieniałem, bo był spory luz, panewki na korbowaodach były w dobrym stanie w momencie remontu więc ich nie wymieniałem. Pamietam tylko, że miałem spory problem ze sworzniami - dostałem jakieś od rzemieślnika niechromowane i nie dało się ich dopasować do tulejek w tłoku - sworznie były tak dziadowsko wykonane, że przy pierwszym włożeniu sworznia luz był ok, ale wystarczyło wyjąć sworzeń i włożyć drugi raz a luz był coraz większy - tzn rósł w rękach :). Bierzcie oryginalne chromowane sworznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak były pierścienie zapieczone to nie ma sprawy ale jak jest owal ca cylindrze to życzę powodzenia z takim remontem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Koledzy mam problem z władkiem. Silnik wypluwa olej przez odmę, czasami w dużych ilościach, czasami praktycznie nic oraz z odmy leci taki biało-przezroczysty dymek. Takie mam pytanie czy wymiana pierścieni coś pomoże czy lepiej już robić cały remont? Dodam że ciśnienie oleju jest jak najbardziej ok. 4at jak zimny i 2-3,5at jak się nagrzeje. Jakie powinno być ciśnienie w cylindrach? Ogólnie silnik pali bardzo dobrze, nawet dziś przy -7 stopniach i tydzień nie odpalaniu zapalił z wielką łatwością.

 

 

Wymieniaj pierścienie i będzie dobrze przy silniku chłodzonym powietrzem zazwyczaj to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Ten pomysł z pierścieniami podrzucił mi sprzedawca części z Czarnej. I tak dopiero po świętach będę zabierał się za putina z braku czasu i zobaczymy co to wyjdzie. Dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Masz na cylindrach te blaszana owiewkę ?

bo jeżeli jej niema to kilka godzin ciężkiej pracy i po pierścieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

przerabiałem ten temat w swoim t 25 z 15 lat temu też stwierdziłem że pierścienie mu pomogą a tuleje miały 7000 motogodzin i przeszedł 300 motogodzin i olej chlapał lepiej i walił odmą i przez wydech niż przed zmianą więc odradzam chyba że był przegrzany to tak ale zestawy nie są drogie więc dla mnie lepiej raz wydać 400 zł i mieć spokój chyba że nie masz zajęcia i lubisz się bawić i być może będzie lepiej to miłej zabawy. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jak były pierścienie zapieczone to nie ma sprawy ale jak jest owal ca cylindrze to życzę powodzenia z takim remontem. :P

 

Tak jak pisałem - tuleje też zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

właśnie tej blaszanej owiewki nie było, dopiero później ją dorobiłem. I właśnie jak dostał po garach mocno to zaczął pluć olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertoski
      Witam wszystkich użytkowników forum. W naszym 8045 nastąpiła awaria silnika tj. duży korek na wale odkręcił się , efekt obrócona panewka , pęknięty wał korbowy , przyczyna ? o tym zaraz , części wszystkie zamówione , silnik w połowie złożony, czyli tuleje osadzone , wał skręcony na 3 podporach, zauważyłem że gwint na jednej ze stóp ( obok miejsca uszkodzonej panewki) jest zerwany, i to mogło być przyczyna odkręcenia się korka, drgania itd. tak czy inaczej , jak uważacie w jaki sposób naprawić ten gwint, hemi coil i pozostawić oryginalną śrube , czy też przewiercenie na większy otwór i przegwintowanie i dotoczenie / dobranie śruby a więc rozwiercenie jednego otwóru na stopie. Pozdrawiam.
    • Przez wajdek85
      Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,
      problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.
      jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.
      długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:
      do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.
      Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?
      I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?
      no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?
    • Przez Wieslaw55
      Witam. Pytanie jak w temacie czy luz na przedniej osi może spowodować zerwanie wału napędowego oczywiście jeżeli tego nie naprawiamy. Słyszałem, że takie żeczy się zdarzają dlatego jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
    • Przez lejek
      Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
      Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D

      zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą

      i poszły panewki

      garki i pierścienie są ok

      jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
      może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
      Będe wdzięczny-Dzięki.
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam, tak jak w temacie jak jest zrobione uszczelnienie walu korbowego od strony sprzegla w Jumzie. Mianowicie rozpolowilem Bialoruske z powodu awarii sprzegla, Zatarte lozysko, cale spilowane i stopione oraz pogiete lapki, oraz spalona tarcza. Chcialbym przy okazji wymienic uszczelniacz walu korbowego, lecz nie mam zadnego katalogu i nie moge znalezc opisu co za uszczelniacz tam siedzi. Koncowk walu jest wieksza od uszczelniacza tak jak w Bizonie, ale nie zauwazylem tam zadnej pokrywy.
      Prosze o garsc informacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj